استخراج ابری
اخبار ارز دیجیتال

سرویس استخراج ابری (HashFlare)

سرویس استخراج ابری (HashFlare) استخراج بیت کوین را متوقف کرد.

سرویس استخراج ابری (HashFlare): استخراج کننده ابری HashFlare (») به دنبال افزایش سختی شبکه و کاهش سود سخت‌ افزار‌های ماینینگ ارائه‌ی سرویس‌های ماینینگ بر روی الگوریتم SHA-256 را پایان داد.

سایت استخراج ابری ارزهای دیجیتال، هش‌فلر (HashFlare) در 20 ژولای اعلام کرد که از سرویس‌دهی استخراج ابری (Cloud Mining) خودداری می‌کند و به علت مشکل بودن درآمدزایی در این حوزه دستگاه‌های مخصوص الگوریتم SHA-256 خود را خاموش می‌کند.

استخراج ابری

HashFlare یک پلت‌فرم استخراج رمزارز به صورت ابری است که در سال 2013 فعالیت‌های خود را آغاز کرد. ماین ابری نوعی سیستم است که در آن کاربران می‌توانند در ازای پرداخت مقداری پول قدرت هش سخت‌ افزار‌های شرکت میزبان ارائه دهنده‌ی سرویس‌ را در اختیار داشته باشند. مابقی موارد از جمله تنظیم سخت‌افزارها، نگهداری و انتخاب بهترین و کارآمد‌ترین استخر ماینینگ، همگی برعهده‌ی شرکت ارائه دهنده‌ی این سرویس‌ها خواهد بود و کاربر نیازی به خرید تجهیزات برای استخراج ندارد.

دلیل اصلی این اقدام کاهش درآمد ناشی از افزایش سختی شبکه و نوسانات قیمتی بازار ارزهای دیجیتال عنوان شده است. بر اساس بیانیه‌ی سایت هش‌فلر مبلغ قراردادها از هزینه‌ی خدمات‌دهی پایین‌تر بوده است؛ همچنین از 18 ژولای درآمد از هزینه‌ی نگهداری سرور‌ها کمتر بوده است.

ما تمام تلاش خود را برای حل این مشکلات روز افزون انجام داده‌ایم، برای مثال ما انواع مختلفی از راه‌حل‌های فنی را مطرح کردیم که به ما اجازه می‌داد تا هزینه‌های مربوط به تعمیر، نگهداری و برق را کاهش دهیم. با این وجود، همانطور که استخراج بیت‌کوین سودآوری خود را از دست می‌دهد، ما در روز ۱۸ جولای ۲۰۱۸ به این نتیجه رسیدیم که مجبور هستیم تجهیزات مربوط به الگوریتم SHA را غیرفعال کنیم، و امروز ۲۰ جولای ۲۰۱۸، ما تمامی سرویس‌های مربوط به قرارداد‌های الگوریتم SHA-256 را نیز لغو کرده‌ایم.

HashFlare Cloud Mining

سایت هش‌فلر اعلام کرد که کاربران باید «تحت احراز هویت» قرار بگیرند که این امر برای اطمینان از تطبیق اطلاعات کاربر و جلوگیری از پول‌شویی لازم است و در ادامه گفت کاربران احراز هویت شده، محدودیت برداشت ماهیانه و روزانه آن‌ها کاهش می‌یابد.

دیروز شرکت صنایع نیمه‌هادی تایوان (TSMC) نیز با توجه به کاهش درآمدزایی و محبوبیت استخراج ارز‌های دیجیتال تخمین درآمد خود را در این زمینه کاهش داد. شرکت TSMC که به تولید چیپ برای شرکت‌هایی همچون ان‌ویدیا، کوالکام و اپل می‌‌پرداخت؛ امسال پیش‌بینی کرد که درآمد آن از بالای 10 درصد به زیر 10 درصد خواهد رسید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *