ارز دیجیتال
اخبار ارز دیجیتال

مذاکره ایران با ۸ کشور برای استفاده ارز دیجیتال

مذاکره ایران با 8 کشور برای استفاده از ارز دیجیتال ،سرپرست سازمان توسعه تجارت با اشاره به مذاکره ایران با ۸کشور برای نقل وانتقال پول و ارز دیجیتال گفت:
دنیا درحال پوست اندازی از نگاه به وابسته به مبادلات بانکی سنتی و فعالیت با دلار است و ارزهای دیجیتالی جایگزینی برای ارز های فیزیکی هستند و فصل جدیدی نیز برای کشور ما است تا برای خنثی کردن تحریم‌ها استفاده شود.

محمد رضا مودودی سرپرست سازمان توسعه تجارت در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم اظهار کرد: با کمک فنارویهای نو میخواهیم تصویری متفاوت از تجارت ایران بروز دهیم؛  ایده های تجاری نو در داخل کشور وجود دارد و ما با استفاده از ظرفیتها میتوانیم آن را به مرحله اجرایی در آوریم.

ارز دیجیتال

جزئیات و ویژگی‌های ارز دیجیتال ملی

وی افزود: دنیا در دحال پوست اندازی از نگاه وابسته به مبادلات بانکی سنتی و مبادله با دلار است و ارز های دیجیتال جایگزینی برای ارز های فیزیکی هستند و فصل جدیدی نیز برای کشور ما است تا از آن برای خنثی کردن تحریم ها و توسعه روابط خود با دنیا از آن استفاده کند.

بازار Crypto در 24 ساعت گذشته (7 بهمن 97)

سرپرست سازمان توسعه تجارت ادامه داد: امیدواریم که بتوانیم سرمایه گذاران خارجی را مجاب کنیم که به ایران بیاییند و از فرصت های موجود استفاده کنند.

وی در پاسخ به اینکه آیا برای مبادلات بزرگ تجاری مانند فروش نفت ایران نیز می توانیم از ارزهای دیجیتال به جای دلار استفاده کنیم، تصریح کرد: اتفاقات از نقطه کوچک شروع میشود و تحولاتی عظیم شکل میگیرد؛ در دنیا این احساس ایجاد شده است که دیگر نباید خود را به یک واحد پولی مانند آمریکا وابسته کرد و باید ارز بین المللی داشته باشیم تا همه بتوانند در آن نقش آفرینی داشته باشند.

مودودی با بیان اینکه این وابستگی می تواند ابزاری برای تسلط و سلطه گری باشد گفت: در تمام بخش‌ها فعالیت‌های دیجیتالی مانند مارکت، نقش ابزارهای دیجیتال افزایش یافته است و در حوزه پایه پولی نیز توسعه خواهد یافت.

وی با بیان اینکه ایران می‌تواند در زمینه استفاده از ارز های دیجیتال در دنیا پیشرو باشد،اظهار داشت: امروز از کشورهای مختلفی مانند سوئیس، آفریقای جنوبی، فرانسه، انگلیس، روسیه، اتریش، آلمان و بوسنی برای مذاکره با کشورمان در این حوزه به ایران آمده اند تا شاید بتوانند مبنایی تفکری جدید در این حوزه را پایه ریزی کنند و میگویند باتوجه به اینکه وابستگی ایران به ارزهای فیزیکی خیلی کم است تحت فشارهای کشورهای سلطه گر قرار نمی‌گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *