رمزارزها
اخبار ارز دیجیتال

خدمات رمزارزها در بانک های آمریکایی از این پس آزاد است

دفتر خزانه داری آمریکا که مدیریت بانک‌ها را بر عهده دارد، تصمیم خود را درباره موضوع تصدی دارایی های رمزنگاری شده اعلام کرد. در اعلامیه ۲۲ جولای، دفتر کنترل ارز (OCC) به بانک‌های فدرال، مجوز تصدی رمز ارزها را اعطا کرد.

جاناتان گولد (Jonathan Gould) معاون و مشاور ارشد در نامه عمومی ۲۲ جولای نوشته است که تمام بانک‌های ملی می‌توانند کلیدهای رمزنگاری منحصربه‌فرد برای کیف پول‌ رمز ارزها را نگهداری کنند، و بدین ترتیب مسیر نگهداری رمز ارزهای مشتریان برای بانک‌های ملی هموار می‌شود.

در این نامه که به نظر می‌رسد خطاب به بانک نامشخص یا نهاد مشابه دیگری است، خاطرنشان شده است که بانک‌ها می‌توانند خدمات ذخیره‌سازی ایمن‌تری نسبت به گزینه‌های موجود ارائه دهند و مشتریان و مشاوران سرمایه‌گذاری می‌توانند از خدمات تصدی قانونگذاری شده استفاده و اطمینان حاصل کنند که کلیدهای خصوصی و در نتیجه دسترسی به سرمایه‌های خود را از دست نمی‌دهند.

در این نامه آمده است:

ارائه خدمات تصدی برای رمز ارزها به روش‌های مختلف می‌تواند با سایر فعالیت‌های تصدی متفاوت باشد.

این نامه به نیاز به کیف پول‌های دیجیتال اشاره کرده و افزوده است از آنجایی که کیف پول‌ها بر بستر بلاک چین قرار دارند، هیچ تملک فیزیکی برای رمز ارزها وجود ندارد.

آینده بانکداری با ورود رمز ارز ها

این مجوز، مخالفت‌های زیادی را دربرداشت، زیرا کیف پول ‌های رمز ارز شامل الزامات تصدی سایر دارایی‌ها نمی‌باشند. با این حال، OCC در خصوص توضیح این موضوع نوشت:

دفتر کنترل ارز (OCC) به این نتیجه رسیده است، با گسترش فناوری در بازارهای مالی، این نیاز در بانک‌ها و سایر ارائه دهندگان خدمات مالی افزایش خواهد یافت تا از فناوری‌ها و نوآوری‌های جدید استفاده کنند.

در این اعلان آمده است که تصمیم اخیر بر روی بانک‌های ملی و موسسات پس‌انداز فدرال اعمال می‌شود.

برایان بروکز (Brian Brooks) از OCC نیز این اقدام را بخشی از مدرنیزه شدن بانک‌های آمریکا می‌داند و گفته است:

از صندوق امانات تا صندوق‌های مجازی، ما باید اطمینان حاصل کنیم که بانک‌ها بتوانند پاسخگوی نیازهای مشتریان امروزی به خدمات مالی باشند.

در ادامه نامه OCC بیان شده است که تصدی رمز ارز ها توسط بانک‌ها بیش از هر چیز به دسترسی آنها به کلیدهای کیف پول‌های رمز ارز بستگی دارد. OCC در تایید سخن معروف آندریاس آنتونوپولوس مبنی بر آنکه “اگر کلیدهای شما نباشد، کوین شما هم نیست” اذعان داشت:

بانک‌های ملی از کلیدهای رمزنگاری شده مورد استفاده در رابطه با مجوزهای دیجیتال محافظت می‌کند، زیرا سرویس محافظت از کلید معادل با محافظت و ایمن‌سازی فیزیکی است.

افزایش حضور OCC در عرصه رمز ارز ها

برایان بروکز که از تیم حقوقی کوین بیس به OCC آمده است، روند ورود رمز ارز ها و قابلیت آنها به سیستم مالی آمریکا را سرعت بخشیده است.

بروکز در مصاحبه با کوین تلگراف در اوایل ماه ژوئن به علاقه خود به گسترش حق تصدی رمز ارزها اشاره کرد.

Short link : https://arzmonitor.com/?p=6679

منبع:cointelegraph

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *