سیا کوین siacoin
معرفی ارزهای دیجیتال

سیاکوین Siacoin چیست ؟

سیاکوین چیست:

سیاکوین یک ارز دیجیتال همتا به همتاست و مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین که برای ایجاد یک پلتفرم ذخیره سازی ابری به نام Sia در تلاش است.این تکنولوژی مانند پلتفرم ذخیره سازی ابری شرکت هایی مثل: Google Drive، Dropbox یا Amazon Cloud به شمار می آید.سیاکوین یک ارز دیجیتال برای پلتفرم ذخیره سازی فعال Sia است. در این پلتفرم به طور معمول، کاربران با ذخیره سازی دیسک از رایانه های شخصی خود کمک می کنند تا یک شبکه غیر متمرکز ایجاد شود. این ارز مخصوص تسهیل پرداخت های غیر متمرکز طراحی شده است. این پلتفرم دقیقا مانند بیت کوین مبتی بر بلاک چین است و از مدل ‘proof of work’ (اثبات کار برای دریافت پاداش ) پیروی می کند.

سیاکوین

 

همه میتوانند با سیاکوین فضای ذخیره سازی اجاره کنند. این به عنوان پرونده ذخیره سازی در بلاک چین ثبت می شود. میزبان در این سیستم با دادن فضای ذخیره سازی پاداش دریافت خواهد کرد.خدمات ذخیره سازی متمرکز دارای نقاط ضعف بسیار و همچنین کمتر قابل اعتماد هستند.Sia مقدار زیادی از فضاهای ذخیره سازی بیهوده را با هم متحد می کند و آن را به یک بلاک چین جهت ذخیره سازیِ رمزنگاری شده و غیر متمرکز متصل می کند؛ بنابراین نیاز به اعتماد به مراکز داده متمرکز را از بین می برد. Sia جهت رمزنگاری فایلها از Twofish، یک الگوریتم متن باز و استاندارد رمزنگاری امن، بهره می برد که یکی از پنج الگوریتم برتر مسابقه استاندارد رمزگذاری پیشرفته (AES) بوده است.

Sia با استفاده از انعطاف پذیری بالا، حفظ حریم خصوصی و ایجاد انگیزه مالی مدل جدیدی را برای نگهداری اطلاعات ارائه می دهد که در آن مشتری کنترل کامل داده های خود را دارد.

sia قصد دارد ستون فقرات ذخیره سازی ابری اینترنت باشد.به اعتقاد آنها داده ها باید رایگان باشند.وبرای این کار قصد دارند بیت های آزاد نشده جهان را آزاد کنند و بزرگترین سرور ذخیره سازی انبوه را بسازند.

2 پاسخ به “سیاکوین Siacoin چیست ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *