قانونگذاری ارزهای دیجیتال
اخبار ارز دیجیتال

قانونگذاری ارزهای دیجیتال

قانونگذاری ارزهای دیجیتال تا پایان شهریور ماه

بانک مرکزی (») اعلام کرد تا پایان شهریور قوانین ارزهای دیجیتال را تدوین می‌کند.

معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی در باره قانونگذاری ارزهای دیجیتال:

ناصر حکیمی معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی در مراسم تبادل تفاهمنامه همکاری در زمینه توسعه ارزهای دیجیتال و فناوری‌های مالی با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به مصوبه شورای عالی مبارزه با پول‌شویی گفت: امیدواریم از طریق توسعه همکاری بین بانک مرکزی و معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری تعامل با لایه‌های پایین‌تر کسب و کار برقرار شده و چارچوب‌های استفاده از این نوع ارز تعیین شود.

قانونگذاری ارزهای دیجیتال

حکیمی گفت برای از بین بردن شائبه هایی که درباره پول‌شویی ارزهای دیجیتال وجود دارد، بخشنامه ای از سوی بانک مرکزی و  شورای عالی مبارزه با پول‌شویی صادر شده و به‌زودی ابلاغ می‌شود.

فلسفه صدور این بخشنامه این است که شائبه این‌که ارزهای دیجیتال در کشور به منظور پول‌شویی مورد استفاده قرار می‌گیرد، از بین برود.

قانونگذاری ارزهای دیجیتال

در ادامه وی با بیان  اینکه اینکه صدور این بخشنامه به معنی ممنوعیت استفاده از ارزهای دیجیتال نیست، خاطرنشان کرد: سابقه ورود تکنولوژی‌های جدید به کشور را داریم و در این مورد هم قرار بود این تکنولوژی خاص به رسمیت شناخته شود.

حکیمی اینگونه بیان کرد که بانک مرکزی در شرایط کنونی مسائل بسیاری را پشت سر می‌گذارد، بنابراین در این زمینه بخصوص همکاری‌هایی را با معاونت علمی و فناوری آغاز کرده تا از طریق این نهاد بتوانند با لایه‌های پایین‌تر کسب و کار تعامل برقرار کنند

ایجاد فضای رقابتی با قانونگذاری ارزهای دیجیتال

وی با بیان اینکه بعد از مشخص شدن چارچوب‌ها فضای رقابتی ایجاد می‌شود، گفت: بهتر است که دولت وارد این فضای رقابتی نشود، چرا که هزینه‌هایی که برای کسب و کار مطالبه می‌کند، بسیار زیاد است.

معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی در پایان رفع ابهامات این فضا را وظیفه بانک مرکزی دانست و گفت:امیدواریم پیش از آنکه تصمیمات عجولانه گرفته شود، باب تعامل بین بانک مرکزی و لایه‌های پایین‌تر کسب و کار گشوده شده و این فضا مورد حمایت قرار گیرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *