تتر
اخبار ارز دیجیتال

سوزاندن ۱۰۲ میلیون دلار تتر؛ آیا این اتفاق بر بازار بیت کوین تاثیرگذار بوده است؟

خزانه تتر (Tether) به تازگی بخش عمده‌ای ارزهای دیجیتال خود را سوزانده است. طبق گزارش‌ها حجم این تترها بیش از ۱۰۲ میلیون واحد است.

عرضه توکن‌های USDT توسط خزانه تتر اتفاقی عادی در بازار ارزهای دیجیتال به حساب می‌آید. از طرف دیگر به عقیده بسیاری می‌توان با برقراری ارتباط میان قیمت بیت کوین و تتر، پیش‌بینی‌های دقیقی (دقتی حدود ۷۰ درصد) در ارتباط با وضعیت بازار صورت داد. اما وقتی خزانه تتر تصمیم به از بین بردن USDTها می‌گیرد چه اتفاقی برای بازار میفتد؟

مقایسه دو رمز ارز با ثبات Tether و TrueUSD

حساب کاربری ویل آلرت (Whale Alert) در توییتر گزارش داده است که ۱۰۲,۱۵۵,۵۹۰ واحد تتر نابود شده است. پائولو آردوینو (Paolo Ardoino)، مدیر ارشد بخش فناوری بیت فینکس (Bitfinex) نیز این خبر را تایید کرده است. این خبر همچنین در کانال‌های رسمی خبری تتر نیز بازتاب داده شده است.

سوزاندن این حجم از تتر کم سابقه بوده است. با این حال در سال ۲۰۲۰ چندان هم عجیب به نظر نمی‎‌رسد. ۲۰ ژانویه (۱۱ بهمن)، بی‌این کریپتو در گزارشی دیگر عنوان کرده بود که خزانه تتر چیزی در حدود ۶۴.۶ میلیون دلار USDT را از بین برده است. هنوز مشخص نیست که این اقدام تتر ناشی از درخواست نهادی خاص، نظیر استخر یا شخص، بوده است یا نه. دلیل دیگر از بین بردن این حجم از ارزها را می‌توان خروج سرمایه‌هایی دانست که به شکل تتر در بازار در گردش بوده‌اند. تا به اینجا توضیح دقیقی در خصوص این اتفاقات منتشر نشده است.

خروج ۱۰۲ میلیون دلار USDT از بازار می‌تواند تاثیرات گسترده‌ای بر این حوزه بگذارد. اما تا به اینجا بازار ارزهای دیجیتال واکنشی بسیار مثبتی به اتفاقات اخیر نشان داده است. جهش ۴.۶۹ درصدی بیت کوین در تایم فریم یک روزه و رشد شدید آلت کوین‌ها گواهی بر این مسئله است؛ خروج سرمایه‌ها از بازار تتر و ورود آنها به بازار ارزهای دیجیتال دیگر، سناریویی محتمل است که توسط کارشناسان مختلف بیان می‌شود.

کارشناسان معتقدند که در سال ۲۰۲۰ شاهد افزایش نفوذ استیبل کوین‌ها در بازار ارزهای دیجیتال خواهیم بود و انتظار می‌رود ۶ میلیارد دلار سرمایه به سمت این گونه ارزها جریان یابد. یو‌اس‌دی کوین (USD Coin)، پکسوس (Paxos)، جمینی دلار (Gemini Dollar)، دای (DAI) و … از دیگر ارزهای دیجیتال با ثبات بازارند. با وجود از بین رفتن این حجم از تتر باید منتظر ماند دید که پیش‌بینی‌ها برای سال ۲۰۲۰ تا چه اندازه درست از آب در خواهند آمد.

عملکرد تتر در آینده می‌تواند تاثیرات بسزایی بر کارایی آن داشته باشد. شاید سوزاندن این از حجم تترها، آغازی بر از بین رفتن تترهای بیشتری باشد. تنها باید منتظر ماند و دید که چه در پیش روی تتر و دیگر استیبل کوین‌های بازار قرار دارد.

Short link : https://arzmonitor.com/?p=6241

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *