معاملات بدون کارمزد
اخبار ارز دیجیتال

طرح جدید پلتفرم معاملاتی ShapeShift برای معاملات بدون کارمزد

پلتفرمعاملاتی ShapeShift برای کاربران خود، معاملات بدون کارمزد در قالب یک توکن ERC-20 ارائه می‌دهد.

پلتفرم معاملاتی ارزهای رمزنگاری شده مستقر در سوئیس ShapeShift امکان معاملات بدون کارمزد خود را توسط توکن های FOX برای کاربران فراهم کرده است.

تمام کاربرانی که در ShapeShift ثبت نام کرده اند در ابتدا ۱۰۰ توکن FOX به طور رایگان دریافت خواهند کرد. هر توکن برای دارنده خود ۱۰ دلار معامله رایگان را تا ۳۰ روز امکان پذیر می‌سازد. در واقع، این موضوع بدان معنا است که اگر از تمام توکن های خود طی ۳۰ روز استفاده کنید، در دوره ۳۰ روز بعد مجددا فعال خواهند شد. کاربرانی که با ورود به حساب خود در پلتفرم ShapeShift به انجام معاملات می‌پردازند، توکن FOX بیشتری دریافت خواهند کرد که ۰.۲۵ درصد ارزش معامله می‌باشد.

اریک وورهیس (Erik Voorhees) مدیرعامل ShapeShift در این باره به نشریه بیت کوین مگزین (Bitcoin Magazine) گفت:

اگر توکن FOX داشته باشید، معاملات برای شما رایگان است. تمام کاربران هنگام ایجاد حساب، توکن FOX رایگان دریافت می‌کنند. بنابراین انجام معاملات در واقع برای همه رایگان است. تنها محدودیت، حجم معاملات در ماه می‌باشد. هر توکن FOX در هر ۳۰ روز، ۱۰ دلار معاملات بدون کارمزد را امکان پذیر می‌سازد. بنابراین اگر ۱۰۰ توکن FOX داشته باشید، می‌توانید در هر ۳۰ روز تا ۱۰۰۰ دلار معاملات بدون کارمزد انجام دهید. نکته مهم این است که کاربران مجبور نیستند توکن های FOX خود را خرج کنند یا از دست بدهند، بلکه صرفا داشتن این توکن ها، معاملات بدون کارمزد را امکان پذیر می‌سازد.

وورهیس هم چنین توضیح داد که ShapeShift این توکن ERC-20 را نمی‌فروشد و هیچ جفت ارز معاملاتی برای آن ارائه نخواهد شد، هرچند اگر تقاضای زیادی برای آن باشد ممکن است به فروش آن بپردازد. برخلاف سایر توکن صرافی ها نظیر BNB از صرافی بایننس و HT از صرافی هیوبی که به صورت نقدی معامله می‌شوند، توکن FOX به گفته وورهیس یک “دارایی دائمی” است، یعنی کاربران مجبور نیستند آن را خرج کنند یا بسوزانند تا از معاملات بدون کارمزد بهره مند شوند. طبق گفته وورهیس، توکن FOX تنها دارایی است که دسترسی به معاملات بدون کارمزد ارزهای دیجیتال را امکان پذیر می‌سازد، در حالی که سایر توکن صرافی ها فقط تخفیف ارائه می‌دهند.

تغییر چهره ShapeShift

ShapeShift در ابتدا به عنوان گزینه معاملاتی بدون نیاز به تایید هویت (KYC) عرضه شد ولی بعدها در پاسخ به اینکه به عنوان قطبی برای پولشویی معرفی شد، در پاییز ۲۰۱۸ تایید هویت مقدماتی را به پلتفرم خود افزود.

اخبار مربوط به عرضه توکن ShapeShift در سالی منتشر شده است که این صرافی، زیرساخت معاملاتی خود را اصلاح کرده است. در ماه جولای ۲۰۱۹، پلتفرم غیرمتمرکز جدید و بهبود یافته ای توسط این شرکت عرضه شد. در این مدل جدید، کاربران می‌توانند از کیف پول سخت افزاری (Trezor) یا (KeepKey) برای انجام معاملات استفاده کنند. اخیرا نیز کیف پول (Portis) برای اتریوم و توکن های ERC-20 به این پلتفرم اضافه شده است.

مدیرعامل این پلتفرم در ادامه گفت: ShapeShift جدید احتمالا اولین پلتفرم دارایی دیجیتال چند زنجیره ای غیرمتمرکز است. این پلتفرم به کنترل امور مالی توسط خود کاربران تاکید دارد و ما بی نهایت مفتخریم که آن را به بازار عرضه کرده ایم.

مدیرعامل ShapeShift معتقد است که توکن FOX قطعه بعدی پازل تشویق کاربران ارزهای دیجیتال برای ورود به این مدل از پلتفرم های غیرمتمرکز و غیر غیرمتصدیانه است.

وی در مصاحبه اخیر خود گفت:
امیدواریم با تبدیل شدن به یک رقیب قدرتمند در خصوص قیمت ها، بتوانیم در جذب کاربران به مدل پلتفرم های غیرمتصدی کمک کنیم. ShapeShift
همواره در تلاش برای تصدی گری ارزهای دیجیتال توسط کاربران بوده است و اکنون امنیت و قیمت گذاری و نقدینگی بسیار خوب هر دو در یکجا قابل یافتن است.

منابع:bitcoinmagazine و cointelegraph

Short link : https://arzmonitor.com/?p=5923

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *