شبکه بیت کوین
اخبار ارز دیجیتال

فعالیت‌های شبکه بیت کوین بیشتر از همیشه

فعالیت‌های شبکه بیت کوین بیشتر از همیشه است و در حال آماده شدن برای هالوینگ ۲۰۲۰ است.

به نظر می‌آید که قیمت بیت کوین ،با نزدیک شدن به رخداد هالوینگ ۲۰۲۰ در حال آماده کردن خود برای یک رویداد بزرگ است و آمارهای بنیادهای شبکه در بالاترین سطح خود قرار دارند.

به دنبال نصف شدن پاداش استخراج هر بلاک در شبکه بیت کوین ،در کمتر از یکسال دیگر، پارامترهای فعالیت شبکه، رکوردهای جدیدی را ثبت می‌کنند. بر اساس اطلاعات گزارش شده در سایت Blockchain.com، هش ریت، سختی شبکه، سایز بلاک چین و تعداد خروجی‌های خرج نشده (UTXO) همگی در بالاترین مقدار تاریخ بیت کوین به قرار دارند.

در زمان نگارش این مطلب، هش ریت شبکه بیت کوین در حدود ۷۴ میلیون ترا هش بر ثانیه (TH/s) است. این تصویر نشان می‌دهد که قدرت پردازشی که برای تامین امنیت شبکه به کار می‌رود، از آخرین سقوط در سال ۲۰۱۸، حدود ۱۴۰ درصد افزایش داشته است.

در آن زمان، ترس بزرگی از مرگ صنعت ماینینگ وجود داشت، و بسیاری از ماینرها در نتیجه سقوط ۸۰ درصدی قیمت بیت کوین و کاهش شدید سود آن‌ها از شبکه بیت کوین خارج شدند. اما کمتر از ۶ ماه بعد وضعیت کاملا بر عکس شد.

هش ریت بیت کوین به بالاترین میزان خود رسیده است

این پیشرفت های چشمگیر در بنیان‌های شبکه، حاکی از هجوم سرمایه گزاری در صنعت ماینینگ است. پیش‌‌ از این در ماه جولای، Northern Bitcoin، کمپانی استخراج بیت کوین، واقع در آلمان، اعلام کرد ۵۰۰۰ دستگاه اسیک جید از Canaan Creative و Bitmain خریداری می کند.

آیا قیمت بیت کوین هم در بالاترین حد دوران پیش از هاوینگ است؟

گمانه زنی‌های زیادی در خصوص احتمال ثبت یک پیشینه قیمت جدید، حتی قبل از نصف شدن پاداش در سال ۲۰۲۰، وجود دارد. بیت کوین در حال حاضر با قیمتی در حدود 11 هزار دلار مبادله می شود در حالی که از ابتدای 2019 تا الان بیش از 120 درصد رشد داشته است.

Craig Cobb که یک تریدر ارزهای دیجیتال است، رکورد جدید قیمتی ۲۷۲۰۰ دلاری را برای بیت کوین پیش بینی می‌کند. اگرچه Cobb می‌گوید ممکن است قیمت بیت کوین، پیش از رسیدن به بالای ۲۰۰۰۰ دلار، یک سقوط تا زیر ۹۰۰۰ دلار را تجربه کند.

ارزهای دیجیتال برتر بازار تا کنون یک کاهش ۲۰ تا ۳۰ درصدی نسبت به بالاترین قیمت خود در سال ۲۰۱۹ را تجربه کرده اند. Cobb معتقد است که هر بازگشت قیمت، بیت کوین را به محدوده cradle باز می‌گرداند (این محدوده عملکرد قیمت، میانگین متحرک ۱۰ تا ۲۰ روزه است).

با توجه به آنچه که در دوره پیش از هالوینگ اتفاق می‌افتد، تاریخ می‌تواند اطلاعات خوبی در اختیار ما بگزارد. بعد از هالوینگ ۲۰۱۶ قیمت بیت کوین تقریبا ۹۰۰ درصد افزایش پیدا کرد. این رالی قیمتی در اواسط دسامبر ۲۰۱۷، زمانی که قیمت بیت کوین تا نزدیک ۲۰۰۰۰ دلار هم رسید، متوقف شد.

تحلیل‌های قیمتی مانند جریان سهام و مدل سازی، قیمت بیت کوین را برای هاوینگ ۲۰۲۰ در حدود ۵۵۰۰۰ دلار پیش بینی می‌کند. یک ضریب ۱۰ برابری مانند سال ۲۰۱۶، می‌تواند قیمت بیت کوین را تا بالای ۵۰۰ هزار دلار تا پایان ۲۰۲۱ برساند. این رالی قیمت هر چند تنها یک گمانه زنی است، اما باز هم برای نجات مکافی و جواهراتش کافی نیست. (مربوط به شرط بندی های جان مک آفی درمورد پیش بینی قیمت بیت کوین)

منبع:bitcoinist

Short link : https://arzmonitor.com/?p=5087

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *