دستگاه های استخراج رمز ارز
اخبار ارز دیجیتال

قویترین دستگاه های استخراج رمز ارز Bitmain معرفی شدند

بیت مین بهترین تولید کننده دستگاه های استخراج رمز ارز اسیک (ASIC) در آخرین گزارش خود خبر از تولید دو دستگاه جدید استخراج بیت کوی از سری 17 داد.

Jian Wu بنیانگذار کمپانی بیت مین از قویترین دستگاه های استخراج رمز ارز +S17 و +T17 در تاریخ 6 اوکتبر در نشست جهانی ماینینگ دیجیتال به نام WDMS که در فرانکفورت آلمان برگزار شده بود، خبر داد.

Bitmain ادعا می کند که دستگاه های استخراج رمز ارز جدید دارای بهبود های چشمگیر در میزان برق مصرفی و قدرت دارند. این دستگاه های استخراج بیت کوین قادرند ده ها تریلیون هش را در ثانیه پردازش کنند.

انت ماینر +S17 دارای قدرت هش 73Th/s و مصرف برق 40 ژول در هر تراهش است. در حالی که +T17 هش ریت 64Th/s و میزان مصرف برق 50 ژول در هر تراهش دارد.

در این گزارش آمده است که انت ماینر های جدید مجهز به فناوری انتشار گرمای دو لوله ای است که فضای بین ورودی و خروجی هوا تا 50 درصد کاهش می یابد. این تکنیک سبب می شود که صدای فن به شدت کاهش یابد.

اسیک ها نسل جدیدی از پردازنده ها هستند که به منظور استخراج رمز ارز به طور حرفه ای استفاده می شوند. چرا که استخراج رمزارزها دیگر با کامپیوتر خانگی ممکن نیست. اسیک ها مدار های مجتمعی با کاربرد خاص هستند که می توانند جایگزین مناسبی برای سی پی یو ها باشند.

انت ماینر ها گروهی از اسیک ها هستند که توسط شرکت قدرتمند بیت مین تولید می شوند و بهترین نوع اسیک محسوب می شوند. این دو انت ماینر جدید می توانند ماینر ها را بسیار خوشحال کند چرا که میزان برق مصرفی همیشه مساله ای مهم در استخراج بوده است.

معرفی ماینرهای اسیک باعث تغییر عرصه ماینینگ ارزهای دیجیتال شده است که قبل از این، برای حل مسائل ریاضیاتی به کارت های گرافیک (GPU) متکی بوده است.

اسیک ها بر اساس الگوریتم های مخصوص ساخته می‌شوند و در زمینه ماینینگ ارزهای دیجیتال می‌توانند عملکرد بسیار بهتری نسبت به کارت های گرافیک داشته باشند، هرچند بعضی از ارزهای دیجیتال نیز در مقابل ماینینگ با استفاده از اسیک ها مقاوم می‌باشند.

شبکه جهانی برای ماینرها

در ماه سپتامبر، بیت مین پلتفرمی برای ارتباط یافتن ماینرهای سراسر جهان با مالکان فارم ها معرفی کرد. نقشه جهانی ماینینگ دیجیتال که عرضه آن در طی برگزاری WDMS برنامه ریزی شده بود، دارندگان سخت افزارهای ماینینگ را به فارم های ماینینگ متصل می‌کند.

معرفی دستگاههای ماینر S17e و T17e بیت ماین

منبع:cointelegraph

Short link : https://arzmonitor.com/?p=5780

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *