TrueUSD
معرفی ارزهای دیجیتال مقالات

مقایسه دو رمز ارز با ثبات Tether و TrueUSD

مقایسه دو رمز ارز با ثبات Tether و TrueUSD

تتر (Tether) چیست؟

تتر با نماد USDT شناخته شده ترین رمز ارز با ثبات در دنیای رمز ارزها است که ادعا می کند ارزش آن با دلار آمریکا به نسبت یک به یک (1:1) است.ایده اصلی تتر این است که برای هر تتر در گردش یک دلار آمریکا به صورت پشتوانه در بانک وجود داشته باشد.

ارز دیجیتال با ثبات چیست؟

TrueUSD چیست؟

TrueUSD با نماد TUSD نیز یک رمز ارز با ثبات است که قیمت آن با دلار گره خورده است.
TrueUSD توسط تراست توکن (TrustToken) ایجاد شده است. تراست توکن پلتفرمی است که به توسعه دهندگان امکان می دهد تا توکن های دارای پشتوانه را ایجاد و صادر کنند. این استیبل کوین با دلار آمریکا پشتیبانی می شود.

TUSD در مقابل USDT از نظر محبوبیت

تتر (USDT) در مقایسه با TrueUSD از محبوبیت بیشتری برخوردار است زیرا مدت زمان بشتری از رقیب خود در بازار ارزهای دیجیتال فعالیت دارد،تتر (USDT) در سال 2018 عرضه شد و ارزش بازار آن افزایش بسیار زیادی داشته است به صورتی که حجم مارکت این ارز دیجیتال، تتر را در بین 10 ارز برتر کل مارکت ارزهای دیجیتال قرار می دهد.

اتهاماتی نیز به همیشه از طرف منتقدین به تتر وارد بوده است، اتهاماتی از قبیل شراکت تتر با صرافی بیت فاینکس (Bitfinex) و دستکاری در حجم مارکت و قیمت ارزهای دیجیتال به خصوص بیت کوین از طریق پامپ های مکرر، و یا شایعاتی بی پاسخ از طرف تتر در مورد اینکه ارزش تتر نسبت به دلار آمریکا به نسبت 1به1 نیست.همواره شایعاتی مطرح میشود که تتر بدون پشتوانه دلار آمریکا است.

منبع مالی TUSD به طور کامل تامین شده است و به طور قانونی امن است و با دلار پشتوانه می شود همچنین توسط شخص ثالث با یک روش شفاف حسابرسی و تایید شده است. پلتفرم تراست توکن همکاری قانونی با سازمان ها و ارگان های مالی مشروع و قانوی دارد که سرمایه دلاری آنها را در حساب اسکرو نگه می دارند.

تمام توکن های TUSD از پشتیبانی دلار بهره می برند و در حساب اسکرو شرکت اعتباری حرفه ای نگهداری و ذخیر می شوند. توکن TUSD سرمایه خود را در سیستم اسکرو نگهداری می کند. حساب های اسکرو توسط شرکت حسابرسی شخص ثالث به طور مرتب تایید می شود بنابراین از بی طرف بودن آن اطمینان حاصل می شود. این موضوع TUSD را نسبت به USDT معتبرتر و در دسترس تر می کند.

در توکن TUSD تمام سرمایه گذارانی که می خواهند توکن خریداری کنند باید قبل از شروع فرایند خرید، مراحل احراز هویت (KYC) یا AML را پشت سر بگذارند. این امر باعث می شود که تمام تراکنش ها شفاف شوند. در خصوص توکن تتر USDT نیز می توان گفت که سرمایه های پولی آن مطمئن است و توسط سطوح امنیتی مختلف محافظت می شود.

اگر کاربری بخواهد TRUE USD را از طریق درخواست آنلاین دریافت کند، باید از مرحله ی KYC/AML گذر کند. وقتی این کنترل و آزمون کامل شد، می توانند دلار را به یکی از شرکتهای شریک در پروژه TRUE USD ارسال کنند. هنگامی که تراکنش مورد نظر توسط شرکت‌ها مورد بررسی و تائید قرار گرفت، APL کاربران براساس یک قرار داد هوشمند ایجاد خواهد شد و توکن TRUE USD به نسبت ۱:۱ برای کاربر واریز خواهد شد.

TUSD و USDT هردو برای چندین هدف از جمله سرویس‌های ساده مالی و تجارت و بازرگانی آنلاین ساخته شده اند. اگرچه اهداف گوناگونی برای ایجاد سکه های پایدار می توان درنظر گرفت ،اما هدف اصلی اینگونه پروژه ها جایگزین کردن دلار آمریکا با یک ارز دیجیتال برای مبادلات و تبدیل ارزها است.

در زمان نگارش این مطلب ارز رمز تتر (USDT) با حجم مارکت 9.310.277.996 در رتبه 9 کل بازار جای دارد و ارز رمز TRUE USD با حجم مارکت 202.829.517 در رنک 23 جدول کل ارزهای دیجیتال قرار دارد.

منبع:coindoo

Short link : https://arzmonitor.com/?p=4516

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *