صرافی Upbit
اخبار ارز دیجیتال

حمله هکرهای کره شمالی به صرافی Upbit کره جنوبی

هکرهای کره شمالی یکی از صرافی های بزرگ ارزهای دیجیتال کره جنوبی به نام Upbit را مورد هدف قرار دادند.

هکرهای کره شمالی بر روی کاربران صرافی Upbit که متعلق به کره جنوبی است، یک حمله فیشینگ انجام داده اند.

هکرها با ارسال یک ایمیل تقلبی به کاربران صرافی Upbit درخواست کرده بودند که برای شرکت در یک قرعه‌کشی ویژه، اطلاعات خود را در فرم ثبت نام وارد کنند.

هنگامی که کاربران این ایمیل را که حاوی اطلاعاتی در رابطه با یک قرعه‌کشی جعلی و پرداخت بود را باز می‌کردند، بدافزار فعال می‌شد و به هکرها اجازه دسترسی به اطلاعات کاربران و کنترل دستگاه‌های آن‌ها برای ورودهای بعدی را می‌داد.

Mun Chong Hyun، رئیس بخش تحقیقات اقتصادی و اجتماعی (ESRC) در East Security و کسی که این حمله را شناسایی کرد، گفت:

در تجزیه و تحلیل ابزارهای حمله و کدهای مخربی که توسط گروه هکرها مورد استفاده قرار گرفت، ویژگی‌های منحصر به فردی را شاهد بودیم. این ویژگی‌ها، به طور خاص با ویژگی‌های گروه معروف هکرهای کره شمالی، یعنی Kim Soo-Ki مشابه است که از بدافزاری با ساختار مشابه بدافزار کنونی، برای حمله به سازمان‌های دولتی کره جنوبی استفاده کرده بودند.

هکرهای کره شمالی چندین سال است که در فضای صنعت ارزهای دیجیتال کره جنوبی اخلال ایجاد می‌کنند. برای مثال می‌توان به گروه لازاروس اشاره کرد که بیش از ۵۷۱ میلیون دلار را در یک دوره یک سال و نیمه، بین سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ به سرقت برده که عمدتا شامل هک صرافی‌های کره جنوبی بوده است.
در طی عملیات این سرقت بزرگ، تیم لازاروس به طور مستقیم از سوی دولت کره شمالی مورد حمایت مالی قرار می گرفت.

با این وجود، به نظر می‌رسد که اقدامات اخیر برای هک صرافی Upbit، با تلاش‌های تیم East Security ناکام مانده است. مون چونگ هیون در این رابطه اعلام کرد: تا کنون هیچگونه خسارتی در این باره گزارش نشده است.

این اولین بار نیست که صرافی آپ‌بیت درگیر فعالیت‌های کلاه‌برداری و متقلبانه شده است. دسامبر سال گذشته مدیران هر دو شرکت آپ‌بیت و شرکت اصلی آن یعنی دونامو (Dunamu)، به جرم ایجاد مدارک جعلی برای میلیون‌ها دلار معاملات ساختگی محکوم شدند و تحت تعقیب قانونی قرار گرفتند. هدف آن‌ها از اقدمشان، متقاعد کردن مشتریان بالقوه این صرافی برای پذیرفتن این موضوع بود که حجم معاملات آپ‌بیت بسیار زیاد است.

منبع:bitcoinmagazine

Short link : https://arzmonitor.com/?p=4958

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *