رمزارز مشترک امارات و عربستان
اخبار ارز دیجیتال

رمزارز مشترک امارات و عربستان

رمزارز مشترک امارات و عربستان ، امارات متحده عربی و عربستان سعودی  قصد دارند ارز دیجیتال مشترک را در چارچوب تحکیم مشارکت استراتژیک بین دو کشور راه اندازی کنند.

این موضوع در نشست شورای هماهنگی که در ابوظبی تشکیل شد مورد بررسی قرار گرفت. این شورا که سال گذشته توسط دو کشور ایجاد شده بود تحت ریاست  محمد بن زاید آل نهیان و محمد بن سلمان السعود ولیعهد عربستان سعودی فعالیت می کند.

رمزارز مشترک امارات و عربستان

در ابتدای این طرح تنها بانک‌های مرکزی و تجاری پادشاهی این دو کشور عربی مجوز تجارت با استفاده از این ارز دیجیتال را دارند.

دو کشور امیدوارند که ارز دیجیتال مبادلات میان دو طرف را تسهیل بخشد و تجربه نوینی را در خصوص شکل‌دهی سیاست پولی با استفاده از ارز واحد برای آن‌ها ایجاد کند.

هدف از راه اندازی این ارزدیجیتال، تسهیل پرداخت ها و رشد فناوری، ارزیابی ریسک ها در عرصه امنیت سایبری و بررسی تأثیر یک ارز واحد بر سیاست پولی اعلام شده است. در مرحله اول فقط بانک های مرکزی و بانک های تجاری دو کشور می توانند از ارز دیجیتال استفاده کنند.

رمزارز مشترک امارات و عربستان

همچنین وزیر ارتباطات و اطلاعات عربستان سال گذشته به خبرگزاری اسپوتنیک اعلام کرد ریاض در حال بررسی استفاده از فناوری زنجیره بلوکی در عملیات تجاری با روسیه است.

مبارک راشد منصوری، رئیس بانک مرکزی امارات در جریان سخنرانی خود در کنفرانس تکنولوژی مالی در دوبی اعلام کرد که این بانک در حال کار بر روی یک برنامه استراتژیک به منظور توسعه فناوری مالی است که توسط یک چارچوب قانونی و تنظیم مقررات، پشتیبانی خواهد شد.

به گزارش یورنیوز، آقای منصوری ضمن تاکید بر این نکته که فناوری مالی نقش بسزایی در مشارکت مالی بین‌المللی و توسعه خدمات مالی به اقتصاد این کشور خواهد داشت، خبر داد که دو کشور امارات و عربستان قصد دارند برای تسهیل مبادلات بین‌المللی ارز دیجیتال مشترک راه اندازی کنند.

رئیس بانک مرکزی امارات ابراز امیدواری کرد که تجربه موفق این دو کشور موجب جلب همکاری کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس در این زمینه شود.

آقای منصوری در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد که اجرای این پروژه در مراحل اولیه و تدوین مقررات مورد نیاز قرار دارد و با همکاری یک شرکت بین‌المللی پیگیری می‌شود.

فناوری ارز دیجیتال، یک شبکه توافقی است که یک سیستم پرداخت جدید و نوعی پول کاملاً دیجیتال را بوجود آورده است.

ارز دیجیتال در واقع نوعی پول دیجیتالی است که به شکلی طراحی شده که ایمنی بالایی داشته باشد و در بیشتر موارد، از خود ردپایی به جا نگذارد‌. این ارز، با اینترنت در ارتباط است و از دیجیتال، یعنی تبدیل اطلاعات واقعی به یک کد تقریباً غیرقابل رمزگشایی استفاده می‌کند تا خریدها و تراکنش‌ها را دنبال کند.

رمزارز مشترک امارات و عربستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *