استیم
اخبار ارز دیجیتال

رشد ۲۰۰ درصدی قیمت استیم در ۲۴ ساعت

بازار ارز دیجیتال چند هفته پر هیجان داشته است . اما امروز، با تثبیت شدن شرایط بازار و به ثبات رسیدن نسبی قیمت اکثر ارزهای دیجیتال طی دو روز گذشته، دو آلتکوین استیم و دش افزایش قیمت چشمگیری داشتند.

در حال حاضر قیمت دش، بیستمین ارز دیجیتال از لحاظ ارزش بازار طی روز گذشته افزایش بیش از ۲۲ درصدی داشته است و قیمت آن به ۵۷ دلار رسید. هرچند این ارز دیجیتال هم چنان فاصله زیادی با شرایط خود در ماه فوریه دارد که طی آن، قیمت دش ۱۱۴ دلار بود.

در عین حال، افزایش قیمت بیش از ۲۰ درصدی حس کنجکاوی را برمی‌انگیزد، به طوری که پاسخ مشخصی برای دلیل عملکرد این چنینی دش وجود ندارد. یکی از احتمالات، عرصه پلتفرم نسخه ۰.۱۱ دش می‌باشد که مورد توجه طرفداران دش واقع شده است. این پلتفرم جدید شامل “قابلیت ثبت قراردادهای داده های عمومی” و سایر ویژگی های جدید است.

اما برنده بزرگ امروز استیم (Steem) است که به رتبه ۵۷ ارزهای دیجیتال از لحاظ ارزش بازار رسیده است. امروز قیمت توکن استیم که در فروم استیمیت (Steemit) استفاده می‌شود با افزایش قیمت ۴۰ درصدی در یک روز به ۰.۱۸ دلار رسید.

افزایش قیمت استیم احتمالا مربوط به هاردفورک پیش رو است که هدف از آن، خارج کردن کنترل این توکن از دستان جاستین سان است. سان اخیرا Steemit Inc، شرکت توسعه دهنده فروم استیمیت در بلاک چین استیم را خریداری کرده است.

در پی این خرید، جاستین سان ۲۰ درصد موجودی کل استیم را در اختیار گرفته است. بسیاری از اعضای جامعه استیم از این موضوع خوشحال نبودند. اکنون این افراد به دنبال فورک زدن استیم و ایجاد زنجیره کاملا جدیدی هستند که توکن های سان را بلااستفاده می‌کند.

جاستین سان با خرید استیمت، مالک ۲۰ درصد از تمام توکن‌های استیم شد و این موضوع در میان جامعه استیم نگرانی هایی را رقم زد، چون شبکه استیم با الگوریتم اثبات سهام کار می‌کند و کسی که توکن‌های زیادی داشته باشد می‌تواند در آینده شبکه نقش اصلی را ایفا کند. مدت‌های زیادی است که بین جاستین سان و جامعه استیم تنش وجود دارد. حالا جامعه استیم به دنبال آن است تا با به‌روزرسانی جدید، به طور کامل قدرت را از جاستین سان پس بگیرد. این می‌تواند دلیل اصلی جهش بلند قیمت استیم باشد.

اوایل امروز، بایننس بزرگترین صرافی ارز دیجیتال از لحاظ حجم معاملات، پشتیبانی خود از این اقدام جامعه استیم را بیان کرد. بایننس در توییتر نوشت:

بایننس از هاردفورک پیش روی استیم پشتیبانی خواهد کرد و توکن جدید HIVE را برای دارندگان توکن استیم توزیع خواهد کرد.

منبع:decrypt

Short link : https://arzmonitor.com/?p=6351

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *