حجم تراکنش‌های (EOS) و (ethereum)
اخبار ارز دیجیتال

حجم تراکنش‌های (EOS) و (ethereum)

حجم تراکنش‌های (EOS) و (ethereum) نشنان دهنده پیشی گرفتن تعداد تراکنش‌های (EOS) از (ethereum) است.

حجم تراکنش‌های (EOS) و همچنین تعداد کاربران نرم‌افزارهای غیرمتمرکز (dApp) آن در مقایسه با اتریوم بالاتر رفته است. از این‌ رو eos به موجب رشد این آمار از اتریوم پیشی گرفته است.

پایگاه کاربری شبکه eos علی‌رغم برخوردار بودن از یک تمرکز (centralization) نسبی، رفته‌رفته گسترده‌تر می‌شود.

پلتفرم مبتنی بر بلاک چین eos که به استفاده از مدل اجماع «الگوریتم اثبات سهام (DPos)» معروف است، این روزها با هدف افزایش سرعت انجام تراکنش‌ها و پوشش انبوهی از برنامه‌های غیرمتمرکز، به‌شدت درحال‌توسعه است. اخیراً تعداد کاربران روزانه نرم‌افزارهای غیرمتمرکز (dApp) این شبکه و حجم تراکنش‌های آن نسبت به اتریوم افزایش چشمگیری داشته است.

بیشتر بخوانید : DApps چیست

روز گذشته کوین روک با توجه به آمار هفتگی حجم تراکنش‌ها و تعداد کاربران در نرم‌افزارهای غیرمتمرکز eos و ethereum، در صفحه توییتر نوشت:

نرم‌افزارهای غیرمتمرکز eos نسبت به نرم‌افزارهای غیرمتمرکز ethereum کاربران بیشتری در طول روز داشته‌اند و میزان حجم تراکنش‌های هفتگی ایاس نیز از اتریوم بالاتر بوده است.

حجم تراکنش‌های (EOS) و (ethereum)

بر اساس داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط این محقق بازار ارزهای دیجیتال، تعداد کل کاربران نرم‌افزارهای غیرمتمرکز eos طی ۲۴ ساعت اخیر ۱۱٬۴۲۸ نفر و در شبکه اتریوم ۱۰٬۵۶۲ نفر بوده است. به‌علاوه اینکه حجم تراکنش‌های ۷ روز اخیر نرم‌افزارهای غیرمتمرکز ای او اس ۴۸ میلیون دلار و در اتریوم ۲۶ میلیون دلار بوده است.

تقریبا یک هفته پیش از انتشار این خبر، تعداد کل حساب‌های ترون از تعداد کل حساب‌های موجود در شبکه ایاس بالاتر رفت و ترون تا حدودی موفق به کسب ۴۰ درصد از آمار کل تراکنش‌های روزانه در شبکه اتریوم شد.

پلتفرم مبتنی بر بلاک چین تزوس را نیز می توان یک رقیب جدید «اصلاح شونده» است، که قابلیت به‌روزرسانی خودکار بدون نیاز به ایجاد هاردفورک در شبکه آن قرار داده شده است. شبکه اصلی (mainnet) تزوس روز دوشنبه راه‌اندازی می‌شود. با توجه به محبوبیت تزوس، این پروژه می‌تواند سطح جدیدی از رقابت را وارد فضای در حال تحول ارز دیجیتال بکند.

حجم تراکنش‌های (EOS) و (ethereum)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *