قانون گذاری رمزارزها در بحرین
اخبار ارز دیجیتال

قانون گذاری رمزارزها در بحرین

بانک مرکزی بحرین روز دوشنبه در مورد قانون گذاری رمزارزها در بحرین اعلام کرد که “قوانین نهایی مربوط به فعالیت های مرتبط با دارایی های رمزنگاری” را صادر کرده است. این چارچوب زمینه های صدور مجوز و حکمیت را برای امنیت سایبری فراهم می کند.

قانون گذاری رمزارزها در بحرین

خلید احمد(Khalid Hamad) مدیر اجرایی نظارت بر بانکداری در بانک‌ مرکزی بحرین، طی بیانیه‌ای که به وسیله‌ی پست الکترونیکی منتشر شده، اعلام کرد: ارائه‌ی مقدمه‌ی قوانین مربوط به دارایی‌های رمزارزی توسط بانک مرکزی با هدف ایجاد قوانین جامع برای اکوسیستم فناوری مالی بحرین که در جهت حمایت از موقعیت این کشور به عنوان یک مرکز مالی پیشرو در خاورمیانه و شمال آفریقا است، هماهنگی کامل دارد.

کشور بحرین که زمانی به عنوان یک مرکز بانکداری شکست‌ناپذیر در منطقه‌ی خلیج فارس به شمار می‌آمد، اکنون در حال رقابت برای بازپس‌گیری جایگاه خود در بین رقبای سرسخت منطقه و فراتر از آن است. این درحالیست که طبق یک نظرسنجی جدید در رابطه با حل و فصل قرارداد‌های بین‌المللی توسط بانک‌ها، مشخص شده که اکثر بانک‌های مرکزی سراسر جهان هنوز در رابطه با مزایای استفاده از ارزهای دیجیتال متقاعد نشده‌اند و به این زودی قصد ارائه‌ی یک محصول رمزارزی را ندارند.

قانون گذاری رمزارزها در بحرین

همسایگان بحرین، یعنی عربستان سعودی و امارات متحده‌ی عربی نیز با همکاری یکدیگر از برنامه‌ های ابتکاری رمزارزی با هدف تسهیل پرداخت های برون مرزی خود و درک بهتر تکنولوژی بلاک‌چین رونمایی کرده بودند. هدف از این پروژه ارائه‌ی یک دفترکل توزیع‌شده‌ی عمومی است که به دلیل عدم تکیه به مراکز ثبت پیشینه، تراکنش‌های برون مرزی را با سرعت بسیار بالاتری پردازش می‌کند.

بانک مرکزی بحرین یک برنامه‌ی صدور مجوز آزمایشی را اجرا کرده است که پلت‌فرم‌های صرافی رمزارزی و کمپانی‌های استفاده کننده از تکنولوژی بلاک‌چین نیز در آن حضور دارند. این برنامه به شرکت‌کنندگان اجازه می‌دهد تا خدمات خود را بررسی و آزمایش کنند.

قانون گذاری رمزارزها در بحرین

Ola Doudin مدیراجرایی یکی از معروفترین پلت‌فرم‌های مبادله‌ی رمزارز در خاورمیانه با نام BitOasis گفت: این حرکت بحرین یک گام بزرگ در مسیر درست برای اکوسیستم دارایی‌های رمزارزی در منطقه است.

منبع:gulfnews

قانون گذاری رمزارزها در بحرین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *