رمز ارز ملی
اخبار ارز دیجیتال

رمز ارز ملی به زودی اجرایی می شود

امیدواریم رمز ارز ملی به زودی اجرایی شود ،دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت: بحث رمز ارزها از آن دست مقوله هایی است که بازار آن حسابی داغ است اما هنوز درباره آن تصمیم های نهایی اتخاذ نشده و امیدواریم به زودی اجرایی شود.

ابوالحسن فیروزآبادی» روز شنبه در حاشیه پنجمین همایش ملی فضای مجازی پاک در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره اینکه ابلاغیه دور دوم حمایت از دو پیام رسان داخلی در چه مرحله ای قرار دارد، گفت: ابلاغیه در توافقی بود که پیام رسان ها و وزارت ارتباطات در مرکز ملی تشکیل جلسه دادند و بر اساس آن مشخص شد وزارت ارتباطات دیتاسنتر بزرگی را در ایستگاه بومهن در اختیارشان قرار داده است.

وی افزود: مورد دیگر این بود که دو پیام رسان را به شبکه مخابرات متصل کنند ولی متاسفانه آمادگی بومهن برای انجام آن کُند است و اتصال به شبکه نیز صورت نگرفته است.

فیروزآبادی در خصوص سیاست هایی که برای ارز دیجیتال ملی اتخاذ خواهد شد، گفت: این طرح در کمیسیون اقتصادی دولت در مرحله نهایی است، در آن جا تقسیم کاری صورت گرفته و بخشی از مصوبات آن جلسه که باید بانک مرکزی انجام می داد به صورت کراود سورسینگ (انبوه سپاری یا جمع سپاری) در سایت انجام دادند که توسط مردم نظرسنجی و تکمیل شود.

آخرین وضعیت رمز ارز ملی از زبان آذری جهرمی

جزئیات و ویژگی‌های رمز ارز ملی

او در پایان ابراز امیدواری کرد رمز ارز ملی از طرف وزارت صنعت، معدن و تجارت، بانک مرکزی و بورس و اوراق بهادار مورد استفاده قرار بگیرد.

رمز ارز یا ارز دیجیتال (cryptocurrency) یکی از انواع ارز مجازی است که از فناوری رمزنگاری در طراحی آن استفاده شده و معمولاً به‌صورت غیرمتمرکز اداره می‌شود.

ارزهای رمزنگاری شده که پدیده‌ای نوظهور به شمار می‌آیند، می‌توانند مانند سایر ارزهای فیات (بدون پشتوانه) قابلیت مبادله، انجام تراکنش و خرید آنلاین داشته باشند. بیت کوین در سال ۲۰۰۹ به‌عنوان اولین ارز دیجیتال غیرمتمرکز ایجاد شد و از آن زمان تاکنون ارزهای رمزنگاری شده متعددی ایجاد شده که بسیاری از آن‌ها ارزهای جایگزین بیت کوین نیز نامیده می‌شوند.

ارزهای دیجیتال به صورت غیرمتمرکز کنترل می‌شوند که در مقابل نظام‌های بانکداری متمرکز قرار می‌گیرد؛ غیرمتمرکز سازی در ارزهای دیجیتال از طریق تکنولوژی بلاک چین امکان‌پذیر شده است که خود یکی از انواع دفتر کل توزیع‌شده محسوب می‌شود.

به گزارش ایرنا، پنجمین همایش ملی فضای مجازی پاک با رویکرد و شعار صیانت؛ لازمه توسعه فضای مجازی و با حضور مسئولان، صاحب‌نظران، اعضای هیات علمی و دانشجویان در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد.

رابطه صیانت و توسعه در فضای مجازی، کودک و نوجوانان در فضای مجازی، نقش ویژه پلت فرم‌ها در صیانت و توسعه، دکترین فضای مجازی پاک در آینده‌پژوهی تولید و عرضه خدمات و محتوا از مهم‌ترین محورهای این همایش بود.

Short link : https://arzmonitor.com/?p=4466

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *