عملکرد توکن ها در سال 2018
اخبار ارز دیجیتال

عملکرد توکن ها در سال 2018

عملکرد توکن ها در سال 2018

1. Qtum با ۹۳٫۹ درصد کاهش قیمت

Qtum پلتفرم  بلاکچینی هایبرید که توسط یک ارز دیجیتال با همین نام  پشتیبانی می‌شود، ۹۳٫۹ درصد کاهش قیمت را در فصل پاییز ۲۰۱۸ نشان می‌دهد. گستره‌ی بالای بازاریابی، که در آن Qtum را در دنیای بلاکچین و جریان اصلی بهترین گزینه معرفی می‌کرد، به این پروژه کمک کرد تا در ماه ژانویه به بالاترین ارزش خود در ۸۲٫۶۶ دلار دست یابد.

عملکرد توکن ها در سال 2018

اما در نهایت، پروژه‌ی Qtum به علت کاهش بهره‌وری و افزایش چالشهای پیش رو، محبوبیتش را از دست داد. بلاکچین آن کاهش قابل توجهی را در تعداد تراکنش‌های روزانه نشان می‌دهد، در حالی که سختی ماینینگ(mining difficulty) نیز به شدت کاهش یافته است. در زمان نگارش این مقاله رمزارز QTUM در قیمت ۳٫۴۷ دلار معامله می‌شود.

2. NEM با ۹۱ درصد کاهش قیمت

رمزارز NEM که نامش مخفف «جنبش اقتصادی جدید» است، به عنوان یک پروژه بلاکچینی انقلابی برای شرکت‌ها، شروع به کار کرد. در ابتدای سال ۲۰۱۷ این شرکت ژاپنی حمایت مالی قابل توجهی را از سرمایه‌گذاران محلی دریافت کرد. NEM توکن‌های XEM را در قیمت اولیه‌ی ۰٫۰۰۰۲۳۱۰۷ دلار برای هر توکن در ۵ آپریل ۲۰۱۵ فروخت، این شرکت از سرمایه‌گذاران اولیه‌ی خود(کسانی که در فروش اولیه‌ی سکه(ICO) شرکت کرده‌اند)، ۶۸,۵۳۷٫۲ درصد سود به‌دست آورد. اما همانند بسیاری از دیگر دارایی‌های رمزارزی، XEM نتوانست روند صعودی خود را حفظ کند و در بازار نزولی سال ۲۰۱۸ کاهش شدید قیمت را تجربه کرد.

عملکرد توکن ها در سال 2018

 

اگنون NEM جایگاه خود را در بین ۱۰ رمزارز برتر بازار از دست داده است، این موضوع نشان می‌دهد که توجه و اعتقاد بازار نیزبه این توکن کاهش یافته است.

3. (ICON (ICX با ۹۰ درصد کاهش

همانند اتر رمزارزی است که در پروژه‌ی بلاکچینی به نام ICON استفاده می‌شود. ICX یکی از رمزارزهایی است که بسیار تحت تاثیر بازار نزولی قرار گرفته است. این پروژه تمامی ویژگی‌های مثبت را در دل خود جای داده است: توسعه‌ی پایدار، یک تیم خوب و قابل اطمینان با هدف جاه‌طلبانه‌ی متصل کردن بلاکچین‌های مختلف به یکدیگر. بدون در نظرگرفتن تلاش‌ این تیم، ICX با نزدیک به ۹۰ درصد بازدهی منفی برای سرمایه‌گذارانش یکی از دارایی‌های دیجیتالی با بدترین بازدهی است. هم اکنون این رمزارز در قیمت ۰٫۶۱ دلار معامله می‌شود که نسبت به ماکزیمم قیمت ۱۲ دلاری آن، کاهش قابل توجهی را نشان می‌دهد.

عملکرد توکن ها در سال 2018

دیگر توکن‌ها

با وجود بنیاد قدرتمند رمزارزهای کاردانو(Cardano)، لیسک(Lisk) و IOTA، در بازار نزولی سقوط قابل ملاحظه‌ای را تجربه کردند. کاردانو که یک توکن پلتفرم محاسباتی غیر‌متمرکز است، در فصل پاییز ۲۰۱۸، کاهش ۸۹٫۹ درصدی را به‌دست آورده است. لیسک و IOTA دو توکن مطرح در پروتکل‌های بلاکچینی نیز به ترتیب ۸۶٫۶ درصد و ۸۷٫۶ درصد کاهش ارزش دارایی را برای دارندگانشان به ارمغان آورده‌اند.

(عملکرد توکن ها در سال 2018)

عملکرد توکن ها در سال 2018

عملکرد توکن ها در سال 2018 بررسی مقاوم‌ترین رمزارزها در بازار نزولی

در زمانی که اکثر رمزارزها روزهای سختی را از نظر شرایط بازار سپری می‌کنند، EOS و بیت‌کوین با کمترین میزان کاهش ارزش توانستند عملکرد بهتری را نسبت به سایر رقبای خود در بازار رمزارزی نشان دهند، EOS در رقابت نزدیک با اتریوم، ۷۴٫۷ درصد کاهش قیمت داشته است. در حالی که بیت‌کوین، رمزارزی که از نظر ارزش بازار جایگاه نخست را داراست، نزدیک به ۵۴ درصد کاهش داشته است.

انتظارات آینده

روند صعودی ارزهای دیجیتالی به موفقیت اکوسیستم بلاکچین آن‌ها بستگی دارد. از آنجایی که اتریوم(Ethereum)، رمزارز ریپل(XRP) و EOS از نظر نیاز به راه‌حل‌های غیر متمرکز که احتمالا در سال ۲۰۱۹ افزایش خواهد یافت، چشم‌انداز امیدبخشی را در آینده نوید می‌دهند. بسیاری از تحلیلگران معتقدند که توکن‌هایی همانند اتریوم، XRP و EOS و لایت‌کوین(LTC) در کف قیمتی مرحله‌ی جدیدی قرار دارند. برای مثال، بیت‌کوین در گذشته به کمتر از ناحیه‌ی حمایتی ۶ هزار دلاری خود نیز رسید اما هم اکنون در قیمت‌های بالاتر در حال معامله است.

به دلیل ضعف قانون‌گذاری در حوزه‌ی رمزارزی و شکست بسیاری از پروژه‌های بلاکچینی در گذشته، بازار رمزارزی در موضع ضعیفی قرار گرفته است. انتظار می‌رود در سال ۲۰۱۹ شفافیت بیشتری از سوی دولت‌ها و قانون‌گذاران در حوزه‌ی بلاکچین و رمزارزی حاصل شود. به همین ترتیب سرمایه‌گذاری بیشتری در این حوزه انتظار می‌رود، مخصوصا از سمت سرمایه‌گذاران حقوقی و شرکت‌هایی که در حال حاظر به صندوق‌های سرمایه‌گذاری رمزارزی ملحق شده و معکوس شدن روند نزولی را پیش‌بینی می‌کنند.

(عملکرد توکن ها در سال 2018)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *