قانون گذاری ارزهای دیجیتال
اخبار ارز دیجیتال

قانون گذاری ارزهای دیجیتال

نزدک (Nasdaq) به دنبال قانون گذاری ارزهای دیجیتال.

قانون گذاری ارزهای دیجیتال: ارزهای دیجیتال مدتهاست از منظر قانون گذاری در یک نقطه‌ی نامعلوم و خنثی قرار دارد و سازمانهای بین المللی نظارتی و قانون گذار در زمینه ارزهای دیجیتالی اختلاف نظرهای گوناگونی دارند. به دلیل نگرانی از تقلب و کلاهبرداری، جرایم اینترنتی و ریسکهای بالای مالی در این فضا، اغلب نهادهای قانون گذار از نزدیکی به مساله ارزهای دیجیتالی خودداری می‌کنند، به صورتی که درخواست های مکرر افزودن بیت کوین به صندوق قابل معامله در بورس (ETF) همواره به همین دلایل ذکر شده در بالا، رد می شود.

با این حال افرادی هستند که در دومین صرافی بزرگ در جهان بر این باورند که می‌توانند به افزایش سطح مشروعیت و قانون گذاری در بازار ارزهای دیجیتالی کمک کنند.

Nasdaqبه دنبال قانون گذاری ارزهای دیجیتال

Nasdaq در اوایل این هفته یک نشست خصوصی با حضور شرکت های گوناگون و در راستای بررسی شیوه های مختلف برای بهبود تصویر عمومی صنعت بلاکچین و ارزهای دیجیتال و همچنین جستجوی شیوه ای برای ادغام کریپتوها در بازار جهانی برگزار کرد. شرکتهایی که در این رویداد حضور داشتند ادغامی بود از  فعالان دو حوزه‌ی بازار دیجیتالی و بازار سنتی مانند صرافی Winklevoss-owned Gemini.

نماینده Nasdaq تنها برگزاری این رویداد را تائید و هیچ گونه اطلاعاتی در رابطه با نتیجه این نشست اعلام نکرد. شرکت کنندگان این نشست نامشخص بودند اما موضوعاتی که مورد بحث و بررسی قرار گرفت عبارت اند از بررسی قوانین برای آینده ارزهای دیجیتالی وهمچنین بررسی ابزار آلات مناسب برای توسعه‌ی دارایی های دیجیتالی. این نماینده خاطر نشان کرد که این رویداد یک نشست نهایی نیست و سلسله نشستهایی برای گفتگوی بیشتر و نتیجه گیری بهتر در آینده ادامه خواهد داشت.
مدیر اجرایی Nasdaq از گذشته تا کنون یکی از حامیان اصلی ارزهای دیجیتال و همچنین قانون گذاری های گوناگون در این حوزه است. در نشست بلومبرگ در ماه جون، بیان کرد که بازار جهانی در نهایت یک کارکرد اساسی برای ارزهای دیجیتال خواهد یافت.
حضور Winklevoss در رویداد Nasdaq تنها چند روز پیش از رد شدن پروپوزال تجدید نظر شده‌ی ETF آنها توسط SEC به اندازه ی کافی عجیب و غریب است. این مطلب آشکار شده است که حرکت به سوی قوانین معتبر و تضمین شده در حال تبدیل شدن به یک موضوع مشترک در این صنعت است. زیرا خرده فروشی گسترده و پذیرش سازمانی با تصویب سازمانهای نظارتی در سراسر جهان اتفاق نخواهد افتاد.
(قانون گذاری ارزهای دیجیتال)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *