دیفای
اخبار ارز دیجیتال

فروش عمده سوشی SUSHI یکی ازدلایل اصلی ریزش ارزهای دیجیتال و دیفای است

اوایل روز شنبه توسعه‌دهنده ارشد سوشی‌سواپ (Sushiswap) تمام توکن‌های خود را فروخت و منجر به کاهش شدید ۵۰ درصدی قیمت SUSHI شد. (سوشی سوآپ یکی دیگر از پروژه های دیفای هست که اخیرا راه اندازی شده است) در این بین، کل بازار ارز دیجیتال نیز تحت فشار است و طی چند ساعت ۱۱ میلیارد دلار سقوط کرد.

پروتکل دیفای چیست؟

موسس مرموز پروتکل دیفای سوشی‌سواپ به اسم Chef Nomi، دارایی‌های خود را نقد کرد. طی آخر هفته گذشته وی در یکی از صرافی‌های غیرمتمرکز، ۲.۵ میلیون توکن SUSHI را با ۱۸,۰۰۰ اتر به ارزش تقریبی ۶ میلیون دلار تبادل کرد. وی هم‌چنین ۲۰,۰۰۰ اتر به ارزش ۷ میلیون دلار دیگر را نیز از استخر نقدینگی حذف کرد.

این توسعه‌دهنده در خصوص معامله چند میلیون دلاری خود بیان کرد که این کار را انجام داده است تا دیگر نگران قیمت نباشد و تمرکز خود را بر روی بهبود این پروتکل بگذارد. این انتقال که در Etherscan ثبت شده است، پس از آن رخ داد که موسس سوشی‌سواپ در خصوص کنترل نیمی از کوین‌های این سیستم مورد انتقاد قرار گرفت.

قاعدتا جامعه این ارز دیجیتال تا حدودی عصبانی شدند، به ویژه پس از آنکه وی خود را با چارلی لی موسس لایت کوین مقایسه کرد و مدعی شد که به دلیل اقداماتی که بر روی این پروتکل انجام داده است لایق کسب اتر در ازای SUSHI است.

وی گفت:

شاید فکر کنید لیاقت اترهای به دست آمده را ندارم. به نظرم حضور و فعالیت من گواه این مدعاست. من کد انتقال را نوشتم و تمام حسابرسی‌ها را انجام دادم. بزرگترین استخرهای LP را هماهنگ کردم. جامعه‌ای بزرگ تشکیل دادم. تقریبا ۱۰۰ پروژه کلاهبرداری LP را مشخص کردم. تمام این اقدامات طی یک هفته انجام شد.

وی در ادامه با اشاره به فشاری که نوسان قیمت بر روی او می‌گذاشت گفت:

این کاری بود که انجام دادم. یک ایده و جامعه ایجاد کردم. اگر به این ایده و جامعه باور داشته باشید در آن باقی خواهید ماند. در غیر اینصورت، آزاد هستید که این پروتکل را ترک کنید. هیچ وابستگی به آن ندارید.

با این حال، قیمت توکن SUSHI پس از این معامله تا ۵۰ درصد کاهش یافت که این شرایط قابل انتظار نیز بود.

توکن SUSHI در تاریخ ۱ سپتامبر در بایننس فهرست شد و طبق گزارشات، توانست ۱.۲ میلیارد دلار سرمایه در پروتکل خود مسدود کند. با این حال، قیمت این توکن طی ۲۴ ساعت گذشته کاهش یافته و به ۱.۵۰ دلار رسیده است.

در این بین، اتریوم با کاهش قیمت ۱۷ درصدی مواجه شد. این ریزش شدید برای سایر توکن‌های دیفای نظیر YFI و LEND و LINK نیز صادق بوده است.

منبع:cryptopotato

Short link : https://arzmonitor.com/?p=6766

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *