حمله 51 درصدی به ارز دیجیتال ورج
اخبار ارز دیجیتال

حمله 51 درصدی به ارز دیجیتال ورج

تجربه دومین حمله 51 درصدی به ارز دیجیتال ورج

تیم ورج در توییتی نوشت که استخرهای استخراج شبکه در روز ۲۱ می تحت حملات DDOS (حمله 51 درصدی به ارز دیجیتال ورج) قرار گرفته اند و در تلاش برای حل آن هستند.

برای دومین بار حمله 51 درصدی به ارز دیجیتال ورج رخ داد. این ارز دیجیتال حدود یک ماه قبل نیز مورد حمله ۵۱٪ قرار گرفته بود. با توجه به این اتفاق، احتمال می‌رود این حمله‌ها به دلیل پایین بودن هش‌ریت در الگوریتم PoW این کوین باشد.به هرحال یکی از خطرات و ریسک های استفاده ار الگوریتم اثبات کار (proof of work) به اختصار pow همین نکته است که گروهی از استخراج‌کنندگان می توانند کنترل بیش از ۵۰٪ از توان پردازشی شبکه را در دست می‌گیرند. در این صورت، آنها می‌توانند جلوی تایید تراکنش‌های جدید را گرفته و پرداخت‌های بین برخی از کاربران و یا همه آنها را متوقف کنند. مهاجمان همچنین می‌توانند تراکنش‌های صورت گرفته را باطل کنند و به این ترتیب، سکه‌های خود را دوباره و در جایی دیگر خرج کنند.

حمله 51 درصدی به ارز دیجیتال ورج

شاید زمان آن رسیده که ارزهای دیجیتال بیشتری به سمت استفاده از الگوریتم اثبات سهام (proof of stake) به اختصار pos حرکت کنند تا بتوان از چنین حمله‌هایی جلوگیری کرد.

نمونه باگ کشف شده در این شبکه.حمله 51 درصدی به ارز دیجیتال ورج

اعلام خبر حمله 51 درصدی به ارز دیجیتال ورج

این خبر اولین بار در توییتر تیم Suprvona، یکی از بزرگترین استخرهای ماینینگ، اعلام شد.تیم Suprvona در این خبر گفت تمام بلوک‌های بلاکچین ورج رد می‌شود و برای بار دوم مورد حمله ۵۱٪ قرار گرفته است.

شخصی به نام ocminer در انجمن Bitcointalk اعلام کرد: دفعه پیش که این اتک اتفاق افتاد، هیچ اقدام درستی انجام نشد (در حد پانسمان کردن یک زخم). کاملا مشخص بود این اتفاق باز هم می‌افتد و میلیون‌ها دلار مردم دزدیده می‌شود.

حمله 51 درصدی به ارز دیجیتال ورج

پس از رخ دادن اولین حمله 51 درصدی به ارز دیجیتال ورج، توسعه دهندگان ورج اعلام کردند که با یک بروزرسانی این مشکل کاملا حل شده است و هیچ باگی وجود ندارد.

در این اتفاق ۳۵ میلیون واحد ارز دیجیتال ورج (XVG) در کمتر از چند ساعت به سرقت رفت.گفتنی است که در اولین هک این کوین نیز 250.000 واحد ارز دیجیتال ورج به سرقت رفته بود.

 

آموزش استخراج ارز دیجیتال ورج XVG

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *