چین
اخبار ارز دیجیتال

رمزارز دولت چین به کمک دولت در ماه نوامبر عرضه خواهد شد

چین دومین اقتصاد برتر جهان از لحاظ تولید ناخالص داخلی در حال تدوین رمزارز اختصاصی خود است و ممکن است طی چند ماه آینده رمزارز خود با پشتوانه دولتی را عرضه و آن را به سازمانهای دولتی صادر کند. گزارش ها حاکی از آن است که فناوری این ارز دیجیتال آماده شده است و می تواند تا ۱۱ نوامبر عرضه شود.

کشور چین در آستانه عرضه ارز دیجیتال با پشتوانه دولتی

بر اساس گزارش ها بانک مرکزی چین در ماه نوامبر ۲۰۱۹، یک رمزارز با پشتوانه دولتی عرضه می کند.

Paul Schulte که تا سال ۲۰۱۲ رییس استراتژی های امور مالی بانک سازندگی چین بود اظهار داشت: این ارز دیجیتال به برخی از سازمان های مشخص و شرکت های مهم کشور چین توزیع می شود. این سازمان ها و شرکت ها شامل بانک صنعتی و بازرگانی چین، بانک چین، شرکت علی بابا، تنسنت (Tencent)، یونیون پی (Union Pay) و بانک کشاورزی چین می‌باشند.

همچنین یک منبع ناشناس که گفته می شود به این موضوع نزدیک است و در توسعه این رمزارز حضور داشته است تایید کرد که ۷ سازمان مختلف، این دارایی جدید را پس از عرضه آن دریافت خواهند کرد. به علاوه، وی‌ هم چنین خاطر نشان کرد که یک سازمان دیگر نیز می‌تواند به این ارز دیجیتال دسترسی داشته باشد.

این منبع ناشناس همچنین گفت که فناوری این ارز دیجیتال از ابتدای سال گذشته آماده شده است و ارز دیجیتال می تواند در تاریخ ۱۱ نوامبر عرضه شود. نکته جالب این است که این تاریخ مصادف با روز مجردها یعنی شلوغ ترین روز خرید این کشور می‌باشد.

توزیع آماده

با عرضه این پروژه می‌توان گفت که مردم به آسانی می‌توانند به این ارز دیجیتال دسترسی داشته باشند. پرداخت های الکترونیکی در چین به خوبی پذیرفته شده اند، در حالی که سازمان هایی که از دریافت کنندگان اولیه این ارز دیجیتال خواهند بود مسئول توزیع آن به ۱.۳ میلیارد شهروند چینی می‌باشند.

این منبع ناشناس گفته است انتظار می‌رود که این ارز دیجیتال از طریق بانک های مورد نظر در آمریکا نیز مورد استفاده قرار گیرد.

این اقدام در میان تنش های فزاینده بین چین و آمریکا رخ داده است که باعث شده است یوان چین با کاهش ارزش شدید و کم‌سابقه ای مواجه بشود.

منبع:cryptopotato

Short link : https://arzmonitor.com/?p=5563

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *