ارز دیجیتال فیسبوک
اخبار ارز دیجیتال

تاریخ عرضه ارز دیجیتال فیسبوک مشخص نیست

مارک زاکربرگ، مدیر فیسبوک به این نکته تایید کرد که این شرکت رویکرد دقیق تری در ارز دیجیتال فیسبوک (لیبرا) نسبت به پروژه‌های قبلی خود دارد.

مارک زاکربرگ در مصاحبه‌ای با خبرگزاری آسیایی Nikkei، چهره‌ای از ترس و هراس ناشی از فشارهای قانون‌گذاران که ارز دیجیتال فیسبوک (لیبرا) با آن مواجه است، از خود نشان نداد.

ارز دیجیتال فیسبوک پس از انتشار وایت‌پیپر، از سوی بازارهای جهانی تحت فشار قرار گرفته است. جلسات فوری مدیران فیسبوک با قانون‌گذاران نیز برای رفع نگرانی‌ها درباره لیبرا تا کنون بی‌نتیجه بوده است، ترس دولت‌ها این است که ارز دیجیتال فیسبوک موجب تضعیف سیستم‌های پولی فیات شود.

زاکربرگ می گوید:

بخشی از رویکرد ما و نحوه تغییراتی که داشته‌ایم این است که وقتی اقداماتی انجام میدهیم که برای جامعه حساسیت بالایی دارد، دوست داریم که با آن‌ها صحبت کنیم، مشاوره و بازخورد بگیریم و پیش از عرضه رسمی مسائل را حل کنیم.

او ادامه داد:

و این رویکرد بسیار متفاوت از آن چیزی است که ما طی 5 سال گذشته داشته ایم، اما این راه درستی است که ما بتوانیم این کار را در مقیاس عملیاتی انجام دهیم.

تلاش فیسبوک برای رفع انتقاداتی که به لیبرا وارد است، باعث شده تا تضاد واضحی میان این ارز دیجیتال و جایگزین‌ پول‌های رایج مانند بیت کوین به وجود آید. خالق بیت کوین ساتوشی ناکاموتو با انتشار کدهای آن اجازه داد که این شبکه به صورت طبیعی رشد کند.

رسانه‌های حوزه ارز دیجیتال نیز به انتقاد از مقامات قانون‌گذار پرداختند و دولت ها را به خنثی کردن هر گونه نوآوری که فیسبوک در تلاش برای معرفی آن است متهم کردند.

مدیر کوین بیس در این باره گفت:

لیبرا تنها یکی از چند پروژه مهم ارز دیجیتال است که چشم‌انداز آن از پتانسیل دنیایی بهتر خبر می‌دهد. اینکه پروژه می‌تواند عملی شود یا نه هنوز جای سوال دارد، اما من این واکنش‌ها نسبت به لیبرا را کمی عجیب و ناشی از درک نادرست آن می بینم.

رمزارز فیسبوک (لیبرا) ممکن است تا 2020 عرضه شود، اما مارک زاکربرگ تا کنون از تعهد به یک زمان مشخص برای این عرضه صحبیتی نکرده است.

منبع:cointelegraph

Short link : https://arzmonitor.com/?p=5720

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *