مقاومت زی کش در برابر آسیک ها
اخبار ارز دیجیتال

مقاومت زی کش در برابر آسیک ها

زی‌کش (Zcash) در برابر آسیک ها (ASICs) مقاوم نخواهدبود.

مقاومت زی کش در برابر آسیک ها: بعد از انجام رای گیری بین اعضای منتخب جامعه زی کش که توسط بنیاد Zcash صورت گرفته بود،رای به عدم اولویت مقاومت الگوریتم زی کش در برابر آسیک ماینرها داده شد.

در این رای گیری 64 نفر از اعضای منتخب جامعه زی کش حضور داشتند و به تغییر الگوریتم زی کش در برابر آسیک ها رای مثبت  ندادند.

این درخواست رای گیری ها از طرف بنیاد Zcash  زمانی به جامعه زی کش پیشنهاد شد که شرکت Bitmain (») از ورود دستگاه های استخراج آسیک مخصوص الگوریتم زی کش به بازار خبر داد.

مقاومت زی کش در برابر آسیک ها

در ماه می سال جاری میلادی، شرکت بیت مین (Bitmain) اولین دستگاه استخراج آسیک (ASIC) برای زی‌کش را یه بازار عرضه نمود و به دنبال آن این امر باعث نگرانی توسعه دهندگان الگوریتم زی کش شد زیرا به عقیده‌ آن‌ها، دستگاه‌های آسیک می‌توانند شبکه این ارز دیجیتال را به سمت تمرکز و انحصار توسط سرمایه داران پیش ببرد و از آنجایی که زی‌کش با هدف تمرکز زدایی طراحی شده است، توسعه دهندگان خواهان مقاومت در برابر این آسیک‌ ماینرها شدند و بنیاد زی‌کش نیز خبر از طرحی فوری برای مقاومت در برابر آسیک‌ها داد.

سرانجام طرح مقاومت زی کش در برابر آسیک ها

با این همه پس از اولین انتخابات صورت گرفته توسط بنیاد زی‌کش، برای طرح مقاومت در برابر ای‌سیک‌ها، ۴۵ رای مخالف و ۱۹ رای موافق به دست آمد. اما طرح پیشنهادی دیگری مبنی بر اولویت بهبود پروتکل اثبات کار با ۳۸ رای موافق تصویب شد. این اتفاق نشان می‌دهد که اگر چه اعضای اصلی جامعه زی‌کش مایل به مقاومت در برابر ای‌سیک‌ها نیستند اما با تصویب طرح پیشنهادی دوم نشان دادند که به دنبال کارآمدی بیشتر استخراج هستند و سعی می‌کنند تا حد امکان از برقراری تمرکز در آینده جلوگیری کنند.

نکته مهمی که تیم توسعه زی کش آن را مدنظر دارد این است که اگر زی کش الگوریتم فعلی خود را تغییر ندهد، در این صورت استخراج این ارز توسط GPU ها عملا به زودی غیراقتصادی خواهد شد و شاید این ارز جایگاه خود را در میان ماینرها به زودی به ارزهای دیگری مانند بیت کوین گلد ببازد.در واقع همین امر باعث شده است که تیم توسعه زی کش برنامه بهبود پروتکل اثبات کار را برای آینده این ارز برنامه ریزی کند.

مقاومت زی کش در برابر آسیک ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *