سرمایه گذاران خرد
اخبار ارز دیجیتال

داده های گوگل نشان می دهد به زودی حجم زیادی از سرمایه گذاران خرد وارد بازار ارزهای دیجیتال می شوند

سرمایه گذاران خرد طی سالیان اخیر، بارها اثبات کرده اند که یک نیروی قدرتمند در حال رشد بوده اند. سرمایه‌گذاران خرد‌ بسیار قدرتمند و عامل پیشرانی برای ایجاد تحرک در بازار هستند. اولین نمونه بارز از قدرت آنها را نیز می‌توان در انتقال دارایی‌ها به بازار رمزارزها در اواخر سال ۲۰۱۷ (دی ۹۶) مشاهده کرد.

اوایل سال جاری نیز، سرمایه‌گذاران خرد قدرت خود را به رخ بازار کشیدند و ارتشی از آنها روی پلتفرم رابین هود (Robinhood) توانستند بهای چند سهام را افزایش دهند که از جمله آنها می‌توان به سهام شرکت ورشکسته هرتز (Hertz) اشاره کرد.

داده‌های جدید دریافتی از گوگل ترندز نشان می‌دهد که سیلی از سرمایه‌گذاران خرد در کمین فرصتی برای سرازیرشدن به بازار ارزهای دیجیتال هستند.

آن‌طور که پیداست، جست‌وجوی عبارت «خرید ارز دیجیتال» یا buy crypto در گوگل، شاهد افزایش چشم‌گیری بوده است؛ اتفاقی که نشان می‌دهد آن دسته از سرمایه‌گذاران زیرکی که هنوز وارد قلمروی ارزهای دیجیتال نشده‌اند، بدشان نمی‌آید شانسشان را در این بازار امتحان کنند.

امسال تا به اینجا بازار رمزارزها ایام پرتلاطمی را از سر گذرانده است. بیت کوین، ارز دیجیتال شماره یک بازار، سال جاری را با بهایی در محدوده ۷,۰۰۰ دلار آغاز کرد و در ادامه توانست از آستانه ۱۰,۰۰۰ نیز عبور کند. سپس در اواسط ماه مارس (اسفند) با موجی از لیکوییدشدن موقعیت‌های خرید (لانگ) مواجه شد و در سقوطی ناباورانه به ۳,۸۰۰ دلار رسید.

از آن زمان، بیت کوین توانسته روندی پیوسته و صعودی را طی کند و طی دو هفته پیش توانست با ثبت رکورد تازه‌ای در سال جاری تا آستانه ۱۲,۴۰۰ دلار نیز بالا برود.

اگرچه بیت کوین پس از دستیابی به این قیمت، افت‌وخیزهایی را تجربه کرده، اما همچنان روز‌به‌روز بر شمار سرمایه‌گذارانی که خواهان ورود به بازار پرنوسان ارزهای دیجیتال هستند، افزوده می‌شود.

داده‌های گوگل ترندز در مورد بسامد جست‌وجوی عبارت «buy crypto» نیز بر این فرضیه مهر تأیید می‌زند. گفتنی است حجم جست‌وجوی این عبارت و نظایر آن به بالاترین سطح از اواخر سال ۲۰۱۷ به این سو رسیده و بسیار بالاتر از آمار مربوط به اواخر ژوئن سال ۲۰۱۹ (خرداد ۹۸) است.

داده‌های گوگل نشان می‌دهد که ممکن است به‌زودی شاهد سیل سرمایه‌گذاران خرد به‌سمت بازار ارزهای دیجیجتال باشیم
میزان جست‌وجو عبارت buy crypto

آرکین ریسرچ (Arcane Research)، موسسه تحقیقاتی فعال در حوزه ارزهای دیجیتال مدعی است که این داده‌ها نشان می‌دهد که گروه جدیدی از سرمایه‌گذاران در حال آماده‌سازی خود برای ورود به بازار ارزهای دیجیتال هستند. در گزارش پژوهشی این موسسه آمده است:

جست‌وجو برای عبارت «buy crypto» اکنون در بالاترین سطح از ژانویه ۲۰۱۸ (دی ۹۶)، به این سو قرار دارد. گفتنی است ژانویه ۲۰۱۸، بازار ارزهای دیجیتال شاهد اوج تاریخی خود بود. این قطعاً نشانگر این است که سرمایه‌گذاران جدیدی کنجکاوند بدانند در بازار ارزهای دیجیتال چه خبر است. با این حال، هنوز با موج اشتیاق فزاینده‌ای که پیش‌تر در ژانویه ۲۰۱۸ از سوی سرمایه‌گذاران خرد مشاهده شد، فاصله زیادی داریم.

همان‌طور که داده‌ها از علاقه روزافزون سرمایه‌گذاران برای یادگیری نحوه خرید ارزهای دیجیتال حکایت دارد، اشتیاق مشابهی نیز باعث شده دفعات جست‌وجو برای عبارت خرید بیت کوین (buy Bitcoin) نیز افزایش یابد.

موسسه آریکین در توضیح این روند گفته است:

البته جست‌وجوی بیت کوین به‌تنهایی نتوانسته به آماری مشابه با جست‌وجوی «خرید ارز دیجیتال» دست پیدا کند. گفتنی است دفعات جست‌وجو برای بیت کوین اکنون نسبت به اوج آن در ماه مه و وقوع هاوینگ، پایین‌تر است.

اگر این‌ها نشانه‌ای از سرازیر شدن سیلی از سرمایه‌گذاران خرد به بازار ارزهای دیجیتال باشد، بعید نیست که شاهد دور تازه‌ای از آغاز روند صعودی در بازار ارزهای دیجیتال باشیم.

منبع:cryptoslate

Short link : https://arzmonitor.com/?p=6747

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *