قیمت بیت کوین به 3000 دلار خواهد رسید
اخبار ارز دیجیتال

قیمت بیت کوین به 3000 دلار خواهد رسید

قیمت بیت کوین به 3000 دلار خواهد رسید

مایکل مورو مدیرعامل جنسیس تریدینگ طی مصاحبه با CNBC گفت وی معتقد است قیمت بیت کوین (BTC) افت بیشتری خواهد داشت و به سطح 3000 دلار نزدیک می‌شود.

به عقیده او پس از اینکه بیت کوین حمایت ۴ هزار دلار را از دست بدهد، ریزش عظیمی تا ۳,۰۰۰ دلار خواهد داشت که پس از آن می‌توان اظهار داشت که پادشاه ارزهای دیجیتال به کف قیمت خود رسیده است. انتظار می‌رود پس از سقوط بیت کوین به کف پیش‌بینی شده، قیمت‌ها دوباره شروع به رشد کنند.

در حال حاضر قیمت بیت کوین حدود4000 دلار می‌چرخد اما مورو بیان کرد که با فروش گسترده مردم که در سال 2017 بیت کوین خریده اند، حفظ این سطح قیمت محقق نخواهد شد.

مایکل با اشاره به تاریخچه‌ی ۱۰ ساله‌ی بیت کوین اشاره کرد که بیت کوین چگونه با سقوط‌ هایی به مراتب بزرگ‌تر از الان خود دست و پنجه نرم کرده است. بیت کوین طی تاریخ خود، پنج بار با افت شدید قیمتی مواجه شده است که ریزش فعلی قیمت آن، در حال حاضر از همه کوچک‌تر است.

به گفته‌ مایکل، سرمایه‌گذاران بزرگ از خصیصه بیت کوین در بازار آگاهی دارند و به وضعیت فعلی آن اهمیتی نمی‌دهند. درواقع آن‌ها به وضعیت قیمت در 3 تا 5 سال آتی دل بسته‌اند.

باور عمومی به این شکل است که بیت کوین حتما باید کف قیمت داشته باشد زیرا برای استخراج به تجهیزات و برق کافی نیاز است و باید مقداری حاشیه سود برای ماینرها باقی بماند. از مورو پرسیده شد از آنجایی که قیمت بیت کوین در حال حاضر با هزینه های استخراج آن همخوانی ندارد، کف قیمت آن چقدر می‌شود. وی در جواب این پرسش بیان کرد:

هزینه استخراج هم می تواند کاهش پیدا کند زیرا هش ریت شبکه متغیر است.

هنگامی که ماینرها دست از استخراج بردارند، هش ریت کاهش خواهد یافت. شبکه سعی می‌کند هر ۱۰ دقیقه یک بلاک تولید کند. انتظار می‌رود هر دو هفته حدود ۲۰۱۶ بلاک تولید شود. اگر زمان کمتری طول بکشد تا ۲۰۱۶ بلاک استخراج شود، سختی استخراج و به دنبال آن، هزینه های استخراج افزایش می‌یابد و اگر زمان بیشتری طول بکشد، سختی شبکه کاهش می‌یابد. مورو اذعان کرد که با کاهش هش‌ ریت، سختی تنظیم شده و هزینه استخراج کاهش خواهد یافت.

مایکل مورو خاطر نشان کرد طی چند روز گذشته قیمت بیت کوین به کانال ۴ هزار دلاری رسیده است. وی بیان کرد در اوایل و اواسط سال ۲۰۱۸ افرادی که قبل از روند افزایشی یا حین آن بیت کوین خریده بودند دست به فروش گسترده زدند. حتی بعضی از دارندگان بیت کوین که از سال ۲۰۱۶ خرید کرده بودند نیز تصمیم به فروش و نقد کردن و کسب سود گرفتند. حجم معاملات ۵۰ الی ۶۰ درصد بیشتر از بیشترین مقدار حجم معاملات سال گذشته شد

(قیمت بیت کوین به 3000 دلار خواهد رسید)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *