ارزهای دیجیتال
مقالات

جنبه ی تاریک استفاده از ارزهای دیجیتال

جنبه ی تاریک استفاده از ارزهای دیجیتال

در مقاله های پیشین درباره ی مزایای استفاده از ارزهای دیجیتال صحبت کردیم و آن ها را پدیده های رو به گسترش و مفیدی دانستیم که بسیاری از جنبه ها زندگی را ساده تر کرده اند، اما آیا می دانید با استفاده از بیت کوین می توان جرائمی را انجام داد که حتی در تصورتان نمی گنجد؟

در ادامه درباره ی جنبه ی تاریک بیت کوین و ارزهای دیجیتال صحبت می کنیم، پس با ما همراه باشید.

دارک وب و ارزهای دیجیتال

پیش از هر چیز اجازه دهید اندکی از دارک وب صحبت کنیم، بخشی از اینترنت که در آن اتفاقات عجیب و غریب و البته خطرناکی به وقوع می پیوندد.

جالب است بدانید بخشی از اینترنت که همه ی ما روزانه با آن سروکار داریم تنها قسمت بسیار کوچکی از وب است.

دیپ وب نام بخش بسیار عظیمی از شبکه ی اینترنت است که برای کاربران عادی غیرقابل استفاده است و در آن ممکن است هر اتفاقی بیافتد!

به زبان ساده تر، مجموعه ی بزرگی از وب سایت هایی که توسط کاربران عادی، قابل استفاده نیست در دیپ وب جای می گیرد. این وب سایت ها معمولا به روش Tor رمزگذاری می شود و برای دسترسی به آن ها باید از مرورگرهای خاصی استفاده کرد.

دارک وب بخشی از دیپ وب است که به فعالیت های غیر قانونی تعلق دارد و برای استفاده از خدمات آن باید از ارزهای مجازی استفاده کرد.

خدمات عجیب و غریبی که در دارک وب ارائه می شود، غیرقابل تصور اما واقعی است. شما می توانید انواع و اقسام سایت های خرید و فروش مواد مخدر، اسلحه، ارزهای تقلبی، پورنوگرافی،گروه های تروریستی، کودک آزاری، حیوان آزاری و… را پیدا کنید. حتی می توانید فراتر از این بروید، تنها اراده کنید تا یک قاتل حرفه ای را استخدام کنید، پس به دارک وب بروید و یکی از آن ها را پیدا کنید!

چرا در دارک وب از ارزهای دیجیتال استفاده می شود

برای دسترسی به دارک وب باید از الگوریتم های پیچیده ی برنامه نویسی گذشت و به همین دلیل شناسایی ماهیت کاربران عملا غیرقابل تشخیص است و هنوزهم نیروهای امنیتی نتوانستند هویت کاربران دارک وب را شناسایی کنند، پس در این شرایط باید برای پوشیده ماندن هویت معامله کنندگان باید از ارزهایی استفاده کرد که ردیابی آن ها دشوار باشد.

ارزهای دیجیتال
میزان استفاده از ارزهای دیجیتال در دارک وب

بیت کوین و ارزهای دیجیتال تقریبا غیرقابل پیگیری هستند، همچنین تشخیص فعالیت های قانونی و غیرقانونی که به کمک ارزهای دیجیتال انجام می شود دشوار است.

به گفته ی کارشناسان اقتصادی بخشی از رشد بی سابقه ی ارزش ارزهای دیجیتال وام دار فعالیت های غیر قانونی است که در دارک وب انجام می شود.

منابع:news.bitcoin.comwww.law.ox.ac.uk

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *