اخبار ارز دیجیتال

جستجوی عبارت قیمت بیت کوین در گوگل

جستجوی عبارت قیمت بیت کوین در گوگل به کمترین حد خود در ۳ سال گذشته رسید.

نتایج به‌دست آمده از سوابق گوگل ترندز نشان می‌دهد که محبوبیت عبارت انگلیسی قیمت بیت کوین در حال حرکت تاریخی به سطوحی است که از سال ۲۰۱۵ به بعد دیده نشده بود.

تاثیر رکود بازار بر جستجوی عبارت قیمت بیت کوین در گوگل

گوگل ترندز خود را به عنوان یک برنامه کاربردی عمومی اینترنتی معرفی می‌کند که به کاربران اطلاعات تعداد جست و جوهای یک عبارت خاص را نسبت به کل جست و جوهای انجام شده توسط کاربران اینترنت می‌دهد. با استفاده از این سرویس، می‌توان از تعداد جست و جوهای انجام شده، سطح علاقه به معاملات بیت کوین را متوجه شد.

داده های موجود نشان می‌دهد که از سال ۲۰۱۳ تا اوایل سال ۲۰۱۷ تعداد جست و جوهای این عبارت ثابت بوده و گاهی اوقات افزایش می‌یافت. از ماه می ۲۰۱۷ و در پی افزایش قیمت بیت کوین و شکستن رکورد قیمت و رسیدن آن به ۲۰۰۰۰ دلار در پایان سال ۲۰۱۷، روند جست و جوی عبارت Bitcoin Price نیز تغییر کرد.

جستجوی عبارت قیمت بیت کوین در گوگل

دوران اوج جستجو برای اصطلاح “قیمت بیت کوین” بین دسامبر ۲۰۱۷ تا ژانویه ۲۰۱۸ بود که بیت کوین به رکورد قیمتی خود دست یافته بود و دیوانه‌وار توجه سرمایه‌گذاران را به این روند جلب کرده بود. در فاصله بین ۲۴ و ۳۰ دسامبر ۲۰۱۷، جستجوی قیمت بیت کوین در گوگل رکورد بیشترین تعداد جستجو را در طی این مدت ثبت کرد.

تنها دو ماه بعد از این اتفاق و در فوریه سال ۲۰۱۸، همزمان با رسیدن بیت کوین به نصف بالاترین قیمتش، میزان جستجوی عبارت قیمت بیت کوین هم به نصف رسید. روند کاهشی جستجوی این کلمه همچنان ادامه یافت تا اینکه در تاریخ ۱۰ تا ۱۶ ژوئن، همزمان با افزایش جزئی قیمت بیت کوین، شاخص جستجو‌ هم مختصراً در یک دوره کوتاه مدت شاهد اندکی رشد بود.

در حال حاضر، عدد جستجوی جهانی عبارت «قیمت بیت کوین» روی رقم ۷ از ۱۰۰ قرار دارد که پایین‌ترین حد نسبت به ژوئیه ۲۰۱۷ است و پایین‌تر می‌رود. دور از انتظار نیست که فرکانس جستجو به میزانی که در سال ۲۰۱۵ بوده است یعنی رقم ۲ از ۱۰۰ برسد.

با این شواهد به نظر نمی‌رسد چنین بازاری اوضاع بهتری پیش روی داشته باشد. چرا که قیمت بیت کوین همچنان در حدود ۶۵۰۰ دلار باقی مانده است و بازار نیز هیچ نشانه‌ای از حرکت مداوم رو به بالا را نشان نمی‌دهد.

اصطلاحات Hodl و Rekt

نکته جالب توجه دیگری که از یافته‌های گوگل ترندز شاهد هستیم، این است که فرکانس جستجو عبارت «Hodl» به طور قابل توجهی کاهش یافته است. هودل (برعکس شده Hold) یک طنز اینترنتی در بین سرمایه‌گذاران به معنای نگهداری ارزهای دیجیتال و عدم فروش است. حائز اهمیت است که میزان فرکانس جستجوی این عبارت در اواخر دسامبر ۲۰۱۷ به اوج خود رسیده بود.

جستجوی عبارت قیمت بیت کوین در گوگل

اصطلاح Hodl برای مقاومت در برابر فروش به هنگام ضرر و امید به افزایش قیمت به کار برده می‌شود و بیشترین تعداد جست و جوی آن در دسامبر سال ۲۰۱۷ بود.

تعداد جست و جوهای این کلمه از فوریه ۲۰۱۸ به طور چشمگیری کاهش یافت تا در ماه جولای جای خود را به Rekt داد. این کلمه یک اصطلاح غیررسمی بازار کریپتو می‌باشد که بیانگر ضررهای بزرگ معاملاتی است.

(جستجوی عبارت قیمت بیت کوین در گوگل)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *