سیستم-رای-گیری-الکترونیکی-در-کره-جنوبی
اخبار ارز دیجیتال

سیستم رای گیری الکترونیکی در کره جنوبی

سیستم رای گیری الکترونیکی در کره جنوبی ،وب‌سایت خبری ZDNet در تاریخ ۲۸ نوامبر منتشر کرد: دولت کره جنوبی در حال بررسی استفاده از تکنولوژی بلاکچین برای یک سیستم رای گیری الکترونیکی است.

وزارت علوم و فناوری اطلاعات و ارتباطات و کمیسیون ملی انتخابات (NEC) قصد دارد تا با مشارکت ارگان‌های دیگر، به‌کارگیری فناوری بلاک چین را در یک سیستم آنلاین رأی‌گیری به آزمایش بگذارد.

وزارت علوم ،فناوری اطلاعات و ارتباطات و کمیسیون ملی انتخابات (NEC) برنامه مشترکی را برای اجرای تکنولوژی بلاک چین در سیستم رای گیری آنلاین تست می کند. دوره آزمایشی برای ماه آینده برنامه ریزی شده است و توسط آژانس اینترنت و امنیت کره (KISA) با انجمن بلاک چین دانشگاه ملی سئول برگزار می شود.

این مقاله یادآور می شود که تکنولوژی بلاک چین در جهت “احراز هویت رای دهندگان” اجرا می شود.

 این مقاله در ادامه مشخص می کند که رای گیری از طریق تلفن های همراه و رایانه های شخصی انجام خواهد شد. تمامی داده ها در یک شبکه توزیع شده ذخیره می شوند و تمام رای دهندگان می توانند نتایج رأی‌گیری را مشاهده کنند.

پس از اجرای شبکه آزمایشی، کمیسیون ملی انتخابات (NEC) تصمیم به استفاده از سیستم برای رای گیری آنلاین می کند، و سیستم هوش مصنوعی (AI)، داده‌های عظیم (Big data) و فناوری اینترنت اشیا (IoT) برای ارتقای سیستم رای گیری نیز افزوده می شود.

بر اساس گزارش کوین تلگراف در 27 سپتامبر، یک سیستم مشابه نیز ازطریق رای گیری تلفن همراه مبتنی بر بلاچین در انتخابات میان دوره ای ایالات متحده در غرب ویرجینیا برنامه ریزی شده بود. پس از انتخابات اولیه ماه نوامبر، وزیر امور خارجه دولت اشاره کرد که 144 نفر پرسنل نظامی در خارج از کشور و از 24 کشور مختلف توانستند بر روی یک پلتفرم تلفن همراه مبتنی بر Blockchain که Voatz نامیده می شود رای خود را به صورت موفقیت آمیز ثبت کنند.

در سال جاری، چندین کشور در سراسر جهان مانند اوکراین، کاتالونیا و شهر ژاپنی Tsukuba اعلام کردند که سیستم رأی‌گیری مبتنی بر بلاک چین را مورد بررسی قرار داده‌اند. در ماه ژوئن نیز، شهر زوگ (Zug) از کشور سوئیس که به Crypto Valley مشهور است، یک دوره آزمایشی انتخابات شورای شهر را از طریق سیستم رأی‌گیری مبتنی بر بلاک چین برگزار کرد.

(سیستم رای گیری الکترونیکی در کره جنوبی)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *