تلگرام
اخبار ارز دیجیتال

راه‌اندازی شبکه‌ی TON تلگرام یه تعویق می افتد

تلگرام در پی مشکلات ایجاد شده با کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده آمریکا (SEC)، قصد دارد تاریخ راه‌اندازی شبکه‌ی بلاکچین TON را تغییر دهد.

تلگرام با ارسال پیامی به سرمایه‌گذاران اعلام کرد که قصد دارد مهلت تعیین شده برای راه‌اندازی شبکه‌ی TON را به ۳۰ آپریل ۲۰۲۰ تغییر دهد.

ابتدا مهلت تعیین شده برای راه‌اندازی TON، پایان اکتبر ۲۰۱۹ تعیین شده بود، اما کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا به‌طور ناگهانی پیش فروش۱٫۷ میلیارد دلاری توکن‌های گرام را غیر قانونی اعلام کرد. در نتیجه تلگرام فعالیت رمزارزی خود را به منظور بررسی شرایط متوقف کرد.

تلگرام با فروش توکن‌های گرام به سرمایه‌گذاران واجد شرایط در دو مرحله‌ی جداگانه، سرمایه‌ی عظیمی را برای شبکه جدید خود جمع‌آوری کرده است.

شرکت تلگرام در فوریه‌ی ۲۰۱۸ فُرم D را به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده آمریکا ارائه کرد. این فُرم به منظور فروش اوراق بهادار به ‌طور خصوصی و بدون نیاز به ثبت نزد کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا استفاده می‌شود.

بر اساس این فُرم، یک شرکت مجاز است بدون ثبت نام در SEC ،اقدام به ارائه اوراق بهادار به سرمایه‌گذاران واجد شرایط کند ،(در صورتی که آن را فقط به سرمایه گذاران واجد شرایط ارائه دهد) با این وجود، از آنجایی که سرمایه‌گذاران توکن‌های گرام قادر خواهند بود دارایی‌های خود را مجددا در بازار آزاد به فروش برسانند، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا این موضوع را به‌صورت نقض شرایط معافیت می داند.

در دادخواست مطرح شده توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا بر علیه تلگرام اعلام شده است که تلگرام و TON فروش توکن‌های گرام را نزد این سازمان ثبت نکرده‌اند. کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا توکن‌ها را به عنوان نوعی اوراق بهادار در نظر می‌گیرد.

تلگرام روز چهارشنبه در نامه‌ی به سرمایه‌گذاران اعلام کرد که تایید اکثریت سرمایه‌گذاران شرکت کننده در مرحله‌ی A از توافقنامه‌ی خرید به منظور تغییر مهلت راه‌اندازی شبکه‌ی TON الزامی است. تغییر مهلت ارائه شده در توافقنامه‌ی خرید از مرحله‌ی پیش فروش نیز به همین صورت قابل تمدید است.

این بدان معنا است که سرمایه‌گذاران شرکت کننده در یک مرحله از خرید توکن‌های گرام می‌توانند به افزایش مهلت تعیین شده رای بدهند، در حالی که دیگر شرکت‌کنندگان می‌توانند با این پیشنهاد مخالفت کنند. تلگرام اظهار می دارد:

در صورتی که تنها یک گروه پیشنهاد افزایش مهلت راه‌اندازی را تایید کند، توافقنامه‌ی خرید این گروه همچنان معتبر خواهد بود، در حالی که توافقنامه‌ی گروه‌‌های دیگر لغو می‌شود. در این شرایط ما اصلاحات محدودی را در بند‌های توافقنامه‌ی خرید توکن‌های گرام پیشنهاد می‌کنیم، تا این واقعیت را بازتاب کند که توکن‌های گرام کمتری در زمان راه‌اندازی شبکه‌ی TON منتشر خواهد شد.

تلگرام از سرمایه‌گذاران در خواست کرد تا پیش از ۲۳ اکتبر نسبت به افزایش مهلت راه‌اندازی TON تصمیم‌گیری کنند.

در صورت عدم راه‌اندازی پروژه‌ی رمزارزی تلگرام تا ۳۱ اکتبر، این شرکت متعهد شده است که پول سرمایه‌گذاران را به آن‌ها بازگرداند.

جلسه‌ی رسیدگی به پرونده‌ی این شرکت به‌همراه قانون‌گذاران در تاریخ ۲۴ اکتبر ۲۰۱۹ و در نیویورک برگزار خواهد شد. تلگرام قصد دارد اعلام کند که فعالیت این شرکت در راستای قوانین بوده است و ارزیابی کمیسیون بورس و اوراق بهادر آمریکا (SEC) نادرست است.

مطالب مرتبط:

تلگرام شبکه آزمایشی بلاک چین خود را برای TON عرضه کرد

منبع:cointelegraph

Short link : https://arzmonitor.com/?p=5798

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *