جایگاه ارزهای دیجیتال در آینده
اخبار ارز دیجیتال

جایگاه ارزهای دیجیتال در آینده

جایگاه ارزهای دیجیتال در آینده از نظر مدیر روابط عمومی‌ اتاق بازرگانی تهران:

نایب‌ رئیس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق تهران از پیشی گرفتن جایگاه ارزهای دیجیتال در آینده از اسکناس (لینک) خبر داد و با بیان اینکه در آینده‌ای دور اسکناس حذف خواهد شد به تشرح موضوع پرداخت و بیان کرد :

بلاک چین و ارزهای دیجیتال هنوز به‌عنوان پول در کشورهای مختلف دنیا به‌ رسمیت شناخته نشده‌اند. در بخش خصوصی با دعوت از کارشناسان بین المللی در مورد ارزهای دیجیتال بررسی‌هایی انجام شده است که نشان می‌دهد تنها یک کشور در تلاش برای شناسایی ارزهای دیجیتال به‌عنوان پول است و ۹۹ درصد کشورهای جهان هنوز بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال را به‌عنوان پول به‌رسمیت نمی‌شناسند و سیستم بلاک چین را نمی‌پذیرند.

وی در ادامه افزود : یک دلیل مشخص برای عدم شناسایی ارزهای مجازی به عنوان پول، مغایرت رواج استفاده از آنها در جامعه جهانی با قانون پولشویی است.

براساس قانون پولشویی نقل و انتقال وجوه مختلف ثبت می‌شود تا بستر ایجاد فساد کاهش پیدا کند و پولی برای معاملات مشکوک از جمله مواد مخدر یا حمایت از تروریسم استفاده نشود اما استفاده از ارزهای دیجیتال برای خرید کالا و خدمات در کشورهای مختلف نقض این قانون است.

جایگاه ارزهای دیجیتال در آینده

وی در ادامه در مورد جایگاه ارزهای دیجیتال در آینده بیان کرد:

به تازگی خبری در ارتباط با طرح به رسمیت شناختن ارز مجازی به عنوان پول در نروژ مطرح شده است و شاید نروژ به عنوان اولین کشور دنیا این ارز را به عنوان یک واحدپولی به رسمیت بشناسد. در دیگر کشورهای اروپا و ایالات متحده آمریکا ارز مجازی به رسمیت شناخته نشده است هرچند پیش بینی ها می گوید که در آینده ای دور اسکناس حذف خواهد شد و این ارزهای مجازی است که در نقل وانتقال ها به کار خواهد آمد.

در واقع در آینده دیگر اسکناسی در جیب ندارید که آن را لمس کنید بلکه در یک دفتر دیجیتال ارزهایی دارید که می‌توانید با آن کالا و خدمات بخرید یا آن را به هر جای دیگر دنیا که خواستید منتقل کنید. در آینده نزدیک اما به‌نظر نمی‌رسد کشورها در ارتباط با به‌ رسمیت شناختن پول دیجیتال به توافق همگانی برسند چرا که باید از نظر قانونی هم در این باره به وضعیت جدیدی رسید.

(جایگاه ارزهای دیجیتال درآینده)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *