ارز دیجیتال
اخبار ارز دیجیتال

ممنوعیت ارز دیجیتال فقط محبوبیت آن را بیشتر می کند

مدیرعامل صرافی ارز دیجیتال بایننس گغت: توییت های رییس جمهور ترامپ در خصوص بیت کوین و ارزهای دیجیتال فقط می‌تواند به نفع این صنعت باشد.

رییس جمهور آمریکا درباره ارزهای دیجیتال صحبت می‌کند

مدیر عامل بایننس Changpeng Zhao ملقب به CZ طی مصاحبه ای با CNBC گفت که اگرچه ترامپ منتقد ارز دیجیتال است اما تاکنون کاری نکرده است که به این صنعت آسیب وارد کند. در مقابل، این تبلیفات ضد کریپتو که در جهت آگاهی دادن مردم استفاده می شوند، خود باعث رشد صنعت کریپتو می شود.

ترامپ تاکنون اقدام مثبت یا منفی انجام نداده است، او فقط گفته است طرفدار ارز دیجیتال نیست. وی در توییت خود درباره ارز دیجیتال صحبت می‌کند، این خوب است.

CZ در ادامه می گوید: اعمال ممنوعیت برای مالکیت ارزهای دیجیتال در آمریکا باعث افزایش تسلط این دارایی می‌شود. او گفت:

صرف نظر از اقدامات یک کشور، ارزهای دیجیتال به کار خود ادامه خواهد داد. اکثر کشورهایی که سعی می کنند بیت کوین را ممنوع کنند، باعث می‌شوند که شهروندان آن کشور بیشتر به سمت ارزهای دیجیتال روی بیاورند.

مدیر بایننس به هک شدن ۴۰ میلیون دلاری کیف پول های آنلاین بایننس نیز پرداخت وی معتقد است نقش سازمان های مالی سنتی در این رویدادها مبهم است. وی گفت:

بانک ها نیز هک می‌شوند اما اعداد و ارقام را به طور شفاف اعلام نمی‌کنند و سپس متوجه می‌شوید که این عدد، میلیاردها دلار بوده است. درحالی که شفافیت بیشتری در حوزه ارزهای دیجیتال وجود دارد که در واقع برای کاربران مفید است زیرا متوجه می‌شوند که چه اتفاقاتی در حال رخ دادن است.

توییت های ترامپ و اقدامات قانونگذاران

پس از اظهار نظرات CZ، برایان آرمسترانگ مدیرعامل کوین بیس نیز نظرات مشابهی در خصوص توییت های ترامپ داشت و آن را برای این صنعت خوب عنوان کرد. وی در این خصوص گفت:

موفقیت به دست آمد، من سال ها قبل درباره رییس جمهوری که به استفاده رو به رشد ارزهای دیجیتال واکنش نشان دهد رویاپردازی می‌کردم. ابتدا شما را نادیده می‌گیرند، سپس به شما می‌خندند، پس از آن با شما مبارزه می‌کنند و در آخر برنده می‌شوید. ما به مرحله سوم رسیدیم دوستان.

برای یادآوری باید بگوییم ترامپ می گوید طرفدار دارایی های بدون قانون در کریپتو نمی‌باشد و استفاده از آنها را به معاملات مواد مخدر و سایر فعالیت های غیرقانونی تنزل داده بود.

در این خصوص، مجلس سنا به فیسبوک در خصوص پروژه ارز دیجیتال خود به اسم لیبرا حمله کرده بود و در خصوص حریم خصوصی، اعتماد و پیروی قانونگذاری نگرانی های خود را ابراز کرده بود. علاوه بر آمریکا، وزرای مالی گروه G7 نیز نگرانی های خود را درباره خطرات مالی برنامه های فیسبوک بیان کرده اند.

منبع: cointelegraph

Short link : https://arzmonitor.com/?p=5140

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *