مایکروسافت
اخبار ارز دیجیتال

مایکروسافت ایجاد توکن را آسان می کند

مایکروسافت می خواهد با استفاده از سیستم ابری Azure ایجاد توکن های بلاک چین را آسان تر کند.

Marley Grey معمار ارشد نرم افزار در مایکروسافت پس از معرفی پلتفرم توکن های بلاک چین آژور (Azure) به این موضوع اشاره است.

او بیان کرد که دقیقا مانند پرینترها که زمانی نصب و راه اندازی آنها بسیار پردردسر بود، در حال حاضر توکن های ارز دیجیتال نیز با این مشکل مواجه هستند.

او در ادامه گفت: اکنون می‌توانید پرینتر یا هر دستگاه دیگری بخرید، آن را به پریز برق وصل کنید و از آن استفاده کنید. برای توکن ها نیز می‌توان از این تشبیه استفاده کرد و این چیزی است که ما در آژور (Azure) سرانجام به آن خواهیم رسید.

این پلتفرم که در همایش (Ignite) مایکروسافت در اورلاندو معرفی شد، به کسب و کارها امکان می‌دهد تا از میان تمپلیت ها و الگوهای آماده ایجاد توکن که مطابق با برنامه طبقه بندی توکن ها (TTI) می‌باشد یک استاندارد را انتخاب کنند.

تاکنون چندین توکن مطابق با TTI برای کاربردهایی نظیر پاداش وفاداری یا تشویق تیم های نرم افزاری برای دستیابی به اهداف مشخص شده و همچنین ابزارهای مالی سنتی نظیر اعتبارنامه ها در امور مالی ساخته شده اند.

برنامه TTI تاکنون توانسته است بیشتر از سایر برنامه ها، بلاک چین ها مختلف و رقیب یکدیگر، از بلاک چین IBM و R3 تا نسخه های مختلف اتریوم را تحت یک برنامه گردآوری کند.

او در ادامه گفت: ما در حال ایجاد یک پلتفرم در سیستم ابری هستیم که تمام توکن های موجود در چارچوب TTI می‌توانند وارد این پلتفرم شوند. بنابراین با وجود این پلتفرم می‌توانید برنامه هایی ایجاد کنید که می‌خواهید در آن ها از توکن ها بهره ببرید. برای مثال می‌توان به Dynamics، برنامه های موجود در مجموعه آفیس مایکروسافت، SAP و سایر برنامه ها اشاره کرد.

طبقه بندی توکن ها

پلتفرم توکن های بلاک چین آژور همراه با میزبانی از توکن های نمونه و آماده عرضه شده است.

این توکن ها از FabToken هایپرلجر فابریک از شرکت IBM تا توکن BOND سانتاندر (Santander) و توکن REWARD شرکت اینتل و کانسنسیس و بسیاری از موارد دیگر مختلف می‌باشند.

سخنگوی اتحادیه اتریوم شرکتی (EEA) گفت که اگرچه این توکن های نمونه هنوز به صورت محصول تجاری نمی‌باشند، اما تمام مشخصات فنی آنها برای دانلود آماده می‌باشد. یک تیم فناوری می‌تواند هرکدام از آنها را انتخاب کند.

گری که رییس TTI نیز می‌باشد به این نکته اشاره کرده است که توکن های بلاک چین آژور صرفا یکی دیگر از محصولات معمولی مایکروسافت نمی‌باشد.

وی گفت: قطعا اینطور نیست. این پلتفرم شامل IBM و R3 و Digital Asset نیز می‌باشد. ما با تمام این شرکت ها همکاری و مشارکت می‌کنیم.

نحوه عملکرد قابلیت همکاری و مشارکت بین غول های Web 2.0 چگونه است؟

مشخصا این نکته همان موردی است که برای مثال پلتفرم بلاک چین IBM بر بستر سیستم ابری IBM Cloud اجرا می‌شود. گری گفت این توکن ها در سراسر شبکه ها و سیستم های ابری و بر اساس زیرساخت مورد نیاز مردم باید قابلیت جابه‌جایی داشته باشند.

وی در خاتمه خاطر نشان کرد:

این صنعت از رقابت هایی نظیر IBM در مقابل مایکروسافت، هایپرلجر در مقابل اتریوم و سایر موارد متضرر شده است. ما در حال تلاش برای از بین بردن این موانع هستیم.

مطالب قبل

مایکروسافت کیت توسعه‌ جدیدی برای بلاک چین مبتنی بر اتریوم خود عرضه کرد

منبع:coindesk

Short link : https://arzmonitor.com/?p=5851

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *