قراردادهای آتی بکت
اخبار ارز دیجیتال

قراردادهای آتی بکت (Bakkt) سرانجام تاییدیه گرفت

بکت (Bakkt) اولین تاییدیه قراردهدهای آتی بیت کوین را از از جانب CFTC دریافت کرد. معاملات قراردادهای آتی بکت از ماه آینده در تاریخ ۲۳ سپتامبر آغاز خواهند شد.

برنامه ریزی بکت (Bakkt) برای عرضه

بکت (Bakkt) یکی از زیرمجموعه های شرکت صرافی بین قاره ای (ICE) است که مالک بورس اوراق بهادار نیویورک می‌باشد و از طرف کمیسیون معاملات آتی کالای آمریکا (CFTC) موفق به دریافت اولین تاییدیه برای قراردادهای آتی بیت کوین شد.

پروژه بکت چیست و چطور می تواند آینده بیت کوین را تغییر دهد؟

این قراردادها به سازمان ها امکان خواهد داد تا حق خرید و فروش بیت کوین در دوره های زمانی مختلف را داشته باشند و در حالی که به عنوان ابزار برای استراتژی های پیچیده تر معاملاتی عمل می‌کنند، در معرض دارایی ها قرار بگیرند.

برخلاف قراردادهای آتی بیت کوین موجود در بورس کالای شیکاگو (CME) که فقط به صورت نقدی تسویه می‌شوند، قراردادهای با تسویه فیزیکی می‌توانند به عنوان “مکانیزم کشف قیمت شفاف” عمل کنند. روش های کشف قیمت با حضور شرکت کنندگان سازمانی بسیار ضروری و مهم می‌باشد، مخصوصا اگر گزارش های مبنی بر این موضوع را در نظر بگیریم که ۹۵ درصد حجم معاملات، واش ترید (معاملات تقلبی) است.

اداره خدمات مالی ایالت نیویورک همچنین به شرکت اعتباری بکت (Bakkt) تاییدیه اعطا کرد تا بیت کوین را برای این قراردادها ذخیره کند. این بیت کوین ها توسط ۱۲۵ میلیون دلار بیمه و محافظت خواهند شد.

قانونگذاران مردد بودند

تا اواسط سال جاری، به طور واضح قانونگذاران در خصوص اعطای تاییدیه به قراردادهای آتی بیت کوین نامطمئن بودند، وزیر خزانه داری آمریکا در ماه جولای گفت : ارزهای دیجیتال به عنوان مثال بیت کوین برای پشتیبانی از میلیاردها دلار فعالیت غیرقانونی مانند جرایم سایبری، فرارهای مالیاتی، اخاذی، باج افزارها و قاچاق مواد مخدر به کار گرفته شده اند.

این قراردادهای آتی، ابزارهای مالی قابل اعتماد را بر اساس ارزهای دیجیتال ریسکی و قانونمند نشده ایجاد می‌کنند. بدین ترتیب، جای تعجبی ندارد که کل آژانس های دولتی ناظر بر این صنعت شامل SEC، FinCEN، IRS و CFTC در حالت هشدار باشند.

تاییدیه بکت (Bakkt) بیانگر یک لحظه تاریخی در صنعت کریپتو می‌باشد که طی آن، اولین تأییدیه قراردادهای آتی فیزیکی اعطا شده است.

قبل از بکت، لجر اکس (LedgerX) در اواخر ماه ژوئن مدعی دریافت تاییدیه CFTC برای قراردادهای آتی کریپتو بود. اما پس از آنکه CFTC اظهار داشت لجر اکس تمام تاییدیه های ضروری را دریافت نکرده است، عرضه قراردادهای آتی به تعویق افتاد. پس از آن، مدیرعامل لجر اکس به طور عمومی CFTC را تهدید به شکایت و اقدامات قانونی کرد. در این بین، رقیب های دیگر بکت یعنی اریس اکس (ErisX) و SeedCX هنوز منتظر چراغ سبز CFTC می‌باشند.

قراردادهای بکت از تاریخ ۲۳ سپتامبر انجام معاملات را شروع خواهند کرد، همچنین قراردادهای آتی به صورت روزانه و ماهانه در صرافی های شریک بکت یعنی ICE Futures و ICE Clear ارائه خواهد شد.

منبع:cryptoslate

Short link : https://arzmonitor.com/?p=5235

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.