سرمایه گذاران بزرگ بیت کوین
اخبار ارز دیجیتال

سرمایه گذاران بزرگ بیت کوین چه کسانی هستند؟

ساتوشی ناکاموتو اولین و یکی از بزرگترین سرمایه گذاران بزرگ بیت کوین است

ساتوشی ناکاموتو نام مستعار خالق ناشناس بیت کوین و اولین ماینر فعال در شبکه‌ی این رمزارز محسوب می‌شود. ادعا می‌شود که وی مالک ۱٫۱ میلیون بیت کوین است، بنابراین با در نظر گرفتن قیمت بیت کوین در زمان نگارش مقاله ارزش دارایی‌های وی تقریبا ۸ میلیارد و سیصد میلیون دلار به‌دست می‌آید. بنابراین بر اساس شواهد، ساتوشی بزرگترین هولدر بیت کوین و بزرگترین نهنگ محسوب می‌شود.

برادران وینکلوس یکی دیگر از سرمایه گذاران بزرگ بیت کوین هستند

تایلر و کامرون وینکلوس(Cameron And Tyler Winklevoss)، پس از طرح دعوی علیه مارک زاکربرگ(Mark Zuckerberg) در سال ۲۰۰۴ توانستند برای سرقت ایده‌ی ساخت فیسبوک ۶۵ میلیون دلار خسارت دریافت کنند. برادران وینکلوس با سرمایه‌ی به‌دست آمده در بخش‌های مختلفی سرمایه‌گذاری کردند. بیت کوین یکی از حوزه‌های سرمایه‌گذاری برادران وینکلوس محسوب می‌شود. آن‌ها در سال ۲۰۱۳ و زمانی که هر بیت کوین تنها ۱۲۰ دلار قیمت داشت، مبلغ یازده میلیون دلار بر روی بیت کوین سرمایه‌گذاری کردند که ۹۲ هزار بیت کوین خریداری شده را شامل می‌شود. بنابراین با در نظر گرفتن قیمت بیت کوین در زمان نگارش مقاله ارزش دارایی‌های برادران وینکلوس ۶۹۲,۱۱۶,۰۰۰ دلار حاصل می‌شود.

بری سیلبرت نیز یکی دیگر از سرمایه گذاران بزرگ بیت کوین است

بری سیلبرت(Barry Silbert) جزء اولین کسانی است که بیت کوین را پذیرفت، وی همچنین یکی از بزرگترین سرمایه‌گذاران بیت کوین محسوب می‌شود. گزارش شده است که در سال ۲۰۱۴  سیلبرت ۴۸ هزار بیت کوین را زمانی که پلیس مارشال(US Marshal) ایالات متحده بیت کوین‌های مصادره شده از بازار سیاه Silk Road را به حراج گذاشتند، در مقابل ۱۶٫۸ میلیون دلار خریداری کرده است. با در نظر گرفتن قیمت بیت کوین در زمان نگارش مقاله ارزش دارایی‌های وی ۳۶۱,۲۴۸,۰۰۰ دلار محاسبه می‌شود.

تیم درپر نیز یکی از سرمایه گذاران بزرگ بیت کوین و حامیان اصلی این رمزارز است

تیم درپر(Tim Draper)، کار آفرین و سرمایه‌گذار آمریکایی است که درپر اسوشیتز(Draper Associates) را راه‌اندازی کرده است. وی همچنین یکی از شناخته‌شده‌ترین نهنگ‌های بیت کوین محسوب می‌شود. درپر در سال ۲۰۱۴، ۲۹,۶۵۶ بیت کوین را در مقابل ۱۹ میلیون دلار خریداری کرد. با در نظر گرفتن قیمت بیت کوین در زمان نگارش مقاله ارزش دارایی‌های وی ۲۲۳,۱۹۱،۰۵۶ دلار محاسبه می‌شود.

مایکل نووگراتز

مایکل نووگراتز(Michael Novogratz)، بنیان‌گذار و مدیرعامل شرکت Galaxy Digital است. وی بخش عظیمی از ثروت خود را بر روی بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده است. ارزش دارایی‌های وی در ژانویه‌ی ۲۰۱۸ تا یک میلیارد دلار گزارش شده است.

راجر ور

راجر ور، که با عنوان «مسیح بیت کوین» نیز شناخته می‌شود، هم‌اکنون در حوزه‌ی بیت کوین کش فعالیت دارد. گزارش شده است که وی در سال ۲۰۱۴ نزدیک به ۴۰۰ هزار بیت کوین را نگه‌داری می‌کرد. اگر چه وی اغلب این دارایی را به فروش رسانده است، در ویدئویی که اخیرا منتشر شده است اعلام می‌کنند که همچنان مقداری بیت کوین نگه‌داری می‌کند.

چانگ‌پنگ ژائو

چانگ‌پنگ ژائو مدیرعامل و بنیان‌گذار صرافی بایننس است. بر اساس گزارش نشریه‌ی فوربز(در فوریه‌ی ۲۰۱۸) ارزش دارایی وی ۱٫۱ الی ۲ میلیارد دلار تخمین زده می‌شود. اگرچه سهم بزرگی از این دارایی به‌صورت بایننس کوین(Binance Coin) نگه‌داری می‌شود، فرض می‌شود که بیت کوین بخش قابل توجهی از دارایی وی را تشکیل می‌دهد.

ارز دیجیتال به آنها کمک کرد تا ثروتمند شوند

برگرفته شده از coinit

Short link : https://arzmonitor.com/?p=5947

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *