ریزش قیمت بیت کوین
اخبار ارز دیجیتال

ریزش قیمت بیت کوین به زیر ۹,۰۰۰ دلار؛ حمایت کلیدی در ۸,۱۰۰ دلار

 قیمت بیت کوین (BTC) در ساعات ابتدایی صبح امروز با کاهشی ۲.۲۶ درصدی، از رقم ۹,۱۱۴ دلار سقوط کرد. با ثبت این قیمت، الگوی مثلث صعودی بیت کوین نیز اعتباری ندارد. طبق این الگو، بیت کوین در حال حرکت به سمت ۱۱,۸۰۰ دلار بود، اما حالا که ناحیه حمایتی مثلث شکسته است، دیگر نباید منتظر تحقق پیش‌بینی‌هایی باشیم که بر اساس آن صورت گرفته بود. در حال حاضر پس از این ریزش قیمت بیت کوین در محدوده ۹,۱۰۰ دلار است.

نمودار قیمت بیت کوین

شکستن الگوی مثلث صعودی، معمولا باعث کاهش قیمت به‌اندازه ارتفاع مثلث می‌شود. در وضعیت فعلی، ارتفاع مثلث حداکثر ۱,۸۰۰ دلار است. از همین رو به‌عقیده بسیاری از کارشناسان، هدف جدید  بیت کوین ۷,۵۰۰ دلار خواهد بود.

کفه ترازو به سمت نزول قیمت

یکی از تحلیل‌گران مطرح قیمت بیت کوین، به بیان دلایلی پرداخته است که بر اساس آنها، قیمت بیت کوین تا سطوح پایین‌تری نیز سقوط خواهد کرد. او از شکسته‌شدن الگوی مثلث صعودی به‌عنوان اصلی‌ترین دلیل روند نزولی بیت کوین یاد می‌کند.

او در تحلیلی عنوان می‌کند:

[خط] حمایت مورب شکسته و تبدیل به یک مقاومت شده است.

از سوی دیگر، تلاش بیت کوین در جهت شکستنِ رو به بالای این خط با موفقیت همراه نبوده است. این در حالی است که قیمت بیت کوین در حالا حاضر پایین‌تر از میانگین متحرک ۵۰ روزه است و این محدوده به‌عنوان یکی از قدیمی‌ترین کف‌های قیمت بیت کوین شناخته می‌شود.

نواحی قیمتی مهم بیت کوین

میانگین متحرک ۵۰ روزه تا به اینجا خود را حفظ کرده بود. اگر این اصلاح قیمت ادامه داشته باشد، میانگین‌های متحرک ۱۰۰ (MA100) و ۲۰۰‌ روزه (MA200) را می‌توان حمایت‌های بعدی در نظر گرفت.

میانگین متحرک ۲۰۰ روزه بیت کوین در محدوده‌ای نزدیک به ۸,۱۰۰ دلار قرار دارد.

فاندامنتال‌های بد برای بیت کوین

سقوط بیت کوین روی نمودارها از سقوط بازار سهام نیز تاثیر گرفته بود.

روند نزولی بیت کوین پس از سقوط شاخص S&P500 رخ داد. نوسانات قیمت روز یکشنبه و رسیدن دوباره به ۹,۴۸۱، همزمان با باز شدن منفی کندل‌ها در شاخص S&P500‌ رخ داد.

نوسانات شاخص S&P500

به نوعی می‌توان گفت که رفتار نزولی بازار بیت کوین، کم ارتباط به شروع ضعیف امروز بازارهای سهام نیست. به‌عقیده کارشناسان، ترس از موج دوم ویروس کرونا که به‌واسطه بازگشایی مجدد کسب‌وکارها ایجاد شده است، دلیل این ترس و واهمه است.

اد یاردنی (Ed Yardeni)، مدیر ارشد بخش سرمایه‌گذاری یاردنی ریسرچ (Yardeni Research) در یادداشت امروز گفت نوشت:

[این] حرکت غیرمنتظره باید فروکش کند، چرا که روند صعودی شدن احساسات با سرعت بیش از اندازه انجام گرفت.

حالا که بازگشایی مجدد [کسب‌وکارها] در دستور کار قرار گرفته است، این ترس از نتایج این کار وجود دارد که فاصله‌گذاری کمتر اجتماعی، جرقه موج دوم شیوع ویروس را روشن کرد و بار دیگر شاهد قرنطینه باشیم.

بیت کوین ماه مارس (اسفند ۹۸) نیز با پیروی از رفتار شاخص S&P500 با سقوط و سپس احیای قیمت مواجه شد. از آنجایی که پیش‌بینی‌ها در ارتباط با روند نزولی بازارهای سهام در آمریکا قوت می‌گیرد، اوضاع برای بیت کوین نیز سخت‌تر خواهد شد.

Short link : https://arzmonitor.com/?p=6564

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *