بکت
اخبار ارز دیجیتال

شروع فعالیت رسمی بکت

آغاز فعالیت رسمی بکت؛ اولین قراردادهای آتی بیت کوین در بکت عرضه شد.

پس از ماه‌ها انتظار، درنهایت قراردادهای آتی بیت کوین توسط بکت (Bakkt) عرضه شد و سرمایه‌گذاران می‌توانند آنها را از طریق بورس بین قاره‌ای (ICE) مبادله کنند.

پروژه بکت چیست و چطور می تواند آینده بیت کوین را تغییر دهد؟

قراردادهای آتی بکت از امروز ساعت ۳:۳۰ بامداد به وقت تهران در دسترس خریداران قرار گرفته‌ است. این اولین نمونه از قراردادهای آتی فیزیکی بیت کوین در نوع خود است که توسط مقامات قانون‌گذار در حوزه بورس اوراق بهادار مجوز فعالیت دریافت می کند. در حال حاضر این قراردادها به‌عنوان یکی از محصولات ICE در دسترس عموم قرار دارند. این بازار بورس تحت نظارت بازار سهام نیویورک فعالیت می‌کند.

بکت سال گذشته خبر عرضه قراردادهای آتی فیزیکی بیت کوین را اعلام کرده بود. اما عرضه این قراردادها تا به امروز در چند نوبت به دلیل نگرانی‌های قانونی با تاخیر مواجه شده‌ بود.
در ۱۶ آگوست بکت اعلام کرد که این شرکت تأییدیه کمیسیون معاملات آتی کالاهای ایالات متحده (CFTC) را دریافت کرده است. عرضه قراردادهای آتی بکت طبق برنامه، روز گذشته (به وقت ایالات‌متحده) صورت گرفت.

قراردادهای آتی بکت (Bakkt) سرانجام تاییدیه گرفت

ما پیش از این شاهد عرضه قراردادهای آتی بیت کوین توسط Chicago Mercantile Exchange یا (CME) و Chicago Board Options Exchange یا (CBOE) بوده‌ایم اما تفاوت قراردادهای آتی بکت و نمونه‌هایی که توسط این دو بازار بورس عرضه می‌شود در نوع تسویه حساب آن‌هاست. در قراردادهای بکت تسویه حساب‌ها نیز با بیت کوین واقعی صورت می‌گیرد اما در CME و CBOE این کار به شکل ارزهای رایج انجام می‌شد.

بکت قراردادهای آتی فیزیکی بیت کوین را در تاریخ‌های سر رسید روزانه و ماهانه عرضه می‌کند. پردازش قراردادهای توسط پلتفرم Bakkt Warehouse انجام می‌گیرد که اوایل ماه جاری میلادی برداشت و سپرده‌گذاری در پلتفرم خود را آغاز کرده بود.

بکت اعلام کرده است که یک بیمه نامه‌ی ۱۲۵ میلیون دلاری برای سپرده‌های بیت کوینی که در اختیار دارد، صادر کرده است.

اهمیت بکت برای دنیای رمزنگاری

پلتفرم معاملاتی بکت موضوع حدس و گمان و پیش بینی های بسیاری بوده است و مدت‌ها اخبار بسیاری پیرامون بکت و عرضه قراردادهای آتی آن برای بیت کوین منتشر می‌شد، و ما اکنون شاهد عرضه رسمی آنها هستیم. به عقیده بسیاری از تحلیل‌گران و فعالان بازار،عرضه این قراردادها جهشی بزرگ در جهت پذیرش نهادی ارزهای دیجیتال و به خصوص بیت کوین است که به طور کلی ورود موسسات مالی و نهادهای اقتصادی به بازار بیت کوین و ارزهای دیجیتال را در پی دارد.

منبع:cointelegraph

Short link : https://arzmonitor.com/?p=5700

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *