مایکروسافت
اخبار ارز دیجیتال

مایکروسافت کیت توسعه‌ جدیدی برای بلاک چین خود عرضه کرد

مایکروسافت کیت توسعه‌ جدیدی برای بلاک چین مبتنی بر اتریوم خود عرضه کرد

طبق اعلام Build Azure وبلاگ اختصاصی مایکروسافت، در تاریخ ۶ می، مایکروسافت نسخه جدید کیت توسعه‌ی بلاک چین آژور که مبتنی بر اتریوم است، را عرضه کرد.

گفته ها نشان می دهد که این محصول، افزونه‌ای برای کد منبع نرم‌افزار ویژوال استودیو کد (VisualStudio Code) بوده و برای توسعه دهندگانی طراحی شده است که برنامه هایی را با استفاده از Azure Blockchain Service ایجاد و توسعه داده اند.

همچنین می توان از افزونه‌ی جدید، برای ساخت برنامه روی شبکه‌ی عمومی اتریوم استفاده می‌شود و توسعه‌دهندگان را قادر می سازد از ابزارهای بلاک چین منبع بازی مانند سالیدیتی (Solidity) و ترافل (Truffle) استفاده کنند.

آموزش زبان برنامه نویسی Solidity

در حالی که توسعه‌دهندگان، پیش از این، سالیدیتی و دیگر ابزارهای بلاک چین را برای ویژوال استودیو کد ارائه داده‌‌اند، در این پست ذکر شده است که این اولین مجموعه‌ی رسمی از چنین ابزارهای توسعه‌ای است که مایکروسافت رسما منتشر کرده است

با این کار، سرمایه‌گذاری و تخصیص زمان شرکت مایکروسافت برای روی آوردن به سوی استفاده از فناوری دفترکل توزیع شده بلاک چین در شرکت و یا حتی شبکه‌های بلاک چین عمومی، بیشتر نشان داده می‌شود.

این افزونه که با سیستم‌عامل‌های Windows و MacOS سازگار است، به صورت منبع باز روی سایت گیت‌هاب در دسترس است.

همانطور که قبلا گزارش شده بود، کافی‌شاپ‌های زنجیره‌ای استارباکس (Starbucks) در آمریکا، قرار است که این هفته از سرویس بلاک چین آژور مایکروسافت برای رهگیری تولید قهوه به عنوان بخشی از پروژه‌ی آزمایشی مبتنی بر بلاک چین «bean-to-cup» خود استفاده کنند.

سرویس بلاک چین آژور، هم اکنون از Quorum، پلتفرم منبع باز مبتنی بر اتریوم که از سوی شرکت جی‌پی مورگان حمایت می‌شود، پشتیبانی می‌کند. همچنین قصد دارد که استفاده از شبکه‌های بلاک چین کنسرسیوم را از مرحله‌ی ایجاد تا اصلاح، تسهیل کند.

در ماه می ۲۰۱۸، مایکروسافت آژور، سرویس ایجاد برنامه‌ی بلاک چین خودش را با Azure Blockchain Workbench منتشر کرد. که برای ساده سازی توسعه برنامه های مبتنی بر بلاک چین با ارائه زیرساخت های قابل دسترس طراحی شده است.

در ماه اکتبر ۲۰۱۸، نزدک نیز اعلام کرد فناوری بلاک چین آژور را با فریم ‌ورک مالی خود ادغام خواهد کرد، با این انتظار که سرعت معاملات را افزایش دهد.

منبع:cointelegraph

Short link : https://arzmonitor.com/?p=4809

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *