ارز دیجیتال تلگرام
اخبار ارز دیجیتال

شبکه آزمایشی ارز دیجیتال تلگرام راه‌اندازی شد

شبکه ارز دیجیتال تلگرام به صورت آزمایشی و خصوصی راه‌اندازی شد

خبرگزاری روسی Vedomosti گزارش داد: پیام‌رسان جهانی تلگرام یک شبکه آزمایشی خصوصی به منظور تست بلاک چین خود راه‌اندازی کرده است.

به گفته Vedomosti، تلگرام دسترسی به نسخه آزمایشی بلاک چین TON را برای تعداد محدودی از توسعه‌دهندگان جهانی و از جمله تیم‌های توسعه روسی، باز کرده است.

این خبرگزاری به نقل از دو توسعه دهنده که دسترسی اولیه را دریافت کرده‌اند، نوشت: این تیم‌های توسعه امکان اجرای نودهای TON را دارند.

در حالی که تاکنون نتایج خاصی از تست شبکه ارز دیجیتال تلگرام منتشر نشده است، چند نفر از آزمایش‌کنندگان که نامشان فاش نشده است، اظهار داشتند که بلاک چین تلگرام سرعت‌ تراکنش‌های فوق‌العاده بالایی را از خود نشان می‌دهد. با این حال یکی از این اشخاص گفت تا زمانی که کد بلاک چین شامل قراردادهای هوشمند از آزمایش سربلند خارج نشود نمی‌توان به شاخص‌های دیگر اشاره کرد.

پیام‌رسان تلگرام در سال ۲۰۱۳ توسط دو برادر روسی به نام‌های پاول دورف و نیکولای دروف توسعه داده شد و تا مارس ۲۰۱۸ این برنامه توانست به ۲۰۰ میلیون کاربر فعال برسد. اخیرا درست زمانی که فیس‌بوک و اینستاگرام در چندین نقطه جهان از دسترس خارج شدند، سه میلیون کاربر جدید در این پیام رسان ثبت نام کردند.

شبکه ارز دیجیتال تلگرام در دو دوره پیش فروش خصوصی توکن‌های خود در سال ۲۰۱۸، حدود ۱.۷ میلیارد دلار سرمایه جذب کرد.

در حالی که خبرگزاری Vedomosti گزارش داده بود که نسخه تست شبکه باز تلگرام (TON) تا پایان سال ۲۰۱۸ منتشر می‌شود، این اتفاق رخ نداد و تاکنون به صورت رسمی هیچ تاریخی برای عرضهان در 2019 نیز اعلام نشده است.

اگر پلتفرم غیرمتمرکز تلگرام تا تاریخ ۳۱ اکتبر سال ۲۰۱۹ راه‌اندازی نشود، طبق توافقات تلگرام با سرمایه گذاران خود، کلیه توافقنامه‌های خرید توکن‌های گرام (به صورت یک طرفه) لغو خواهد شد.

منبع:cointelegraph

Short link : https://arzmonitor.com/?p=4599

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *