راهنمای خرید ماینر
استخراج ارز

راهنمای خرید ماینر

راهنمای خرید ماینر ،در این مقاله میخواهیم یک راهنمای جامع برای خرید ماینر به شما ارائه کنیم.

تب و تاب استخراج ارزهای دیجیتال امروزه بسیار زیاد شده. این موج که در سایر کشورها با پایین آمدن قیمت بیت کوین فروکش کرده ، بدلیل سود ده بودن در ایران همچنان طرفداران خود را داراست.با این شرایط  شاید هنوز یک راهنمای خرید ماینر مناسب برای کسانی که با توجه به بودجه خود قصد خرید ماینر دارند وجود نداشته باشد. پس تمام سعی ما در این مقاله ارائه دستور العملی تا حد امکان جامع برای خرید ماینر مناسب با بودجه و شرایط شماست.

بودجه مناسب خرید ماینر

بدون شک برای سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال بودجه مالی مهمترین عامل است . این بودجه تاثیر زیادی بر خرید ماینر یا تجهیزات ماینینگ شما خواهد داشت . اول لیست ماینر ها را از ارزان ترین ماینر تا گرانترین که با حداکثر بودجه خود میتوانید بخرید پیدا کنید( به دلیل تنوع بالای دستگاه سعی کنید لیستتان را از تعداد محدودی از برند های تولید کننده ماینر که شناخته تر شده اند انتخاب کنید.) قیمت ها بر اساس تولید کننده یا مقدار هش دستگاه متفاوت است .فراموش نکنید قبل از هرچیز مشخص کنید روی چه ارزی میخواهید سرمایه گذاری کنید بیت کوین ، اتریوم و….. بعد سراغ لیست کردن دستگاه مناسب بودجه خود بروید و برای خرید ماینر برنامه ریزی کنید ، زیرا ماینر ارزهای مختلف را نمیتوان با یکدیگر مقایسه کرد.توصیه خود ما بیت کوین است ، بیت کوین ارز مرجع میباشد که تغییرات سایر ارزها بشدت تحت تاثیر آن قرار دارند.

بیشتر بخوانیم: دستگاه های استخراج بیت کوین و قدرت هرکدام از آنها

محاسبه هزینه برق دستگاه های استخراج بیت کوین

تاثیر برق مصرفی در خرید ماینر

در ادامه راهنمای خرید ماینر از بودجه ، تاثیر برق مصرفی که در خرید ماینر بسیار اهمیت دارد بررسی میکنیم . اینطور نیست که خرید ماینر که هش ریت بالاتری دارد اقتصادی تر است. فراموش نکنید هرماه باید مبلغی از در آمد دستگاه خود را صرف هزینه برق کنید.پس وات مصرفی دستگاه هرچه بیشتر باشد ، هزینه برق بیشتری برای شما به همراه خواهد داشت. این میزان هزینه برق برای تعرفه صنعتی ، خانگی یا کشاورزی اختلاف زیادی دارند .پس تعرفه برق در خرید ماینر که برای شرایط شما مناسب باشد بسیار تاثیر گذار است. یک مثال ساده اگر تعرفه برق شما خانگی است با بودجه حدود ده میلیون دستگاه Antminer S11  به شما پیشنهاد میکنیم که ۲۰٫۵ th/s  برثانیه با مصرف ۲۰۰ وات بیشتر ۶ th/s  از Antminer S9j  ۱۴٫۵ th/s  برثانیه بیشتر است. شاید بنظر برسد دو دستگاه  S9j  هش خیلی بیشتر نسبت به s11  داشته باشد اما اینجا هزینه برق بصورت گزافی خود را نشان میدهد ولی با همین بودجه و تعرف صنعتی یا کشاورزی دو دستگاه S9j  توصیه میگردد.

خرید ماینر

در بخش پایانی راهنمای خرید ماینر ، میرسیم به نکات کوچکی که در پایان انتخاب دستگاه ، نیاز است در مرحله خرید به آن توجه کنید. در دنباله به برخی از نکات فریبنده که در خرید میتواند به ضرر شما باشد بیان میکنیم.

  • گارانتی شش ماهه چین

در هنگام خرید ماینر ، به ضمانت هایی که فروشندگان میدهند دقت کنید و فریب قیمت های کمی پایین تر را نخورید . مثلا فروشنده در صورت اینکه در خواست ضمانت کنید به شما ، میگوید که دستگاه دارای گارانتی کمپانی تولید کننده که این ادعا میتواند راست یا دروغ باشد(بعضی وقت ها که میخواهند دستگاه دست دوم را بشما بجای نو بفروشند کاملا دروغ است!!!) با فرض درست بودن این ادعا ، در صورتی که شما به مشکل برخورد کردید فروشنده هیچ مسئولیتی در قبال ارسال آن به کمپانی قبول نمیکند و عملا دستگاه روی دست شما میماند.

  • پاور ۱۸۰۰ وات بهتر از پاور ۱۶۰۰ وات است

خیلی از فروشنده ها برای جذب مشتری برای خرید کردن از آن ها ، در صورتی که پاور دستگاه هایشان ۱۸۰۰ وات باشد میگویند پاور ۱۸۰۰ وات بهتر از ۱۶۰۰ وات میباشد و باعث افزایش میزان خروجی دستگاه شما میشود. این حرف کاملا دروغ است. کمپانی Bitmain  در بعضی سری تولیدات پاور ۱۸۰۰ و در بعضی سری پاور ۱۶۰۰ ارائه میکند.( البته این نمایش دروغین در مدل های ۲۰۱۹ دیگر وجود ندارد زیرا اغلب این مدل ها پاور روی بدنه نصب شده) در واقع توان مصرفی دستگاه شما هرچه باشد در همان بازه برق مصرف میکند و حتی اگر پاور ۳۰۰۰ هم روی آن قرار دهید در واقع یک ظرفیت اضافه برنیاز روی پاور است و هیچ تاثیری بر میزان خروجی شما نخواهد داشت. داستان پاورها فقط برای بازار گرمی بیش نیست.

  • پاورهای هوشمند که جلوی نوسانات مقاومند

داستان این پاور ها هم مثل پاور ۱۶۰۰ وات و ۱۸۰۰ وات یک داستان برای بازار گرمی است و چنین پاوری وجود خارجی ندارد.

  • جعل شماره سریال دستگاه نو

برخی از فروشندگان با جعل شماره سریال دستگاه نو و چسباندن آن روی بدنه و جعبه دستگاه دست دوم آن را به اسم دستگاه نو به مشتری میفروشن و برای اینکه اعتماد او را جلب کنند ، شماره سریال جعلی را جلوی مشتری در سایت تولید کننده وارد میکنند ، و سایت تاریخ تولید دستگاهی که شماره سریال از روی آن جعل شده نشان میدهد و مشتری فریب میخورد.متاسفانه این شیوه اخیرا بسیار زیاد شده ، علت آن هم این است که در خارج از کشور با پایین آمدن قیمت بیت کوین ، و بالا بودن هزینه برق در آمد ماینر ها منفی شده و اغلب خارجی ها اقدام به فروش دستگاه های فارم خود کرده اند که فرصتی برای برخی از تجار سودجوی ایرانی برای فراهم کرده تا این دستگاه ها را خریداری و بصورت جعلی به اسم نو به مشتری داخلی بفروشند.

در پایان باید گفت که در هنگام خرید ، قیمت های واقعی دستگاه را از سایت تولید کننده نگاه کنید و سپس به قیمت دلار داخل بازار نگاه کنید ، اغلب قیمت های متداول این دستگاه ها ، باید از قیمت دلاری بیشتر باشد ، زیرا هزینه حمل و…. برای وارد کننده تحمیل میشود ، و در بدترین شرایط در بازار که رقابت زیاد میشود به قیمت دلاری نزدیک میشود. در صورتی که قیمت هایی با اختلاف فاحش پایین تر از قیمت دلاری دستگاه دیدید حتما به آن شک کنید.امیدوارم راهنمای خرید ماینر که ارائه کردیم به قدر کافی مفید بوده باشد ، توانسته باشد بسیاری از ابهامات را برای شما روشن کند. سعی شد تمامی تجربیات خود را بصورتی خلاصه برای شما بیاوریم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *