اتریوم ۲
اخبار ارز دیجیتال

فاز صفر اتریوم ۲ به زودی عرضه می شود

اخیرا ویتالیک بوترین نقشه راه حل مسئله مقیاس پذیری اتریوم را بروزرسانی کرد. براساس این بروزرسانی شاردینگ همچنان یکی از قسمت‌های بنیادی در بروزرسانی شبکه بلاک چین اتریوم در نظر گرفته شده است. این تغییرات در نسخه فاز یک اتریوم ۲ اعمال خواهد شد.

ویتالیک بوترین یکی از بنیانگذاران شبکه بلاک چین اتریوم اخیرا توییتی را منتشر کرده و در آن اطلاعات جدیدی را در مورد بروزرسانی شبکه اتریوم به اشتراک گذاشته است. او مجددا تایید کرد که شاردینگ اتریوم لغو نشده است و مقیاس پذیری بالا در شبکه اتریوم با استفاده از ویژگی شاردینگ و رول‌آپ در فاز ۱ آن امکان‌پذیر است. او در مورد زمان دقیق اجرایی شدن این برنامه صحبتی نکرده است.

حل مسئله مقیاس پذیری اتریوم در نسخه فاز ۱

مقیاس پذیری اتریوم

در ماه‌های اخیر به دلیل رونق حوزه دیفای و استفاده بیش ‌از حد مردم از این پروتکل‌ها، شبکه بلاک چین اتریوم به شدت متراکم شده و هزینه استفاده از این شبکه برای بسیاری از افراد بسیار افزایش یافته است. در چنین شرایطی شبکه اتریوم قابلیت مقیاس پذیری متناسب با تقاضای ایجاد شده در شبکه را ندارد؛ به همین دلیل پروتکل دیگری احتیاج است تا پردازش‌های مورد نیاز در شبکه اتریوم را در خارج از زنجیره اصلی این شبکه بلاکچین انجام دهد. در ادامه توییت ویتالیک بوترین را مشاهده می‌کنید:

خلاصه‌ای از نقشه راه حل مسئله مقیاس پذیری اتریوم در بازه زمانی میان مدت به صورت زیر است:

  • مقیاس پذیری بالا در شبکه اتریوم توسط شاردینگ + رول‌آپ در فاز ۱ در دسترس خواهد بود.
  • شاردینگ لغو نشده است و همچنان در برنامه‌های توسعه اتریوم قرار داد.
  • با استفاده از ویژگی رول‌آپ، ۱۰۰ برابر مقیاس پذیری بالاتری در شبکه اتریوم پیش از راه‌اندازی اتریوم ۲ ایجاد خواهد شد.

نیاز به سرعت بالاتر در شبکه بلاک چین اتریوم

بوترین ادامه داد که فاز صفر اتریوم، که از روش گواه اثبات سهام به عنوان الگوریتم اجماع شبکه بلاک چین اتریوم استفاده خواهد شد به زودی راه‌اندازی خواهد شد، اما زمان دقیق آن را اعلام نکرد. زنجیره Beacon که در فاز صفر معرفی شده است هیچ راهکاری برای بهبود مقیاس پذیری شبکه اتریوم ارائه نداده است. ظاهرا قرار است این ویژگی‌ها در فاز ۱ عملیاتی شوند.

ویتالیک بوترین در مورد خلاصه وضعیت فعلی شبکه بلاک چین اتریوم اظهار داشت که در حال حاضر شبکه قادر است بین ۱۵ تا ۴۵ تراکنش در ثانیه را مدیریت کند. ویژگی رول‌آپ که هم اکنون مورد استفاده قرار گرفته است، تعداد تراکنش‌ها را ۱۰۰ برابر افزایش خواهد داد. با این وجود، شاردینگ نیز می‌تواند سرعت را تا ۶۴ برابر بیشتر، افزایش دهد. اگر این دو ویژگی همزمان مورد استفاده قرار گیرند، سرعت شبکه به یکباره ۶,۴۰۰ برابر وضعیت فعلی خواهد شد.

بوترین ادامه داد که رول‌آپ شاردینگ در فاز ۱ اتریوم ارائه خواهد شد. زیرا رول‌آپ از زنجیره بلوکی تنها برای دسترسی به اطلاعات استفاده می‌کند نه برای انجام محاسبات، لذا ما نیاز داریم تا این ویژگی‌ها را همزمان به کار ببریم و نیاز داریم تا در اسرع وقت، سرعت شبکه را ۶۴۰۰ برابر قبل کنیم.

رول‌آپ تنها انتخاب اتریوم است

برای حل مسئله مقیاس‌پذیری در کوتاه مدت تنها انتخاب ما استفاده از Rollup است. این انتخاب از میان چند گزینه نیست بلکه تنها انتخاب ماست. البته این ویژگی برای انجام تراکنش‌های ساده کارایی دارد. اما در مواردی که نیاز به قفل شدن سرمایه بوده، همانند آنچه در پروژه‌های دیفای اتفاق می‌افتد، این روش کارایی لازم را ندارد. به طور کلی این روش برای انجام تراکنش‌های پیچیده کارایی لازم را نخواهد داشت.

Short link : https://arzmonitor.com/?p=6790

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *