عرضه بیت کوین در صندوق های معامله بورس
اخبار ارز دیجیتال

عرضه بیت کوین در صندوق های معامله بورس

عرضه بیت کوین در صندوق های معامله بورس

عرضه بیت کوین در صندوق های معامله بورس (ETF) توسط بورس معاملات شیکاگو (CBOE) واکنش های عمومی بسیار مثبتی به همراه داشته است که کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC ) را مجاب کرد که اجازه این کار را صادر کند.

وبسایت رسمی کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) » بیش از 150 نظر در مورد این موضوع دریافت کرده است. تقریبا تمامی نظرات در خصوص پیشنهاد CBOE در راستای لیست کردن و مبادله بیت کوین در صندوق های معامله بورس (ETF) می باشد. بر همین اساس سازمان SEC، نظر نهایی خود را در تاریخ 19 مردادماه اعلام خواهد کرد.

عرضه بیت کوین در صندوق های معامله بورس

در آینده نزدیک احتمالا شاهد ایجاد صندوق قابل معامله بورس (ETF) برای بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال خواهیم بود. این خبر می‌تواند برای بازار ارزهای دیجیتال بسیار امیدوارکننده باشد زیرا ما از ژانویه‌ی 2018 شاهد یک سقوط بزرگ بودیم که دلیل اصلی آن خلاء سرمایه‌گذاری بود و با این خبر ممکن سیر عظیمی از پول وارد بازار شود. سرنوشت بیت‌کوین برای ورود به صندوق قابل معامله برای بورس در 10 آگوست (19 مرداد) مشخص می‌شود؛ یعنی زمانی که پرونده‌ی این بازار بورس توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادر آمریکا (SEC) باز می‌شود.

SEC در تاریخ 26 ژوئن، از کاربران خواست که نظر خود را در این مورد بگویند و در حال حاضر این پیشنهاد نظرات زیادی دریافت کرده است. نظرها باعث شد، پیشنهاد دیگری برای ETF داده شود که کاملا با ارز دیجیتال غیر مرتبط می‌باشد. به دلیل تعداد زیاد نظرات، SEC مجبور به تعویق اتخاذ تصمیم در خصوص دیگر مسائل مربوط به بیت کوین شده است.

خبری دیگری که شاید بتوان از آن به عنوان یک محرک برای جهش قیمت بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال از آن نام برد این اشت که صرافی DX، که تحت مقررات اتحادیه‌ی اروپاست و با بیت‌کوین و اتریوم کار می‌کند قصد بر اضافه کردن ریپل و 20 ارز دیگر به صرافی خود دارد. این خبر از آنجایی قابل توجه است که این صرافی پلتفرمی برای تطبیق شدن با نزدک (NASDQ) را دارد. مبادله‌گران از ۲۷ جولای می‌توانند تجارت خود را با این صرافی شروع کنند. نزدک  بزرگ‌ترین بازار معاملهٔ الکترونیک سهام در آمریکا است، که با حضور بیش از 3200 شرکت در آن، بیشترین مقدار معاملهٔ سهام را نسبت به هر بازار بورس دیگری در جهان دارد.

عرضه بیت کوین در صندوق های معامله بورس

صندوق معامله در بورس (ETFs) صندوقی است که از طریق آن می‌توانند در بازار بورس خرید و فروش انجام دهند. این صندوق تنها در اختیار سرمایه گذاران معتبر و بزرگ قرار داده می شود اما برخلاف صرافی ها و صندوق‌های معمولی، حجم زیادی از دارایی در آن نگه داری و خرید و فروش می‌شود.

با توجه به پبشنهاد CBOE که تقریبا سه هفته پیش منتشر شد، هر صندوق معامله بورس بیت کوین از 5 سهم تشکیل می‌شود و هر یک شامل 25 بیت کوین خواهد بود. این کار به صندوق معامله بورس بیت کوین حجم مبادلاتی حدود 850 هزار دلار می‌دهد

بسیاری برا این عقیده اند که صندوق معامله بورس بیت کوین مبادلات ارز دیجیتال را برای سرمایه گذاران، ایمن تر و در دسترس تر می‌کند.

برخی بیان کرده‌اند به دلیل اینکه ETF ها صندوق های دارایی های قانونگذاری شده می‌باشند، باعث حضور سرمایه گذاران سازمانی در این عرصه می‌شوند. برخی دیگر خاطر نشان کرده‌اند که سرمایه گذاران ETF توسط شرکت حمایت از سرمایه بهادار (SIPC) از شکست مالی مطمئن خواهند شد. SIPC یک صندوق محافظت از سرمایه فدرال می‌باشد.

عرضه بیت کوین در صندوق های معامله بورس

اگر کمیسیون بورس و اوراق بهادر آمریکا عرضه بیت کوین در صندوق های معامله بورس را تائید کند به معنای منفعت بسیار بالا برای صنعت ارزدیجیتال و چراغ سبز برای جریان سرمایه‌گذارای در بیت‌کوین و آلت‌کوین‌ها می‌باشد. که می‌تواند منجر به این شود که حجم کل بازار به بالای 1 تریلیون دلار برسد، این در حالیست که در زمان نگارش خبر حجم مارکت حدود 300 میلیارد دلار است که در بالاترین زمان رکورد ارزهای‌ دیجیتال حدود 800 میلیارد دلار بوده است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *