استخراج بیت کوین
اخبار ارز دیجیتال

طرح تعیین تعرفه برق صادراتی برای استخراج بیت کوین

تعیین تعرفه برق صادراتی برای استخراج بیت کوین مطرح است

وزیر نیرو با اشاره به موضوع تعرفه برق استخراج بیت کوین گفـت: آنچه در حال حاضر مطرح است این است که تعرفه برق صادراتی را برای این موضوع لحاظ کنیم.

رضا اردکانیان در برنامه زنده فرمول یک شبکه یک سیما با بیان این که موضوع رمز ارز‌ها در کمیسیون اقتصادی دولت در حال بررسی است گفت: وزارت نیرو درباره مصرف انرژی استخراج رمز ارز‌ها فعال شده است و تصمیمی که تا این مرحله گرفته شده این است که انشعابات خانگی، کشاورزی و نظایر آن برای استخراج بیت کوین و سایر رمز ارز‌ها مجاز نیستند و طبق قانون با متخلفان برخورد می‌شود.

وزیر نیرو افزود: در مورد استخراج رمز ارز‌ها زمان استفاده هم مهم است که باید در ساعاتی انجام شود که جوابگویی به سایر نیاز‌ها با اختلال مواجه نشود.

اردکانیان همچنین به موضوع تعرفه برق استخراج کنندگان ارزهای دیجیتال اشاره کرد و گفـت: آنچه در حال حاضر مطرح است این است که تعرفه برق صادراتی را برای این موضوع لحاظ کنیم.
وی افزود: برای هر بیت کوین گفته می‌شود 72 هزار کیلووات ساعت برق مصرف می‌شود این در حالی است که الگوی مصرف یک خانواده در تهران 300 کیلووات است یعنی برای استخراج یک بیت کوین برق معادل مصرف 20 سال یک خانواده نیاز است.

وی گفت: به زودی در دولت پیرامون این موضوع تصمیم گیری نهایی خواهد شد.

لاریجانی: استخراج ارزهای دیجیتال با برق صنعتی خلاف قانون است

صنعت ماینینگ نیازمند تعرفه برق اختصاصی است

Short link : https://arzmonitor.com/?p=5095

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *