صرافی ارز دیجیتال
اخبار ارز دیجیتال

دومین بازار بزرگ بورس آلمان در حال ایجاد یک صرافی ارز دیجیتال بدون کارمزد است

صرافی ارز دیجیتال ،گروه بورس اشتوتگارت (Stuttgart Exchange Group) که دومین بورس بزرگ اوراق بهادار آلمان است، با همکاری مؤسسه بانکی سولاریس (SolarisBank) در حال ایجاد زیرساخت مربوط به یک صرافی ارزهای دیجیتال بدون کارمزد است.

در حالی که بعضی از طرفداران سرسخت ارزهای دیجیتال، خواهان دستاوردهای بانکی گسترده در فضای پرتنش ارزهای دیجیتال هستند، برخی دیگر نیز معتقدند که این امر با ماهیت غیرمتمرکز ارزهای دیجیتال، در تضاد است. با این حال، نمی‌توان بازار را از حرکت به‌سوی سطوح بالای یکپارچگی مالی، بازداشت.

ایجاد صرافی ارز دیجیتال با کارمزد صفر

گرچه گروه بورس اشتوتگارت در ماه می اعلام کرده بود که یک اپلیکیشن خرید و فروش ارزهای دیجیتال با کارمزد صفر را در دستور کار خود قرار داده است، ما اکنون شاهد شکل‌گیری زیرساخت‌های این پروژه هستیم. غول‌های بورس آلمان، در حال همکاری با شرکت فین‌تک و پلتفرم بانکی سولاریس (SolarisBank) هستند تا به این هدف، واقعیت ببخشند.

تلاش‌های مشترک این دو شرکت در ساخت یک صرافی ارز دیجیتال، به اوج خود خواهد رسید و بر اساس برنامه مشخص‌شده، در نیمه اول سال ۲۰۱۹ راه‌اندازی خواهد شد. این صرافی، از پلتفرم مالی سولاریس بانک، به‌عنوان پایه و اساس پروژه خود استفاده خواهد نمود.

بورس اشتوتگارت از سال 1860 فعال بوده و در حال حاضر نهمین بورس بزرگ اوراق بهادار در اروپاست که به لحاظ اعتماد، اطمینان و اعتبار، صرافی جدید را به مراحل بالاتری خواهد رساند.

همکاری برای ساخت یک صرافی ترکیبی

این خبر، روز چهارشنبه در یک گزارش مطبوعاتی منتشر شده بود که در آن، به برخی از جزئیات تلاش‌های مشترک صورت گرفته از سوی بورس اشتوتگارت و سولاریس بانک اشاره شده است.

صرافی ارز دیجیتال

Roland Folz، مدیرعامل سولاریس بانک در رابطه با این مشارکت و پتانسیل بالای پروژه جدید، با خوش‌بینی گفت:

ساخت یک پلتفرم معاملاتی کارآمد و قابل‌اعتماد، گامی ابتدایی از همکاری ما در جهت تحقق چشم‌انداز دنیای مالی ترکیبی که ترکیبی است که از ارزهای سنتی و ارزهای دیجیتال در آن استفاده شده است.

به‌نظر می‌رسد از بین بردن شکاف بین ارزهای سنتی و ارزهای دیجیتال، هدف اصلی این پروژه است. صرافی امنی که حفاظت‌های لازم تا سقف 100 هزار یورو را فراهم می‌کند که توسط دستگاه‌های نظارتی آلمان، به نام‌های (BaFin) و (Bundesbank) کنترل خواهد شد.

همچنین بر اساس اخبار منتشر شده، بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH)، هر دو جزو گزینه‌های قابل معامله خواهند بود. علاوه بر این، در اوایل سال جاری پلتفرمی برای ICO نیز در نظر گرفته شده است که در حال ساخت است.

هرچه مؤسسات مالی بزرگ و صنعت ارزهای دیجیتال به هم نزدیک‌تر می‌شوند، پروژه‌های مشترک مانند این صرافی بدون کارمزد، متداول‌تر خواهند شد که خبری بسیار خوب برای سرمایه‌گذاران بالقوه است که در حال حاضر به دنبال اعتماد و اعتبار بیشتری هستند.

(صرافی ارز دیجیتال)

منبع: ccn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *