مالتا پیشرو در بلاک چین
اخبار ارز دیجیتال

مالتا پیشرو در بلاک چین

مالتا پیشرو در بلاک چین : مالتا در حال تبدیل شدن به اولین جزیره‌ی بلاک‌چین جهان.

کشور‌های زیادی در سراسر جهان بر روی صنعت بلاک چین هزینه کرده اند و زمان سرمایه خود را صرف این مورد کرده‌اند که چگونه می‌توانند کنترل و مدیریت انتشار بلاک‌چین و صنعت ارزهای دیجیتال و رمز ارزها را بدست بگیرند.

مالتا پیشرو در بلاک چین و ارزهای دیجیتال

جمهوری مالت یکی از این کشوهاست و مدتی است که یک مسیر دلگرم کننده را در این صنعت پیش گرفته است.

تعدادی از صرافی‌های رمزارزی برجسته از جمله OKEx و بایننس نیز مقر خود را به این کشور کوچک مدیترانه‌ای منتقل کرده‌اند. پارلمان مالتا برای تصویب قوانین مربوط به صنعت رمزارزی و بلاک‌چین در تابستان به سختی تلاش کردند.

جوزف موسکات (Joseph Muscat) نخست وزیر مالتا نیز همیشه نسبت به ارزهای دیجیتال روی خوش نشان داده است. وی در ماه آپریل اظهار داشت که در حال حاضر رمزارزها «آینده‌ی غیرقابل اجتناب پول» هستند.

مالتا پیشرو در بلاک چین

در مصاحبه‌ی اخیر جوزف موسکات از او در رابطه با گام‌های گوناگون این جزیره برای تبدیل شدن به یک پایگاه برای ارزهای رمزنگاری و بلاک‌چین، سوالاتی پرسیده شد،او گفت که این تلاش‌ها به نوعی «خطرات محاسبه‌ شده‌ای» بودند که برای کمک به توسعه‌ی اقتصادی بیشتر انجام گرفته‌اند.

طبق گفته‌های نخست وزیر این کشور، بخشی از این ریسک‌پذیری شامل کاهش «لایه‌های مختلف سیستم دولتی» و ساده‌سازی مسیر برای نهاد‌های رمزارزی و بلاک‌چینی جهت ورود به کشور و راه‌اندازی مارکت خود، بوده است.

به دلیل موضع‌گیری‌های بسیار خوب مقامات دولتی مالت، این جزیره برای شرکت‌های دیجیتالی همیشه یک مقصد جذاب بوده است. علاوه بر این، این جزیره دارای نرخ‌های مالیاتی بسیار پایینی می‌باشد و بورس اوراق بهادار ملی آن نیز در حال گفتگو با کمپانی‌های مختلف برای لیست کردن دارایی‌های دیجیتال است.

مقامات این کشور همچنین با موسسه PricewaterhouseCoopers همکاری خواهند کرد تا برای نهاد‌های قانونی مجوز‌های فعالیت بلاک‌چینی صادر کنند.(Silvio Schembri) دبیر پارلمان نیز اعلام کرده که این مجوز‌ها احتمالا در ماه نوامبر صادر خواهند شد.

با اینکه هنوز هم سوالاتی در رابطه با قانون‌گذاری آینده‌ی این صنعت وجود دارد، اما به نظر می‌رسد که همه‌ی این سیاست‌های دوستدارانه با صنعت رمزارزی به نوعی باعث بوجود آمدن حس خوش‌بینی در این جزیره شده است.

مالتا پیشرو در بلاک چین

نخست وزیر این کشور در مصاحبه‌ی خود توضیح داد چگونه زمانی که حرف از قانون‌گذاری در صنعت رمزنگاری باشد، جزیره‌ی مالتا حکم یک پیشگام را برعهده دارد، و تفکرات اروپایی ها  زمانی به کار‌های انجام شده تبدیل خواهد شد که ما اکنون در حال انجام آن هستیم.

مایکل بینانچی(Michael Binanchi) رئیس Founders Bank طی یک مراسم شام، جزیره‌ی مالتا را به عنوان یک «جزیره‌ی بلاک‌چینی» معرفی کرد.

برخی معتقد‌اند که سیاست‌های آزادانه‌ی مالتا باعث جذب هرچه بیشتر نهاد‌های آینده‌‌نگر خواهد شد، نهاد‌هایی که واقعا می‌توانند باعث تحریک و جهشی در جهان مالی شوند.

صرافی دیجیتالی Huulk نیز در اواخر ماه آگوست درخواست مجوز فعالیت در مالتا را ارائه کرده است، این صرافی تمرکز خود را بر روی لیست کردن استارت‌آپ‌های فناوری مالی که با قوانین شریعت سازگاری دارند، معطوف کرده است. صرافی Huulk در نهایت علاقه‌مند به لیست کردن ۲۰ شرکت خاص است که اغلب آن‌ها در کشور‌هایی مثل ترکیه و مالزی واقع شده‌اند.

به نظر می‌رسد که توانایی دسترسی به سرمایه‌گذاران مذهبی در سراسر جهان به یک فرصت بزرگ برای صرافی‌هایی همچون Huulk تبدیل شده است.همین مورد برای مالتا نیز صادق است، به خصوص زمانی که مجوز همکاری Bianchi Holdings Limited(جمعی از شرکت‌های تحقیقاتی و اطلاعات سرمایه‌گذاری) تصویب شود.

(مالتا پیشرو در بلاک چین)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *