درخواست پذیرش بیت کوین در ETF
اخبار ارز دیجیتال

درخواست پذیرش بیت کوین در ETF

درخواست پذیرش بیت کوین در ETF : برای دومین بار (SEC) درخواست برادران وینکلوس را برای پذیرش بیت‌کوین در ETF رد کرد.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC)، درخواست برادران وینکلوس را برای پذیرش بیت‌کوین در صندوق قابل معامله در بورس (ETF) را برای بار دوم رد کرد. لازم به ذکر است که برادران وینکلوس صاحب صرافی Gemini هستند.

سال گذشته نیز کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC)، درخواست برادران وینکلوس مبنی بر پذیرش بیت کوین در صندوق قابل معامله در بورس را رد کرده بود؛ اما این گروه با تغییری در قوانین درخواست خود را دوباره برای SEC فرستاده بودند.

در میان این بحث‌ها کمیسیون در روز سه‌شنبه اعلام کرد که استدلال برادران وینکلوس را مبنی بر «مقاومت در برابر دستکاری» را قبول ندارند. همچنین مسائل مربوط به کلاهبرداری و حفاظت از سرمایه‌گذاران مطرح شد.

ردشدن درخواست پذیرش بیت کوین در ETF توسط sec

همچنین کمیسیون بورس و اوراق بهادار امریکا ادعا میکند بدلیل اینکه وضعیت جغرافیایی بیت کوین مشخص نیست و خیلی از تریدها بیرون از خاک آمریکا صورت میگیرد، نمیتواند ازسرمایه گذارها محافظتی در قبال دستکاری نکردن قیمت ها انجام دهد.

کمیسیون ماموریت خود مبنی بر جلوگیری از کلاهبرداری، دستکاری قیمت‌ها و حفاظت از دارایی سرمایه‌گذاران را انجام داده است و  بویژه دستکاری قیمت در بازار بیت‌کوین به شدت دیده می‌شود. کمیسیون به این نکته اشاره کرد بیش از سه چهارم از حجم معاملات بیت‌کوین در خارج از آمریکاست و فقط 5 درصد از مبادلات بیت‌کوین در صرافی‌های آمریکایی انجام می‌شود.

درخواست پذیرش بیت کوین در ETF

یک درخواست دیگر برای پذیرش بیت‌کوین در ETF توسط درگاه پرداختی VanEck و SolidX وجود دارد که هنوز فعال و در حال بررسی است.

VanEck و SolidX یک پرونده مشترک برای بیت‌کوین ETF ارائه دادند که در 2 ژولای برای اظهار نظر منتشر شد. بر اساس قوانین آژانس باید در 45 روز بعد نسبت به این پیشنهاد اقدام کند که به 16 آگوست موکول شد.

بیت‌کوین در این هفته بالاترین قیمت در دو ماه اخیر قرار گرفت؛ دلیل آن‌ هم مبنی بر احتمال پذیرش بیت‌کوین توسط SEC بوده است.

(درخواست پذیرش بیت کوین در ETF)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *