صرافی کریپتوپیا
اخبار ارز دیجیتال

صرافی کریپتوپیا موجودی به سرقت رفته کاربران را برگرداند

صرافی کریپتوپیا موجودی به سرقت رفته کاربران را برگرداند.

صرافی هک شده کرپتوپیا (Cryptopia) به تازگی وب‌سایت خود را در قالب فقط خواندنی (Read-Only) مجددا راه‌اندازی کرده و دارایی کاربرانش را نیز به حالت قبل از هک بازگردانده است.

به دنبال اطلاعیه‌ هفته گذشته در ۴ مارس برای راه اندازی مجدد صرافی، کریپتوپیا با اندکی تاخیر، یک روز بعد، یعنی ۵ مارس وب‌سایت خود را مجددا راه‌اندازی کرد.

در آخرین سری از توییت‌ها، کریپتوپیا تایید کرد که موجودی مشتریانش را که از ۱۴ ژانویه نزد آن‌هاست، به عنوان اساس محاسبات پیش رو برای بازگرداندن‌ دارایی‌ها استفاده خواهد کرد.

این صرافی گزارش داد که آن‌ها در حال نهایی کردن فرآیند بازگرداندن دارایی برای کاربران زیان دیده هستند و قصد دارند جزییات بیشتری را به زودی منتشر کنند. در حال حاضر کریپتوپیا، به مشتریانش توصیه کرده است که رمزهای عبور و تایید اعتبار دو مرحله‌ای خود را تغییر دهند.

پس از هک ۱۶ میلیون دلاری اواسط ماه ژانویه، کریپتوپیا همچنان در حالت تعمیرات مانده بود تا این‌که پلیس نیوزلند گزارش داد که صرافی آماده است تا در ۱۳ فوریه عملیات‌های خود را از سر بگیرد.کریپتوپیا در پاسخ به این خبر گفت تا زمانی که صرافی به طور کامل میزان خسارت خود را مشخص نکند و از امن بودن موجودی‌ کاربران اطمینان حاصل نکند، قادر به از سر گرفتن معاملات نیست.

پس از گزارش اولیه هک در اواسط ژانویه، شواهد بیشتر نشان می دهد که هکرها تا دو هفته بعد نیز در حال برداشت ارز دیجیتال از این صرافی بودند.

در دیگر اخبار آسیب‌پذیری صرافی‌ها، در ۳ مارس، (RYO)، ارز دیجیتال فورک شده از مونرو، با انتشار پستی مدعی شده است که باگ کیف پول نرم‌افزاری مونرو به طور بالقوه می‌تواند هکرها را قادر به جعل مقدار دلخواه XMR کند.این آسیب‌پذیری قرار است با به‌روز رسانی در نسخه بعدی مرتفع شود.

Short link : https://arzmonitor.com/?p=4423

منبع:cointelegraph

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *