قیمت بیت کوین
اخبار ارز دیجیتال

قیمت بیت کوین می‌تواند به ده میلیون دلار برسد

قیمت بیت کوین می‌تواند به ده میلیون دلار برسد و به استاندارد طلای جدید تبدیل شود.

طی روند صعودی بازار کریپتو در سال 2017، پیش بینی های قیمت با سر و صدای بسیار زیادی همراه بود. در بین این پیش بینی ها، جان مک آفی قول داد اگر قیمت بیت کوین طی 3 سال به یک میلیون دلار نرسد یکی از اعضای بدن خود را قطع می‌کند. هم چنین شرکت فاندسترت قیمت محافظه کارانه 25 هزار دلاری را برای بیت کوین در نظر گرفت.

تمام افراد تاثیرگذار در حوزه کریپتو، قیمت بیت کوین را پیش بینی کرده اند و برای آن در کوتاه مدت روند صعودی قائل شدند. حتی تام لی که می‌توان او‌ را بزرگترین فرد خوش بین کریپتو خواند به این پیش بینی ها پیوست و مدعی شد بازار، ارزش واقعی این دارایی را نمی‌داند.

بحران بدهی جهانی فرصت بزرگی برای بیت کوین ایجاد می کند

برخلاف روندهای نزولی موجود، استراتژی های سرمایه گذاری شرکت مدیریت دارایی های لوسید (Lucid) از یک روند صعودی مانند سال 2017 صحبت می‌کند: قیمت بیت کوین در یک روز می‌تواند به ده میلیون دلار برسد و به استاندارد طلای جدید تبدیل شود و بحران بدهی های جهان را حل کند.

طبق گزارش Lucid، نسبت بدهی جهانی به ثروت موجود از کنترل خارج ، نامتوازن و باعث نابرابری ثروت شده است. به طوری که تا پایان سال 2018 مجموع بدهی های جهانی 247 تریلیون دلار در مقایسه با 317 تریلیون دلار ثروت جهانی رسیده است. این در حالی است که این بدهی ها همچنان در حال افزایش هستند. در طول 20 سال گذشته، بدهی جهانی 394 درصد افزایش یافته است در حالی که ثروت جهانی فقط 133 درصد افزایش یافته است.

طبق گزارش Lucid این وضعیت پایدار نیست و اقتصاد جهانی در نهایت باید یک راه حل برای حل بحران بدهی های جهانی پیدا کند. این شرکت می گوید پنج راهکار برای حل این مشکل وجود دارد: پذیرش استاندارد طلا، ایجاد یک سبد کالا یا ارز جدید، رشد اقتصادی ،چشم پوشی کامل از بدهی های کلان و سرمایه گذاری گسترده در بیت کوین.

این شرکت معتقد است که بیت کوین بهترین جایگزین است زیرا این امر رفع دائمی بحران بدهی را در بر میگیرد. و آسیب های ناشی از آشوب اقتصادی را کاهش می‌دهد.

Dean Tyler رییس و مدیر ارشد سرمایه گذاری Lucid به همراه Leah Vald نایب رییس اجرایی این شرکت، بیان کردند:

آیا پذیرش گسترده بیت کوین امکان پذیر است؟ احتمالا خیر. اما ما اعتقاد داریم که که این امکان وجود دارد و ما معتقدیم که بیشترین مزایا را در کنار کمترین آسیب های جانبی به اشخاص، شرکت ها، موسسات و کشورها ارائه می‌دهد و مهمتر از همه یک راه حل دائمی است که همانندی ندارد.

قیمت بیت کوین

اگر اینگونه شد قیمت بیت کوین به یکباره افزایش چندین برابری را تجربه می کند (bitcoin to the moon) . اما قیمت بیت کوین چقدر افزایش می‌یابد؟ Lucid می گوید 10 میلیون دلار تخمین خوبی است.

چرا ۱۰ میلیون دلار؟ زیرا بیت کوین در این سطح از قیمت ذخایر کافی برای کاهش بدهی های جهانی فراهم می کند. در این صورت ارزش بازار بیت کوین 180 الی 210 تریلیون دلار خواهد شد. با فرض اینکه در آن زمان بدهی جهانی به 500 تریلیون دلار رسیده باشد، بیت کوین حدود 40 درصد بدهی ها را جبران می کند.

چگونه قیمت Bitcoin می تواند تا 10 میلیون دلار افزایش یابد

قیمت بیت کوین باید حدود ۲۸۵,۶۱۴.۳ درصد افزایش قیمت داشته باشد تا به ۱۰ میلیون دلار برسد.

این بازار در طی 13 ماه قبل همواره یک بازار به شدت نوسانی و ریزشی بوده است . بیت کوین برای رسیدن به قیمت 10 میلیون دلاری باید با موفقیت از بازار فعلی عبور کند.

گام اول عبور از روند نزولی است که متاسفانه ممکن است زمان زیادی طول بکشد. Lucid نیز مانند بسیاری از تحلیلگران معتقد است که بیت کوین هنوز به کف قیمت نرسیده است و قبل از رشد انفجاری، احتمال رسیدن قیمت بیت کوین به کمتر از 1000 دلار وجود دارد.

حذف کامل آلتکوین ها و ico ها از صحنه رقابت

یکی دیگر از مهمترین نکات برای رسیدن به این هدف تخریب کامل آلتکوین ها و نشانه های ارائه سکه های اولیه (ICO) خواهد بود، که یک بار برای همه ثابت می شود که بیتکوین طلای دیجیتال است و رقبای آن بی ارزش هستند.

قدم مهم بعدی حذف کامل آلتکوین ها، ICO ها و تحقق بخشیدن به ویژگی های مهم بیت کوین خواهد بود. این روند آغاز شده است اما به اقدام قانونگذاران نیاز دارد.ما معتقدیم که این قانون گذاری انجام خواهد شد. در طول این مدت بیت کوین همچنان به از دست دادن ارزش خود ادامه خواهد داد اما در مقایسه با رقبای خود بسیار کندتر.

با پایین آمدن قیمت و رسیدن بیت کوین به کف قیمت، مشخص می‌شود که بیت کوین بهترین عملکرد را دارد و سپس روند صعودی آن شروع می‌شود. پس از مواجه با مقاومت اولیه، قیمت بیت کوین شروع به سرعت صعودی خواهد شد و در مسیر خود از سد موانع فنی مهم عبور می‌کند تا به بالاترین قیمت خود در حدود 20 هزار دلار برسد.

Lucid معتقد است پس از رسیدن قیمت بیت کوین به 100 هزار دلار، این ارز دیجیتال به سرمایه گذاران طلا فشار وارد می‌کند.

بزرگترین چالش بیت کوین این است که به قیمت 100 هزار دلار برسد. بیت کوین در این قیمت شروع به رقابت با طلا به عنوان بزرگترین حامی اقتصاد جهان خواهد کرد. اگر سرمایه گذاران شروع به فروش طلا برای خرید و سرماه گذاری در بیت کوین کنند این ارز دیجیتال می تواند به سرعت جای طلا را بگیرد و این فلز زرد را از بین ببرد. درغیر این صورت، سرعت این امر کاهش می‌یابد اما همچنان امکان پذیر است.

قیمت بیت کوین

Lucid معتقد است توسعه دهندگان باید برای مقابله با یک شبکه بسیار شلوغ وعده مقیاس پذیری پروتکل این ارز دیجیتال را بدهند. مقیاس پذیری همراه با پذیرش سازمانی و شفافیت قانونگذاری، بیت کوین را نه تنها به یک ارزش، بلکه به ارز ذخیره جهانی تبدیل می‌کند.

با انجام این کار، مسیر رسیدن قیمت بیت کوین به قیمت یک میلیون دلار صاف و هموار می‌شود و ارزش این ارز دیجیتال هم از نظر مالی و هم از نظر روانی به یک میلیون دلار خواهد رسید. در سطح یک‌ میلیون دلار، ارزش بازار بیت کوین 18 تریلیون دلار خواهد بود. در این صورت، بیت کوین وارد کلاس اصلی دارایی های مهم و ثروتمند خواهد شد، این متقاعد کننده است.

بعد از آن بیت کوین به عنوان سریعترین کلاس دارای در تاریخ جهان توسط صندوق های بازنشستگی، صندوق های مستقل ثروت، مدیران صندوق های مالی، کمک هزینه ها، موسسات مالی و حتی دولت ها دیگر نادیده گرفته نخواهد شد. این امر، سرعت رسیدن قیمت بیت کوین به 10 میلیون دلار را افزایش خواهد داد.

در آخر Lucid اذغان کرد که تمام این گفته ها یک فرضیه است و شاید رد اقتصاد واقعی رخ ندهند.با این حال عقیده دارند که این اتفاق خواهد افتاد و اگر قرار به چنین اتفاقی است پس چرا نباید بازار را تحریک کرد؟ حتی اگر به میزان کم.

نظر شما چیست؟ آیا بیت کوین می تواند به عنوان یک راه حل برای بدهی های جهان باشد؟

منبع:ccn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *