فیس‌بوک
اخبار ارز دیجیتال

فیس‌بوک دو نفر از کارکنان سابق صرافی کوین بیس را استخدام کرد

فیس‌بوک به‌تازگی دو نفر از کارکنان باسابقه صرافی کوین بیس را استخدام کرده است. این دو نفر ماه جاری به فیس‌بوک ملحق شده‌اند و حداقل یکی از این دو نفر در بخش بلاک چین این غول شبکه‌های اجتماعی مشغول به‌کار می‌شود.

Jeff Cartwright در ماه مارس پس از نزدیک به پنج سال فعالیت در کوین بیس از اکنون به‌عنوان مدیر بخش سیاست گذاری‌های فیس‌بوک، به این شرکت پیوسته است. حساب کاربری Jeff Cartwright در وب‌سایت Linkedin نیز این مسئله را تائید کرده است.

البته در حساب کاربری وی در لینکدین توضیح نمی دهد که نقش وی در پروژه بلاک چین فیس‌بوک چیست. کارترایت طی صحبت‌هایی که روز دوشنبه با وب‌سایت کوین دسک انجام داد اعلام کرد که نمی‌تواند در مورد موقعیت شغلی جدیدش صحبت کند. از طرف دیگر Elka Looks، سخنگوی فیس‌بوک نیز گفت این شرکت هیچ اظهار نظری در مورد کارکنان خود ندارد.

طی پنج سال گذشته کارترایت با سمت مدیریت مبارزه با پول‌شویی (AML) و بازرس عملیات‌های بانکی (BSA) در کوین بیس مشغول به فعالیت بوده و در سال ۲۰۱۷ با دریافت ارتقا، مسئولیت حسابرسی های داخلی شرکت را بر عهده گرفت. دسامبر سال گذشته نیز مسئول بخش ریسک قانونی کوین بیس بود.

موشرافی با سوابقی نسبتا مشابه، عنوان بازرس AML و BSA، مدیریت بخش سیاست گذاری و تعیین خط و مشی و مدیریت بخش ریسک های قانونی در کوین بیس فعالیت می‌کرده است.

فیسبوک کوین

استخدام دو فرد در بخش قانونی و قانون‌گذاری فیسبوک بود، نشان از عزم جدی این غول فناوری دنیا در ارتباط با فعالیت های بلاک چینی‌اش باشد تا به این ترتیب بتواند با تضمین امنیت این برنامه، توجه واشنگتن را به سمت برنامه‌هایش جلب کند.

ارز دیجیتال پایدار فیسبوک

هفته گذشته، کمیته بانکی مجلس سنای آمریکا طی نامه‌ای سرگشاده به فیس‌بوک و شخص «مارک زاکربرگ»، به‌عنوان مدیرعامل این شرکت، از آنها خواست تا اطلاعات جامعی در ارتباط با پروژه ارز دیجیتال خود و به ویژه نگرانی‌های امنیتی در ارتباط با حریم خصوصی کاربران ارائه نمایند.

تا به اینجا اطلاعات چندانی در ارتباط با پروژه ارز دیجیتال فیسبوک بود در دسترس نیست و تنها از آن با عنوان «لیبرا» (Libra) یاد می‌شود. طی یکسال گذشته، این شرکت به صورت جدی بر روی تحقیقات خود پیرامون بلاک چین ادامه می‌دهد. «دیوید مارکوس» (David Marcus)، مسئول پیشین هیئت‌مدیره کوین بیس، مدیریت این تیم تحقیقاتی را بر عهده دارد.

از زمان آغاز تحقیق و توسعه برای پروژه مرتبط با بلاک چین این شرکت، فیس‌بوک چندین موقعیت شغلی متفاوت را ایجاد نموده و چهره‌های سرشناسی از جمله «کریستین کاتالینی» (Christian Catalini) که به‌عنوان محقق در MIT فعالیت می‌کرده، را جذب کرده است.

بنا بر گزارش‌ها، فیس‌بوک قصد جذب سرمایه‌ای یک میلیارد دلاری را برای محقق کردن اهداف خود در ایجاد یک ارز دیجیتال باثبات (Stablecoin)، دارد.

منبع:coindesk

Short link : https://arzmonitor.com/?p=4881

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *