بیت کوین
اخبار ارز دیجیتال

دلایل سقوط قیمت بیت کوین و سایر رمزارزها در 2018

دلایل سقوط قیمت بیت کوین و سایر رمزارزها در 2018

همه چیز برای سرمایه گذاران رمزارزها خوب بود تا اینکه این بازار در سال ۲۰۱۸ با افت شدیدی روبرو شد، بیت کوین ارزشی بالغ بر ۱۹،۰۰۰ دلار داشت و کل سرمایه این بازار بیش از ۸۰۰ میلیارد دلار بود.در اولین افتی که بازار رمزارزها تجربه کرد باعث شد تا ارزش این بازار از ۸۰۰ میلیارد دلار به ۲۰۰ میلیارد کاهش یابد، این سقوط باعث شد تا تعداد کثیری از سرمایه گذاران از این بازار خارج شوند.

بیت کوین چیست؟

حجم کل بازار به طور ناگهانی به حدود ۴۰۰ میلیارد دلار رسید و تنها چند ماه بعد این ارزش به کمترین میزان خود یعنی حدود ۱۰۰ میلیارد دلار رسید، در اینجا به برخی دلایل ممکن برای این اتفاق می پردازیم.

تحریک ناگهانی بیت کوین:

در یک زمان کوتاه بسیاری از افراد شروع به خرید بیت کوین کردند حتی اگر کمی یا چیزی در مورد بیت کوین و ارزهای دیجیتال نمی دانستند. رسانه های تمام دنیا اخبار و مقالات متعددی درباره ی سود سرشار این بازار در رسانه ها مخابره کردند که مردم را به بیت کوین علاقه مند می ساخت. برخی از مردم به خاطر اینکه در این بازار از دیگران عقب نیفتند شروع به خرید بیت کوین کردند تا سهمی در این بازار داشته باشند.آنها امیدوار بودند که بتوانند از رشد سریع این بازار استفاده کنند . به یک سود عالی در مدت زمان کم برسند.

سردرگمی در مراحل سرمایه گذاری:

برخی اتفاقات پی در پی و ناگهانی سبب بروز بدبینی در بین مردم شد. برخی رسانه های محبوب حس بدبینی را در بین مردم گسترش دادند. در حالی که قیمت بیت کوین در حال افزایش بود، مردم تحت تاثیر این اخبار منفی قرار گرفتند و نسبت به رمزارزها بدبین شدند.رسانه ها دائما بر انتشار بدبینی می پرداختند ، اخباری مانند بیت کوین یک جباب است .سرمایه گذاران در رابطه با خرید بیت کوین به شک افتادند و از وارد کردن سرمایه های خود به بازار خودداری کردند،سرمایه گذارانی هم که رمزارزها را خریداری کرده بودند به یکباره اقدام به فروش دارایی رمزارزهای خود کردند ، به دنبال آن هولدر ها نیز وحشت زده شدند و اقدام به فروش توکن های خود کردند و این موضوع حس وحشت را به بازار رمزارزها وارد کرد.

پیشگویی های خودسرانه:

با کاهش ارزش بیت کوین همه ی سرمایه گذاران شروع به فروش دارایی های خود با ضرر کردند و شرکت های بزرگی مانند بلومبرگ، CNBC و Chddar به نحوی عمل می کردند که گویی تمام این اتفاقات را از قبل می دانستند. این رسانه ها اصرار داشتند که ارزش بیت کوین در حال سقوط است و همانطور این اتفاقات را از قبل پیش بینی کرده بودند.

نقش ICO ها

ICO یا Initial Coin Offerings نیز نقش دوگانه ای در این سقوط ها ایفا میکردند. ICO ها در نهایت باعث تسریع روند سقوط ارزش بیت کوین شدند. این شرکتها به نحوی تبلیغ میکردند که باعث شد بسیاری از مردم باور کنند که ICO ها بهترین و سریعترین راه برای ۱۰ برابر کردن سرمایه‌شان است. پس از چندی مشخص شد که بسیاری از ICO هایی که تبلیغات جذابی داشتند، کلاهبردارند. به گزارش واحد تحقیقات Group، هشتاد درصد (۸۰٪) از سرمایه گذارانی که در ICO ها سرمایه گذاری کرده بودند، دارایی های خود را از دست دادند و این کلاهبرداری ارزشی بالغ بر میلیون ها دلار داشت. مردم نیز از سرمایه گذاری در ICO ها اجتناب کردند و بازار ارزهای دیجیتال نا امن تر از قبل شد.

تفاوت‌های IPO،ICO، و ICCO چیست؟

بحران در ICO ها، از دست دادن پول بدون محصولات

پیامدهای فعالیت های رسانه ای

معمولا افرادی که چیز زیادی از دنیای تجارت رمزارزها نمی دانند، هر چیزی را که می شنوند، باور میکنند. در ابتدای کار برحسب عادت به توصیه های رسانه ها گوش میکردند، رسانه هایی که دائما این ذهنیت را به مردم القا می کردند که با سرمایه گذاری در بازار بیت کوین میتوانند در سریعترین زمان ثروتمند شوند. بسیاری از مردم با تجارت رمزارزها آشنا نبودند و فقط به دنبال ثروتمند شدن بودند. بنابراین هنگامی که رسانه ها ادعا کردند که قیمت بیت کوین یک حباب است و چیزی نیست که بتوان روی آن سرمایه گذاری کرد،همه ی این مردم تصمیم گرفتند تا دارایی های خود را به سرمایه داران بزرگ بفروشند.

مرحله ی رضایتمندی و خوشحالی

چرخه ی بازار یک رویداد معمولا مشترک در هر تجارت است. این چرخه در بازار املاک و مستغلات نیز وجود دارد. پس از بالا رفتن ارزش بیت کوین,با رقابت عمومی برای خرید رمزارزها، نوعی شادی و خشنودی در بین سرمایه گذاران این بازار حاکم شد. پس از این,رسانه ها با چنگ زدن به برخی پیش بینی های خود ساخته به سرعت نا امیدی را به بازار حاکم کردند و سرمایه گذاران را به شدت ناامید کردند. نوسانات قیمت در هر بازار اجتناب ناپذیر است،اما ترکیب این اتفاق با دیگر دلایلی که ذکر شد باعث شد تا کاهش قیمت روند سریعتری به خود بگیرد.

هنگام ورود به یک بازار جدید، یک سرمایه گذار باید همه چیز را در رابطه با آن بداند. مشورت و گفتگو با افرادی که مدت زیادی در این بازار بوده اند نیز می توانند بسیار مفید باشند. یک سرمایه گذار خوب ،دانش،تجربه و شجاعت را در خود دارد و تحت تاثیر احساساتش قرار نمیگیرد. یادگیری از وقایع روز و رفتارهای دیگران میتواند به شما در جلوگیری از شکست های آتی کمک کند و در بدست آوردن ثروت,مفید واقع شود،در غیر این صورت سرمایه خود را از دست خواهید داد.

منبع:bitcoinexchangeguide

Short link : https://arzmonitor.com/?p=4475

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *