تتر
اخبار ارز دیجیتال

سقوط بازار ارزهای دیجیتال در واکنش به اتهامات جدید تتر و صرافی بیتفینکس

بازار ارزهای دیجیتال در روز پنجشنبه و پس از انتشار ادعاهایی مبنی بر پوشش دادن ۸۵۰ میلیون دلار از قرض‌های صرافی بیتفینکس از طریق ارز دیجیتال باثبات تتر (USDT)، حدود ۱۰ میلیارد دلار کاهش داشت.

دفتر دادستان کل نیویورک در روز پنجشنبه بیان کرد که صرافی ارز دیجیتال بیتفینکس متحمل ۸۵۰ میلیون دلار ضرر شده و از استیبل کوین تتر برای پوشش دادن آن استفاده کرده است.

نمونه مقاله های قبلی از دست کاری قیمت ارزهای دیجیتال توسط تتر

تتر متهم به دستکاری قیمت بیت کوین

تتر بی‌ثبات تر از همیشه

به نظر می رسد اتهامات پشتیبانی هر دلار آمریکا برای هر توکن تتر که بارها عنوان شده بود اکنون کاملا برای عموم آشکار شده است و اعتماد بازار را دستخوش تغییراتی کرد، بطوریکه نتیجه آن فروش شدید ارزهای دیجیتال اتر و ریپل و سقوط ۷ و ۴.۸ درصدی آن‌ها طی ۲۴ ساعت بود.

بر اساس داده‌های CoinMarketCap، ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال حدود ۱۰ میلیارد دلارریزش داشت و در صبح روز جمعه حجم کل مارکت به حدود ۱۶۷ میلیارد دلار رسید. گفتنی است که روند بهبود ارزش کل بازار شروع شده است و تا این لحظه به ۱۷1 میلیارد دلار رسیده است.

نمودار روزانه تتر

براساس داده های دو صرافی‌ Kraken و OKCoin، در بامداد جمعه قیمت هر توکن تتر از قیمت ۱ دلار ریزش کرد و تا حدود ۰.۹۵۵ برای هر توکن تتر رسید.

قیمت تتر در حال حاضر در هر دو صرافی کراکن و اوکی کوین تغییر کرده و به حدود 0.975 دلار رسیده است، ولی بی‌اعتمادی‌ها نسبت به تتر هنوز باقی است.

سایر ارزهای دیجیتال باثبات مانند USDC، GUSD و TrueUSD همگی شاهد رشد‌های بین ۰.۲۵ تا ۳ درصدی بودند که نتیجه انتقال سرمایه به سوی گزینه‌های مطمئن‌تر در بازاراست.

قابل توجه است که، ارز دیجیتال میکر (MKR) که دارایی دیجیتال پشتوانه پروژه میکر دائو محسوب می‌شود نیز در دوره 24 ساعته به میزان ۱۴.۶۵ درصد کاهش یافته است تا بدترین عملکرد را در بین ۲۵ ارز دیجیتال برتر بازار از خود نشان دهد. این اتفاق برخلاف بروزرسانی‌های اخیر این ارز دیجیتال برای تثبیت ارزش آن از طریق افزایش کارمزدها رخ داد.

نمودار روزانه دیگر ارزهای دیجیتال

همانگونه می بینید بازار ارزهای دیجیتال نیز واکنش مثبتی نسبت به این قضیه نشان ندادند و بیشتر ارزهای دیجیتال کاهش‌های قابل توجهی در ۲۴ ساعت گذشته به ثبت داشته اند.

بیت کوین نیز در اواخر شب پنجشنبه در صرافی کوین‌بیس تا قیمت ۴۹۵۳ دلار کاهش یافت و در حال حاضر در این صرافی در محدوده قیمتی ۵۱۴۵ دلار معامله می شود.

Whale Alert که یک سرویس توییتری است و تراکنش‌های بلاک چین را نظارت می‌کند، نیز ساعاتی پس از انتشار خبر تتر و سقوط بازار ارزهای دیجیتال، انتقال ۳,۹۹۹ بیت کوین به ارزش ۲۰ میلیون دلار را از صرافی بیتفینکس به آدرس‌های ناشناس اطلاع داد.

این اقدامات اخیر نشان‌دهنده احساسات تریدرها نسبت به کاهش خطر معامله‌ کردن است که آن را با انتقال دارایی خود نشان می‌دهد.

عده دیگری از سرمایه‌گذاران نیز ترجیح داده‌اند تا سرمایه‌های خود را از تتر به ارزهای دیجیتال باثبات دیگری مانند دلار سیرکل یا دلار جمینی تغییر دهد که این امر موجب افزایش نسبی ارزش آن‌ها در برابر دلار شده است.

اتریوم نیز بدترین عملکرد را در بین ۳ ارز دیجیتال برتر بازار داست و با ۶.۹۱ درصد کاهش به دنبال یافتن یک سد حمایت محکم در محدوده ۱۵۲ دلار پس از سقوط از 165 دلار است.

منبع:coindesk

Short link : https://arzmonitor.com/?p=4737

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *